adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Dobrze, że gość zwrócił uwagę na niedoróbki (chodzi mi o położenie niektórych wajch). Co do dźwigni od TURa, no to przegięli pałę. Było dobrze, bezkolizyjnie, to musieli dać na ten boczny panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Akurat dzwignia tura jest teraz w wygodniejszym miejscu, to te wajchy od hydrauliki powinny być bardziej z tyłu tego panela bocznego co ułatwiło by pracę  np. pługiem obrotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Zalecałbym aby któryś z twórców tego pojazdu pooglądał coś w tej mocy. Może to być coś np z Case Magnum. Jak już poogląda to niech się zastanowi co zbudowali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mirro To jest wersja na Afrykę, także w środku szału nie ma. Co do konstrukcji, bo pewnie o tym mówisz, to tutaj jest zbyt wysunieta do przodu przednia oś, co sprawi, że podczas pracy może skakać przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Kabina to sprawa wtórna. Tył jest do "d*py". A te boczne stabilizatory podnośnika to już mistrzostwo świata. Chyba ktoś nie wie co czepia się do tej mocy i jakie obciążenia ma to przenosić. Chciałbym to zobaczyć przy szóstce obrotowej np Akpila Viking. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widocznie nie wiedzą, jak dobrze zrobić ciągnik o takiej mocy. W sensie projektanci. Bo ludzie na produkcji i linii montażowej nic do tego nie mają.

Ps Ten ciągnik powinien pociągnąć ósemkę obrotową ciąganą. Ale przy takiej konstrukcji i przy takim tuzie będzie potrzebował dobrego dociążenia z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu12    41

Ten dealer ma same ciekawe konstrukcje z Ursusa. Wcześniej Ursusy 5314, teraz Ursus 28014. W ofercie ma również prototyp Ursus C-380S z silnikiem Deutz oraz dwa inne ciekawe Ursusy. Model 4512 z kabiną oraz model, o którym nie miałem zielonego pojęcia czyli Ursus 266 G. Ursus 4512 zalatuje jednak trochę pakistańskim Ursusem produkowanym przez FarmAll. Ursus 266 G to pewnie kolejny romans Ursusa z Hattatem, bo to Hattat 266 G z logo Ursusa.

Edytowano przez krzychu12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale marka Kraft? Nie słyszałem. Jeżeli takowy istnieje, to jakiś skladak.

Rok założenia tej "marki" to 2016. No sorry, ale z jednym modelem w ofercie to szału nie zrobią. Mogli się bardziej postarać.

Gość od 20 lat zajmuje się regeneracją turbin i naprawą silników diesla. Ile w tym prawdy, nie wiadomo.

Edit: Właścicielami są jakeś dwie babki. Toż to się nie może udać. No chyba, że mają pojęcie o składaniu ciągników.

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

Oni swego czasu skupili od Warszawskiego Ursusa wszystkie nieskończone ciągniki za grosze i je skręcali i dorabiali brakujące rzeczy m.in jakieś prowizoryczne kabiny podzespoły wydaję mi się że po prostu dokupowali i je sprzedawali ceny były atrakcyjne bo średnio o kilkanaście tysięcy tanieje niż Ursusy z Lublina, potem zaczęli ściągać pakistańskie Massey Fergusony/Ursusy i handlowali tym a teraz ktoś się pewnie o markę przyczepił i musieli stworzyć coś swojego,  ale to maskę to chyba kupują gdzieś w Polsce widziałem już takie paskudztwo gdzieś, ogólnie firma jest tylko na babki, firma rodzinna powstawała przy domu cała rodzina pracuje w niej, rozrosła sie trochę często rozmawia się bezpośrednio z członkiem rodziny i nawet się nie wie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sayo300 Ciekawa historia. Ale i tak bym tego nie kupił. Po pierwsze paskudne (jak już napisałeś), a po drugie składak z części z całego świata. Coś się zepsuje i się człowieku martw. Niby jest gwarancja, ale na co jest, to nie wiem.

Grunt, że cena przystępna. Oglądałem jego zdjęcia w kabinie i powiem, że nawet ładniej wykonany niż Ursus z Lublina w środku, ale ergonomia dalej pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Znowu jakieś domysły - sprawdź na ich oficjalnej stronie i będziesz wiedział, że właścicielem tej marki jest zakład naprawczy Krawiec z Paciorkowej Woli koło Zwolenia.

Jak dla mnie ta firma to taki mniejszy Ursus ( składak, nie wiadomo skąd części, jak się zepsuje to twoje sprawa ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akmaly Ta firma (Krawiec Traktor) została stworzona na bazie firmy Krzysztof Krawiec czy jakoś tak.

Co do porównania jej do Ursusa, no to po części przyznam Ci rację. Tyle tylko że w Ursusie jest gwarancja na silnik 2 lata i na skrzynie chyba podobnie, a na drobnostki 4 lata. A tutaj masz gwarancję 2 lata na nie wiadomo co. Nie określili tego dokładnie. 

Jeżeli chodzi o składaki, to powiem tak. Ursus stara się wprowadzić modele z własną skrzynią. I to wyróżnia go na tle innych "polskich" marek. Taki np Crystal czy Farmer będzie zawsze swoje ciągniki składał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

Moim skromnym zdaniem to skrzynia uznanego producenta wcale nie jest minusem, sam fakt że jest stosowana w ilus tam modelach oznacza większą dostępność części zamiennych przez długi czas po zakończeniu produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Bardzo dobrze, że Ursus pracuje nad własną skrzynią - może w przyszłości jeśli będzie dopracowana inne firmy zaczną ją kupować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Właśnie mają w planach, żeby włączyć ja do oddzielnej oferty dla innych producentów. Ja też mam nadzieję, że będzie dobra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dobra czy nie to się okaże, swoją droga musi być tania bo nowości w niej nie ma, w przeciwnym wypadku się nie sprzeda.

Firma Krawiec ma większe doświadczenie w ciągnikach jak Ursus w Lublinie, także spokojnie z tym nie wiadomo czym.

Gwarancję masz 24 miesiące na ciągnik, tak samo jak w większości marek.

Czy gwarancja 5 czy 7 lat jest lepsza? Wg. mnie tylko droższa bo musisz przeglądy w serwisie robić, a jak się coś zepsuje to i tak Ci ściemę wcisną, że to twoja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
4 godziny temu, MARTINEZUrsus napisał:

@akmaly Ta firma (Krawiec Traktor) została stworzona na bazie firmy Krzysztof Krawiec czy jakoś tak.

Co do porównania jej do Ursusa, no to po części przyznam Ci rację. Tyle tylko że w Ursusie jest gwarancja na silnik 2 lata i na skrzynie chyba podobnie, a na drobnostki 4 lata. A tutaj masz gwarancję 2 lata na nie wiadomo co. Nie określili tego dokładnie. 

Jeżeli chodzi o składaki, to powiem tak. Ursus stara się wprowadzić modele z własną skrzynią. I to wyróżnia go na tle innych "polskich" marek. Taki np Crystal czy Farmer będzie zawsze swoje ciągniki składał.

Zauważ że 3/4 producentów ma w swojej ofercie składaki. Sam takim jeżdżę przecież agrotron to skrzynia z-f silnik deutz i hydraulika boscha. Dopiero agroplus jest w 100 procentach składany przez koncern sdf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Agrotron155 Wiadomo, że łatwiej jest kupić od innego producenta części i podzespoły, niż robić samemu. Chociaż przyjemniejsze dla portfela jest zainwestować w zaplecze i potem oszczędzać na każdej sztuce (mówię na przykładzie ciągnika). Dlatego Ursus właśnie poszedł w tą transmisję, bo taniej im wyjdzie produkcja u siebie, a im tańszy ciągnik z dobrym wyposażeniem, tym lepiej, bo więcej sprzedadzą. 

Wiem, poszedłem trochę w tematy ekonomiczne :)

@akmaly Może i tak z tym doświadczeniem w ciagnikach, jednak mnie to zbytnio nie przekonuje, bo mają zaledwie jeden model. A ergonomia też pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak w przypadku Ursusa. O jakości się nie wypowiem, bo to za mało czasu, żeby cokolwiek stwierdzić. Wykończenie w kabinie na plus, bardzo ładne obicia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj