adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Poke912    0

Tak o tą serie mi dokładnie chodzi.

Teraz nie bedzie juz w nich nic z zetora i te perkinsy może

dadzą im jakąś sławe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Kolego @ Adrianos niewiem czy to oryginalna stronka :D troche szukałem w necie i znalazłem Ursusa 490 pracującego w Irlandi ;) :http://www.youtube.com/watch?v=CMwodL5KJdo


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

W Technice rolniczej jest obszerny artykuł o Ursusie, jak bede mial chwile to zeskanuje


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Obyś miał tą chwilę jak najszybciej. A z drugiej strony to zauważyłem wzmożone zainteresowanie ursusem poprzez różne czasopisma i portale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Jak możesz to wrzuć ten skan,będe bardzo wdzięczny. bo jestem bardzo ciekawy co tam w ursusie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Brzmi to wszystko imponująco. Nowe modele,ośrodek badawczy,nowe skrzynie 16/16 a nawet w niedalekiej przyszłości 24/24 i bezstopniowe ;) Super super. Tylko dużo z tego co napisałem to marzenia prezesa a nie konkretny plan. Do montowni podchodzę nieco sceptycznie-nadal się zastanawiam czy nie można byt było robić odlewów w Polsce-no ale cóż-nie przywrócimy z powrotem odlewni na ul. Metalurgicznej w Lublinie :) Chociaż też miałbym obawy co do jakości stali bo jeżeli miałby być to jakiś chłam typu jaki teraz pokazuje UNIA na swoich pługach-ile jest zawodu kiedy rolnik z sentymentu kupuje nowy pług UG a okazuje się że to nie to co było w poprzedniej epoce ;/


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

To jest raczej spis pobożnych życzeń. Cos już długo ta restrukturyzacja się ciągnie. Już pół roku po zmianie zarządu i nowych modeli na razie nie ma w sprzedaży. Po częsci wnioskuję z tego artykułu ze Bumar chyba chce bardziej wyciągnąć kasę z unijnych projektów (budowa nowej fabryki, prototypy) niz produkować ciągniki. System SKD to będzie to samo co Farmtrac, Farmer czy po części Pronar. Żadnej własnej myśli technicznej. A jeśli poddostawcy nagle podniosą ceny na swoje podzespoły to co będzie? :) Zostanie tylko marka. ;) Choć w sumie dużo firm teraz na podobnej zasadzie produkuje ciągniki choćby Claas. Wszystko będzie zależało od polityki cenowej Ursusa jeśli będzie za drogi do swojej jakości to po prostu znikinie. Nie takie marki znikały. Choćby ostanio w samochodach waża się losy marki SAAB. Produkowali całkiem niezłae auta i co? I plajta. Ale pozyjemy zobaczymy. Coś tam bulgocze w tym Ursusie ale czy się przebije czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to ma się skupić na ciągnikach o mocy 50-160KM, w planach jest nowa stylistyka obecnych i nowych modeli oraz poprawa komfortu.

Zmian możemy oczekiwać w skrzyniach przekładniowych.

Nieoficjalnie mówi się o 8024 o mocy ok 80kW [~100KM] i niejakim 1374 o mocy ok. 100kW [~130KM].

Do tego będą prezentowane zmodernizowane obecne modele, ale czy spotka to nas już na targach AgroTech 2010 tego nie wie nikt :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Najprawdopodobniel bedzie to 8024 i coś koło 120 km i może 3704 bo z powyzszego artykulu wynika ze taki będzie.

 

Po za tym fajny filmik sam nigdy bym nie wpadł na pomysł żeby 3702 uderzac w 1634. Faktycznie troche ich tam stoi i widać dużo z metalową maską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imigrant    0

Witm wszystkich!No mam nadzieje ze w koncu wyjda te nowe ursusy,oby solidnie to wszystko zlozyli...plusem jest silnik perkinsa i nowa kabina k97,jak doloza elektrohydrauliczny rewers[24x24]wzmacniacz momentu,most z corrado,cos bosha....i zmienia te maske bo uroku to ona nie daje :) to wyjdzie dobry ciagnik ktory w koncu bendzie mogl swobodnie konkurowac z zetorem czy pronarem :D bo do NH DF to troche za daleko :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

podobno jakies nowe modele miały wejśc do produkcji od nowego roku,pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od nowego roku (czyli teraz) wchodzi 6824 i niedługo powinien pojawić się na stronce Ursusa. W marcu nasza rodzima fabryka pokaże swoje najnowsze dzieło - model o mocy bodajże 108 KM. Mam nadzieję, że w tym samym czasie zobaczymy nowy ciągnik o mocy 120 KM, choć z informacji, które były w prasie podawanej prze użytkowników AF, do wiosny nie skończą go konstruować.

I takie pytanie: może ktoś wie, ile w ubiegłym roku Ursus sprzedał traktorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

I ci rządzący w ursusie znowu nie zrozumieli tego, że skrzynia z 1224 nie wytrzyma w 1674, bo silnik 1674 przekazuje zbyt duży moment obrotowy, któremu ona nie podoła :rolleyes:


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Skrzynia w 1674 jest to skrzynia z 1634 zsynchronizowana wzmocniona. Ta sama liczba biegów to nie ta sama skrzynia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheniek    0

Racja, skrzynia 16/8 montowana w U 1614/34 to nie jest ta sama co w U 1224/34 Takie opinie to mozna miedzy bajki wlozyc, tymbardziej ze wczesniej w 16stkach standardem byly 12/6

 

skrzynia 12/6 z tego co mi wiadomo, byla montowana w ten sam korpus(gabarytowo) co od U1224, ale z tego wzgledu ze oba ciagniki maja spora roznice mocy tak wiec standardowe skrzynie 16/8 nie wytrzymywałyby obciazen Obecnie korpusy skrzyni biegow w nowych 16tkach sa nieco wieksze i wzmocnione

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imigrant    0

Witam wszystkich,mam nadzieje ze ursus pokaze jakies nowosci na targach Polagra 2010 premiery :P która odbendzie sie w dniach 11-14 luty,albo na Agrotech Kielce miesiac pózniej ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

podobno na agrotech w Kielcach mają być zaprezentowane nowości,ale teraz podobno weszły do sprzedaży 5524 i 6824 ale niestety na stronie nic nie o nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jakie ceny ;) Najmniejszy model droższy od Belarusa 80 konnego. I myślą że bedzie full klientów na ursusa. Za te pieniadze to nie mam żadnego sentymentu i obojetne mi czu ursu bedzie na naszych polach. Są konkurenyjne marki co idą do przodu i w tych cenach oferują coś lepszego... :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Te ceny to istne samobójstwo ;) 5524 cena netto około 110 tyś. netto :P W kabinie już lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

to są cenny netto czy bruto?jak netto to drogo jak bruto to przyzwoite ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj