adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Agrotron155    62
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Ofertą? Chce kupić ciągnik wyprodukowany w Polsce. Chce mieć EHR, rewers elektrohydrauliczny, skrzynię ci najmniej 16x16 i chce żeby mógł pracować z 2,5 tonowym agregatem uprawowo siewnym oraz agregatem bezorkowym p szerokości 3m. Maszyny mają zapotrzebowanie minimum 150 KM. @MARTINEZUrsus proszę podaj mi przykład bo ja chyba upośledzony jestem i nie umiem nic takiego znaleźć. 

Zawsze jest crystal traktor ;) Nawet ośkę resorowaną może mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

My to wiemy a Martinez już nie. Wkurwiajace jest to obiecywanie Pana Z. bo oni testują. Lepiej by zrobili siedząc cicho i jebut premiera nowego ciągnika. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Agrotron155 napisał:

Zawsze jest crystal traktor ;) Nawet ośkę resorowaną może mieć ;)

No owszem, Crystal to fajny sprzęt, nie powiem. Bardzo nowoczesny ciągnik 

2 godziny temu, sumek666 napisał:

No właśnie. Czyli ma ofertę gorsza od każdego producenta. Nawet zetora i MTZ. NIE MA! To co? Pójdę na pole i powiem. Tej pszenica poczekaj aż Cię zasieje bo chciałbym być patriotą gospodarczym i wspierać polski przemysł ale musisz poczekać aż Ursus wyprodukuje ciągnik, który zapowiada od 2014 roku. ;)

No nie, bo ma lepszą od Krawca, Farmera i Pronara chyba też. No ale i tak słabo. 

Co do tej transmisji i ciągnika na niej zbudowanego, to powinno się to pojawić w 19 roku. I faktycznie, nie usprawiedliwia ich to, że testują, bo to powinno już być wszystko wprowadzone, albo jakby teraz powiedzieli o tym ciągniku i ukazał by się na przyszły rok, to by nie było tej całej gównoburzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Chyba względem Ursusa :)

Widzę, wracasz na dobre tory kolego. Pronar ma w swojej ofercie Ciągniki 150+ 

Farmtrac to nie jest polska marka. Krawiec z tego co na szybko sprawdziłem specjalizuje się w winnicach i sadach więc też odpada z porównania. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Pronar ma najmocniejszy ciągnik o mocy 265 KM. 

Ursus ok 110 KM z czego w praktyce dostępne jest niecałe 100 KM. Były testy na hamowni w którejś gazecie branżowej. Tam dość mocno skrytykowano Ursusa szczególnie za brak ergonomii. 

Ursus nie ma argumentów żeby mnie do nich przekonać. Koniec kropka. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2
8 godzin temu, MF675ursus napisał:

Jakie k**wa wychwalanie? Jest poważną firmą w porównaniu z Ursusem, bo nie obiecuje gruszek na wierzbie i jak coś powie to tak jest, ale jako producent ciągników to szczerze mówiąc jest taki sobie- jakość wyrobów od czasów wieku minionego bardzo spadła, większość rolników w okolicy zamieniło prawie nowe Zetory (tzn od nowości w gospodarstwie, po kilku latach corocznej wymiany sprzęgła) na New Hollandy, ba, jeden wymienił John Deere'a (po batalii sądowej w sprawie fabrycznych usterek skrzyni biegów, których serwis nie chciał na swój koszt usunąć) na NH... A niestety z tego co widzę Ursus cenowo dobija do NH, tyle że jakością i ofertą jest daleko w tyle

W mojej okolicy to w NH (głównie TD80D) rwało linki sprzęgła ,a po trzeciej zerwanej paliło tarcze. W zetorach nie było tego problemu - sprzęgła dają radę ,podobnie jak hydraulicznie uruchamiane ich. Tutaj zadam otwarte pytanie - Kto wymyślił okładzinę cierną w kawałkach? 

10 godzin temu, japycz17 napisał:

robicie taki spam, że nie chce mi się czytać tego bełkotu. Mnie akurat zaskoczył ten artykuł, bo nie wiedziałem o tym. A że ty jestes taki zawsze pobudzony i nie zasypiasz to chwała Ci za to xd

 

Potwierdzam - nie da się tego czytać! Kłótnia dzieciaków! Zakończcie to! No i sam musiałem spamować...

6 godzin temu, sumek666 napisał:

My to wiemy a Martinez już nie. Wkurwiajace jest to obiecywanie Pana Z. bo oni testują. Lepiej by zrobili siedząc cicho i jebut premiera nowego ciągnika.  

To celowe działania ,Ursus teraz jest spółką akcyjną - trzeba czymś zachęcić akcjonariuszy do zakupu papierów wartościowych ,by dać pozór dobrej kondycji firmy. W dodatku bardziej zachęca to do zakupu ich traktorów ,gdyż potencjalny kupujący wiedząc że chcą wprowadzić vigusa ,próbuje pomóc firmie finansowo , ułatwiając przyszły rozwój.

5 godzin temu, sumek666 napisał:

Pronar ma najmocniejszy ciągnik o mocy 265 KM. 

Ursus ok 110 KM z czego w praktyce dostępne jest niecałe 100 KM. Były testy na hamowni w którejś gazecie branżowej. Tam dość mocno skrytykowano Ursusa szczególnie za brak ergonomii. 

Ursus nie ma argumentów żeby mnie do nich przekonać. Koniec kropka. 

W której gazecie? chętnie bym poczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

To było tak dawno temu, że nie pamiętam. Problem. Polegał na tym, że ta moc 110 KM jest do osiągnięcia ale tylko w chłodniejsze dni ponieważ nie posiada intercoolera i powietrze po przejściu przez turbosprężarkę ma za wysoka temperaturę. 

Oczywiście, że to są celowe działania Zarajczyka. Byle kasę wydoìć od akcjonariuszy, rolników i dotacji. Teraz publikowali raport półroczny. Mocno pod kreską. Chyba mają 60 mln PLN strat za to półrocze. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mechanik468 napisał:

W mojej okolicy to w NH (głównie TD80D) rwało linki sprzęgła ,a po trzeciej zerwanej paliło tarcze. W zetorach nie było tego problemu - sprzęgła dają radę ,podobnie jak hydraulicznie uruchamiane ich. Tutaj zadam otwarte pytanie - Kto wymyślił okładzinę cierną w kawałkach? 

Potwierdzam - nie da się tego czytać! Kłótnia dzieciaków! Zakończcie to! No i sam musiałem spamować...

To celowe działania ,Ursus teraz jest spółką akcyjną - trzeba czymś zachęcić akcjonariuszy do zakupu papierów wartościowych ,by dać pozór dobrej kondycji firmy. W dodatku bardziej zachęca to do zakupu ich traktorów ,gdyż potencjalny kupujący wiedząc że chcą wprowadzić vigusa ,próbuje pomóc firmie finansowo , ułatwiając przyszły rozwój.

W której gazecie? chętnie bym poczytał.

Gównoburzę już zakończyliśmy ;)

A co do tej gazety, to ja prenumeruję RPT i tam było bodajże w którymś numerze z 2017 roku o tych testach. To chyba numer z maja, ale nie jestem pewny.

Może być tak, że Zarajczyk celowo wszystko wcześniej zapowiada, żeby ludzie kupowali akcje.

9 godzin temu, sumek666 napisał:

To było tak dawno temu, że nie pamiętam. Problem. Polegał na tym, że ta moc 110 KM jest do osiągnięcia ale tylko w chłodniejsze dni ponieważ nie posiada intercoolera i powietrze po przejściu przez turbosprężarkę ma za wysoka temperaturę. 

Oczywiście, że to są celowe działania Zarajczyka. Byle kasę wydoìć od akcjonariuszy, rolników i dotacji. Teraz publikowali raport półroczny. Mocno pod kreską. Chyba mają 60 mln PLN strat za to półrocze. 

Skąd to wyczytałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

https://www.agrofoto.pl/articles/ciagniki/ursus-pod-kreska/

Zamiast agrofoto wpisz t o p A g r a r


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sumek666 dzięki. Już otwieram.

Sprzedaż spadła o 60%, a nie milionów :)

Przychody ze sprzedaży były o 16 mln mniejsze niż w zeszłym roku. Szykują jakiś program naprawczy, ale tak jak koledzy z forum napisali kilka stron wcześniej, będzie się to pewnie opierało na wnioskach do ARiMR o dotacje. Ale pożyjemy, zobaczymy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2
5 godzin temu, dawidursus323 napisał:

Ten handlarz ma wiele innych ,,prototypów" na sprzedaż ,jak 28014 A z 430 strony tego tematu ,chociaż w tym przypadku ten termin nie potrzebuje cudzysłowu... Czasem zadaję sobie pytanie ,czy ktokolwiek ,kto ma jakiekolwiek pojęcie ,że do jednostkowych sztuk traktorów ,nie produkowanych seryjnie ,nie ma bazy części zamiennych ,kupi coś takiego?! Albo kto się okaże na tyle zdesperowany by dać ok. 60tysi za MFa 255 i to jeszcze bez kabiny?! A most to chyba prosto z Fergusona TE20 pochodzi ,a podobno to C330 i C360 były przestarzałe...

9 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

@sumek666 dzięki. Już otwieram.

Sprzedaż spadła o 60%, a nie milionów :)

Przychody ze sprzedaży były o 16 mln mniejsze niż w zeszłym roku. Szykują jakiś program naprawczy, ale tak jak koledzy z forum napisali kilka stron wcześniej, będzie się to pewnie opierało na wnioskach do ARiMR o dotacje. Ale pożyjemy, zobaczymy. ;)

No właśnie Przychody ,niech powiedzą ile wynoszą minus koszty czyli Dochody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mechanik468 No może powiedzą. O ile już nie powiedzieli, a ja o tym nie wiem.

Co do pojedynczych sztuk ciągników, to masz absolutną rację, powinni mieć bazę numerów VIN, żeby w razie co zgłosić do producenta (Ursusa w tym przypadku) usterkę i nabyć odpowiednią cześć zamienną. Ale znając życie pewnie by o takim czymś nie pomyśleli, jak to prezes właśnie ma zwyczaj. Nie pomyśli o pewnych rzeczach i potem się człowieku martw, jak rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten 3512 to części do niego będą bo to przecież to samo co stary 3512, no może po za paroma elementami typu pedał sprzęgła i drobiazgi. A tylny most to chyba też tak jak w starym tylko ogołocony z pneumatyki i zaczepow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Powoli wychodzi szydło z worka:

"16 milionów straty miał w I półroczu 2018 roku Ursus. Firma szykuje plan naprawczy" DW

Wg. prezesa winny ARiMR, a jak wy sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, akmaly napisał:

Powoli wychodzi szydło z worka:

"16 milionów straty miał w I półroczu 2018 roku Ursus. Firma szykuje plan naprawczy" DW

Wg. prezesa winny ARiMR, a jak wy sądzicie? 

Myślę, że nie zupełnie. To jest też ich wina, bo z tego co widzę, to ostatnimi czasy niezbyt się starają. Kontrola jakości na niskim poziomie, a obietnice to już komentowalem dawno, że jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broniłem ich w innych kwestiach, a do obietnic podchodziłem negatywnie. Poczytaj może wpisy sprzed kilku albo więcej stron. Mówiłem mniej więcej, że "faktycznie, ich zapowiedzi to tragedia, ale jakość w porządku" - mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

Jak to piszesz że do obietnic podchodziles negatywnie, skoro co chwilę piejesz że jak wejdzie vigus to ursus od razu zrobi nie krok, a trzy kroki w przód. Z kolegą Martinez jest taki problem że on popiera nas wszystkich wypowiadających się w temacie, przede wszystkim tych co dobrze o ursusie piszą, ale boi się podpasc tym co piszą źle, więc i ich też popiera

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj