adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AXE    0

Czytaliście artykuł: „Ursus żyje” podane tam są dwa nowe modele które będą produkowali model 1674 z 158 konnym silnikiem za 257 tyś. zł oraz model 5524 o mocy silnika 75 koni za 130 tyś. zł . Myślicie że mają jakąś szanse odbić się od dna, niby trochę zmodernizowali te dwa modele wyposażenie, skrzynia itp. ale wydaję mi się że chyba nie mają pojęcia że z tymi cenami to daleko nie zajdą przecież za ok. 115 tyś, zł można kupić Zetora Proximę 85 z 90 konnym silnikiem. Mam nadzieję że ceny zmienią na takie dzięki którym będą mogli konkurować cenowo chociaż z zetorem w tedy myślę że mają jakąś szanse. Mam nadzieję że odbiją się od dna bo głupio by było żeby „chińszczyzna” i inne „tanie” nie dopracowane jeszcze ciągniki powiększały swój udział w polskim rynku kosztem ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Farmer - Maszyny rolnicze - Wielki powrĂłt? wywiad z prezesem ursusa

ma ktos moze caly tan artykul :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Czyli z tego co wyczytałem to nie będzie produkowany dalej 1934/54. Mam nadzieje że wznowią produkcje 7524 bo to ciekawy ciągniczek tylko żeby dołożyli tą skrzynię 8/8. Bo zbyt długo go nie produkowali ale jeden użytkownik AF go ma :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Jak przyjdzie Farmer to wrzuce skan wywiadu. Za tydzień może dwa powinien dojść bo numer 21/2009 to około 15 listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...oraz model 5524 o mocy silnika 75 koni za 130 tyś. zł . Myślicie że mają jakąś szanse odbić się od dna, niby trochę zmodernizowali te dwa modele wyposażenie, skrzynia itp. ale wydaję mi się że chyba nie mają pojęcia że z tymi cenami to daleko nie zajdą przecież za ok. 115 tyś, zł można kupić Zetora Proximę 85 z 90 konnym silnikiem.
Zobacz za ile masz Case JX lub NH TDD które są już troche na rynku więc ludzie mając do wyboru nowość URSUSa (czyli ciągnik z chorobami wieku dziecięcego z fabryki która może jeszcze upaść lub zaprzestać produkcji danego modelu) lub coś z CNH który sie dość prężnie rozwija na naszym rynku wybiorą coś sprawdzonego jak CNH. Ursus miałby szanse przetrwać i być w tej pierwszej 5tce sprzedawanych ciągników ale musiałby nawiązać walkę cenową właśnie z takimi markami jak Farmtrac, Farmer, Belarus/MTZ, Pronar i całe te wynalazki z dalekiego wschodu. Niestety ale wszyscy wiemy że marki które wymieniłem są tańsze od URSUSa a cena w dużej mierze decyduje o zakupie nowego ciągnika bo nie każdy się załapał na PROW a Ci co sie załapali nie wiedzą czy nie zostaną odrzuceni.

 

 

Jak przyjdzie Farmer to wrzuce skan wywiadu. Za tydzień może dwa powinien dojść bo numer 21/2009 to około 15 listopad

super, chętnie przeczytam. od 2 lat nie prenumeruje tego pisma a szkoda.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AXE    0

Wydaję mi się że ursus jeszcze troszkę jak na razie ma przewagę nad tymi nowymi „tanimi” markami co od niedawna są na rynku ponieważ marka ursus jako firma jest znana i ludzie mają większe zaufanie niż do takich różnych „składaków” . Ale to się może za nie długo zmienić ponieważ to są nowe firmy i jak wiadomo nie mają takiego doświadczenia oraz zaplecza technicznego jak ursus więc jak teraz ursus nie wykorzysta ostatniej okazji żeby znowu zaistnieć i nie zaproponuje nowych rozwiązań w swoich ciągnikach przy przystępnej cenie oraz nie wprowadzą nowej serii ciągników które nie będą tylko liftingiem poprzednich to może być ich ostatnia nie wykorzystana okazja. Ursus ma jeszcze szanse ale to zależy od tego co zaproponują i za jakie pieniądze. Czy ktoś wie jak będzie wyglądać „nowa” seria tych ciągników i co mają zamiar "nowego" w nich wprowadzić oraz czy w końcu w ich ofercie pojawi się według mnie najpopularniejsza ostatnio moc silnika między 85 a 125 koni mechanicznych bo w ich ofercie w ogóle nie ma takich ciągników i nie rozumiem dlaczego nie interesują się tym przedziałem mocy może ktoś mi to wyjaśnić czemu aktualnie nie produkują takich ciągników?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w RPT piszą że w 2011 r wprowadzaja skrzynie z elektrochydraulicznym rewersem i napewno będzie to skrzynia z zakupu silniki to juz pewne perkinsa i przednie mosty cararo czyli składanka jak pronar ,farmer,foton czy inne cena też pewnie podobna więc wróże słabą przyszłość ursusowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colonel    0

Pewnie masz rację ale Zetory też mają przednie mosty carraro ale nikt nie mowi że to składaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

A seria Agro Bis, to do kiedy ma być produkowana? Bo już dawno się mówiło, że mają kończyć z ich produkcją, ale jakoś końca nie widać, a wręcz przeciwnie. Zrobił się na nie większy popyt (tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

od kiedy będą oferowane ursusy 5524,6824?

ciekawe czy ursus bedzie produkował ciągnik o mocy ok 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Co do 5545 - on ma skrzynię 40km/h? Bo coś takiego widzę w jego specyfikacji. Czy ktoś zna jego cenę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Tak 5524 ma skrzynie 40 km/h i kosztuje coś koło 130 tyś zł. A co do 120 km to z tego co zdążyłem zobaczyc w kiosku w farmerze to opracowują ciągnik 120 koni o nowej konstrukcji oraz maja już prawie gotowy model 8024 o mocy 108 km. Moze ktoś ma już tą gazete to mogłby udzielic bardziej konkretnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze w rpt to tak:

Typ Moc Biegi Cena brutto

 

3722 50Km 8/2 99 064 zł

3724 50 Km 12/4* 111 752 zł

5524 75 Km 12/4* 130 784 zł

6824 92 Km 12/4* 134 932 zł

1674 160 Km 16/8 257 420 zł

 

*opcjonalna skrzynia biegów 8/8 z rewersem mechanicznym.

Według mnie to trochę drogo :) .

Jedno mnie rozśmieszyło do łez, jest zdjęcie prezesa ursusa Andrzej Słonowski, na tym zdjęciu widnieje z modelem ciągnika marki massey ferguson :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no RPT mam i ta cena też nie jest zachęcająca jak na 75KM.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

te ceny pewnie ulegną zmianie.tak mi sie wydaje,

no właśnie ma ktoś gazete farmer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Od cen które podał newholland15 upust dilera - 8% na dzień dobry. :) Dzieki za artykuł kadman. Widać że coś pozytywnego się dzieje. Produkcja na poziomie 1500 szt/rok to jednak nie szokuje. A z tego co wnioskuję bardziej skomplikowane części będą na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Dzieki za skany :) cos nie wiele pisza o 6824czyzby juz zrezygnowali z niego :) moim zdaniem 16 powinni zostawic zwlaszcza ze zetor ma wprowadzic ciagni o podobnej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Przecież jest napisane ,, Ze zmodernizowanych ciągników , w najbliższym czasie do sprzedaży trafią modele 5524 (75KM) i 6824 (92KM)." Z tego wynika że chyba będzie jednak produkowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Myślę ,że ursus wkoncu zaczoł sie rozwijac.

Jednak ceny to powinny ulec obniżce i będzie git.

Jest mowa o szkrzyni 12/12 ,ciekawe czy bedzie seryjnie montowana czy w opcji(jak tak to ciekawe za ile)Trzymam kciuki za rozwój ursusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Lepiej żeby była nie w opcji ale do wyboru, czyli rolnik bez zwierzaków mający już ciągnik z turem lub ładowarkę weźmie skrzynię 12/4 a ten co szuka czegoś z rewersem i skrzynią 12/12 weźmie wersję sobie to drugie. Cena powinna być taka sama wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Czuję, że model 8024 będzie następcą modelu 7524. Nie mogę się doczekać premiery tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Pięknie się zapowiada. Chociaż ceny ciut za wysokie ale jeżeli ma być obniżka w 2010 roku no to może będzie dobrze :) Już nie mogę się doczekać serii nowych ursusów które wykonują prace wiosenne :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ursus zaczą zmieniać cenniki we wszystkich modelach.Nie ma napisanych cen ursusa 3512 a wcześniej kosztował chyba 67000zł.Zapowiada sie dobry krok dla ursusa.Tylko żeby nie podnosili tej ceny :) a wręcz obniżyli :) myśle że ursus 3512 powinien kosztować 50000zł a 4512 55000,itd :)


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Oooo!! Na taką obniżkę to bym nie liczył. Zresztą nie wiem czy ursusa 3512 nie przestaną produkować-przecież to technologia jeszcze z lat 70 XX wieku więc trzeba przestać tu mówić o tradycji i stawić czoła nowoczesności. Dla mnie lekką porażką jest to że w 3722 i 3724 nic nie mówią o skrzyniach z reversem. W nich także by się ona przydała-mały ciągniczek do ładowacza akurat :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj