adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

A jaką cene byś proponował za ursusa 5524 z klimatyzacją i inymi bajerami?? :)


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jak dla mnie to na początku z podanego przez @newholland15 cennika rzuca mi się strasznie wysoka cena 3724 aż 111 tys??!!

To tutaj masz 70km case CASE IH JX 70 KM- 4WD - 2009 NOWY GWARANCJA - RATY (813662766) - Aukcje internetowe Allegro o zdecydowanie lepszym podnośniku, pewnie i komforcie też za 111 tyś. Co prawda to końcówka roku więc wyprzedaże ale nie mniej jednak... Uważam że cena nowego 3724 nie powinna przekraczać 90 tyś. Tu masz porównywalnego Same'a Solarisa SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! (814201154) - Aukcje internetowe Allegro kosztującego 83 tyś

 

Nie jestem żadnym przeciwnikiem Ursusa ale trzeba spojrzeć trzeźwo na sprawę. Nasza marka w ostatnich latach wiele straciła uznania wśród pokolenia młodych rolników. Podejrzewam że Ursus się sprzedaje dlatego że dla niektórych jest on archetypem ciągnika,po prostu Ursus to zawsze był ciągnik :) no i ewentualnie jeszcze Zetor.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Cóż nie ma co porównywać solarisa z 3724 bo solaris jest sadownikiem, a ich ceny zawsze są niższe. Mimo to i tak 3702, bez przedniego napędu, jest 2 koła złota droższy. Ale wynika to z tego, że zachodnie marki produkują identyczne ciągniki i sprzedają je pod różnymi markami ( DF, lamborghini, same oraz Case i NH) dzięki temu maja wielkie oszczędności. Lub też są składakami i stosują tylko kilka swoich części ( w tym znajduje się również zetor, który posiada jedynie swoje silniki i skrzynie 10/2 - reszta to podzespoły carraro itp).

 

Prezes ursusa wspominał coś o zaprzestaniu produkcji własnych podzespołów i przejściu na części zakupowane u zachodnich producentów i spadkowi cen ursusów. Taki bonus już od przyszłego roku :)


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

<_<Kolego @ Mathieu92 przekładnie 8/8 z rewersem mają być w opcji dla ciągników od 50 KM(3722/24) chyba tylko nie w sadowniku(3702)choć mogę się mylić :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Cóż nie ma co porównywać solarisa z 3724 bo solaris jest sadownikiem, a ich ceny zawsze są niższe. Mimo to i tak 3702, bez przedniego napędu, jest 2 koła złota droższy. Ale wynika to z tego, że zachodnie marki produkują identyczne ciągniki i sprzedają je pod różnymi markami ( DF, lamborghini, same oraz Case i NH) dzięki temu maja wielkie oszczędności. Lub też są składakami i stosują tylko kilka swoich części ( w tym znajduje się również zetor, który posiada jedynie swoje silniki i skrzynie 10/2 - reszta to podzespoły carraro itp).

 

Prezes ursusa wspominał coś o zaprzestaniu produkcji własnych podzespołów i przejściu na części zakupowane u zachodnich producentów i spadkowi cen ursusów. Taki bonus już od przyszłego roku :(

 

Od Carraro to Zetor jedynie kupuje przednie mosty, reszta jest własnej produkcji bądź czeskich lub słowackich poddostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Od Carraro to Zetor jedynie kupuje przednie mosty, reszta jest własnej produkcji bądź czeskich lub słowackich poddostawców.

oj nie tylko czeskich i slowackich, Sam pisales ze przy skrzyniach w proximie sa elementy firm wloskich i niemieckich i szczeze mowiac wole skrzynia np, zf niz taka skladanke,a co do ursusa to wole zeby z gotowych elementow ,niz zeby go nie bylo wogule, bo to jest jedyna droga dla takich firm jak ursus czy zetor zeby istniec na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Wydaje mi sie ze ursus powinien puścić jakaś bogatą sonde w internet i puscic ludzi w plener by sie zorientowali co komu jest potrzebne. Wydaje mi się jak narazie nie jest źle na wrp jest rozmowa z kimś tam i mówi że serwisy itd sa bardzo zaniedbane przez ursus ze maja słabe kontakty z fabryką że jednostka napędowa jest z lat 50 przez co sa na szarym końcu. Na moje to powinni wprowadzić skrzynie min 12/12 z rewersem spróbowac wprowadzić zmiane biegów na przycisk itd poprostu zrobić milowy krok na przod. Ale to dla nich za trudne będzie na moje:P Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. I jak się nie myle to może i z uni by kase mogli dostać na rozwój to zawsze zastrzyk gotowki na rozwój jest. Pozdrawiam i nie bijcie jak herezje głoszę:blink:


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Z tego co wiem to kasy z unii dostać by nie mogli bo URSUS w znacznej części jest spółką skarbu państwa. A dofinansowywanie takich spółek to byłby zwykły protekcjonizm :blink:


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Wydaje mi sie ze ursus powinien puścić jakaś bogatą sonde w internet i puscic ludzi w plener by sie zorientowali co komu jest potrzebne. Wydaje mi się jak narazie nie jest źle na wrp jest rozmowa z kimś tam i mówi że serwisy itd sa bardzo zaniedbane przez ursus ze maja słabe kontakty z fabryką że jednostka napędowa jest z lat 50 przez co sa na szarym końcu. Na moje to powinni wprowadzić skrzynie min 12/12 z rewersem spróbowac wprowadzić zmiane biegów na przycisk itd poprostu zrobić milowy krok na przod. Ale to dla nich za trudne będzie na moje:P Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. I jak się nie myle to może i z uni by kase mogli dostać na rozwój to zawsze zastrzyk gotowki na rozwój jest. Pozdrawiam i nie bijcie jak herezje głoszętongue.gif

 

ze smutkiem muszę przyznać ze niestety herezje głosisz kolego - poprostu dla tej fabryki nie ma już ratunku - ursus przespał dobre 10-15 lat i stoczył się na samo dno - poprostu wyrobił sobie przez to nienajlepszą opinię przez co ich oferty nikt już poważnie nie traktuje - i teraz gdyby nawet wprowadzili ciagnik z silnikiem wodorowym i przekładnią bezstopniową to i tak mało kto by to kupił - bo to przecie ursus -smutna prawda

 

a co do "wprowadzania" każdy sie tutaj produkuje co nowe ciagniki powinny posiadac zeby był na nie zbyt ale nikt nie zwraca uwagi na fakt ogromnego nakładu pieniedzy jakiego wymaga takie udogodnienie - projekt, testy laboratoryjne, testy polowe, normalizacja, atesty, zgody, pozwolenia, homologacje itd - a każdy chce zarobić

 

w gospodarstwach które znam i które inwestują nikt juz poważnie nie mysli o zakupie ursusa - bo rolnik woli kupic Pronara czy Zetora pomimo ze jest pare złotych droższy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja uważam że ursus wruci do gry.

To co się teraz dzieje wokół tej marki pokazuje że w tej firmie są chęci i

określone plany na"powrót" ursusa na rynek.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

a co do "wprowadzania" każdy sie tutaj produkuje co nowe ciagniki powinny posiadac zeby był na nie zbyt ale nikt nie zwraca uwagi na fakt ogromnego nakładu pieniedzy jakiego wymaga takie udogodnienie - projekt, testy laboratoryjne, testy polowe, normalizacja, atesty, zgody, pozwolenia, homologacje itd - a każdy chce zarobić

 

w gospodarstwach które znam i które inwestują nikt juz poważnie nie mysli o zakupie ursusa - bo rolnik woli kupic Pronara czy Zetora pomimo ze jest pare złotych droższy

dlatego kierownictwo ursusa nawed nie mysli o wprowadzaniu wlasnych skrzyni czy innych elelementow, tylko chce sie ograniczyc to skladania ciagnikow z gotowych elementow i to moim zdanie jest jedyna droga dla ursusa na podniesienie sie z dna pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam, propo skrzyni 12/12 to na allegro jest 5024 z taka właśnie przekładnią, o tym czy Ursus się utrzyma czy ostatecznie przepadnie zadecydują 2 najbliższe lata- czy wprowadzone modernizacje przekonają klijentów do zakupu czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

widzę tego Ursuska 5024. URSUS 5024 .FABRYCZNIE NOWY. PROMOCJA !!!! (832794914) - Aukcje internetowe Allegro Wg mnie to jest błąd. Przecie Ursus nie wprowadził żadnej skrzyni 12/12 To pewnie jest skrzynia 12/4


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Problem jest taki ,że wiekszosc sprzetu rolnicy kupowali w oparciu o fundusze unijne SAPARD SPO PROW te pieniadze w zasadzie juz sie skonczyly a ursus z tego torta nie zjadl praktycnie ani kawalka jedynie okruszki i tej straty finansowej juz nigdy nie odrobi. A jezeli nie wystawia nowych konkretnie wyposazonych modeli ciagnikow za rozsadne pieniadze to znikna calkowicie z rynku. Niestety jest to dla mnie niezrozumiale jak firma z takim zapleczem mogla tak podupasc niestety jest to nagminne jezeli chodzi o polskie marki :blink: Ursus powinien byc liderem a jest w agonii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Za granicą to się wszystko robi by wypracować rename marki zdobyć klientów i zadbać o nich a w polsce wszystko sie robi by nachłapac jak najwięcej kasy za stanowisko i mieć gdzieś cala reszte i tka jest i będzie bo nasze pokolenia pogrążają to niestety.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Przykład claas przy sprzedaży maszyn kręci się jeszcze rynek gadżetów koszulek itd :)A swoją drogą fajne by musiały być czapki URSUS :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Ursus wraz z miesięcznikiem RPT organizują konkurs fotograficzny pt. "Uchwyć ursusa" do wygrania cenne nagrody szczegóły na stronie www.rpt.pl. Zawsze jakaś reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Panowie wejcie na ten link:http://www.ursus.com.br/?act=01&sector=produtos&grupo=tratores

Co to ma być!!!???jakaś Brazylijska filia Ursusa?zobaczcie ten traktor URSUS EVOLUTION podobna jak nasze agro bisy...ktoś coś wie na ten temat?


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

URSUS 2-85 <- przecierz to c360:P

 

nie wiesz to orginalna stronka?? ursus rzeczywiście takie coś składa??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Ursus planuje wielki powrót wracają silniki perkinsa które moga zapewnic firmię powrót do świetnosci tych ciagników. W marcu 2010r na targach kieleckich ma być prezentacja najnowszego modelu Ursusa o mocy 100 jest to model 8045 jak się nie mylę. Właścicielem ursus jest Jest Bumar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak to wracają? Przecież od przeszło 20 lat montują silniki perkinsa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

W nowych modelach montowali jakieś inne tylko nie wiem jakie jak masz poczytaj sobie w agro technice wywiad z prezesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

W nowych modelach, czyli w których? Bo w tych nowych 3824, 5524 itd. są oryginalne perkinsy. W starszych nowych modelach 4024, 5024 też były oryginalne perkinsy. Chyba, że chodzi ci o serie ursusów ciężkich w których były silniki zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj