adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

ACoCieTo    99

A mnie ciekawi kto serio w Polszy kupuje fergusony z lat 80tych w cenie nowego ciągnika :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Za 50 tyś nowy ciągnik 70m km ciężko kupić, są jeszcze farmtuki ale to też stare konstrukcje, a sporo ludzi woli proste silniki bez eko udziwnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Pytanie czy te stare konstrukcje są tym samymi starymi konstrukcjami... czy to te same materiały, wykonanie itd. Żeby się nie okazało że stare 4512 były kamienne a nowe to chłam w którym sypie się to i to lub tamto bo zrobione są z badziewnych materiałów i lecą na fali niezawodności starych konstrukcji. 50 tys to mimo wszystko podejrzanie mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Skrzynia w opisie tego Ursusa to 12x12 z rewersem więc to nie 5314 ale bardziej nowa c380 z starym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Jeśli mówisz o 8014 to masz rację, C-380 ze starym silnikiem. Z kolei 5314 i 6014 są zbudowane na tej samej skrzyni co stare MF-y z kilkoma "modyfikacjami", inne odlewy i takie tam.. 2 lata temu na targach w Bednarach był zaprezentowany URSUS przypominający 4512 z nową kabiną i skrzynią MF 12x4 znacznie bardziej zmodernizowaną. Taką pierwszą widoczną różnicą był wybierak biegów wyprowadzony z prawej strony, nie pod kierownicą, jak ma to miejsce w starszych odpowiednikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Tak miałem na myśli tego Ursusa 8014a produkowanego na afrykę, zręsztą widać po tabliczce znamionowej datę produkcji 2014 z czego też między innymi wynika jego cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ach te Polskie prototypy - miliardy wpompowane w projektowanie, tysiące godzin testów a i tak złe ruski nie dali zgody....

http://histografy.pl/nysa-camping/

A tak na poważnie wygląda to jak laureat konkursu "jak zrobić sobie kampera za 2 wypłaty" :D

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Wczoraj sprzedawca poinformował mnie, że zaraz ruszy produkcja ursusa c 360 b, który ma być identyczny jak 350b, ten sam silnik czyli chyba Mitsubishi 4 cylindrowy. Spalili poprzednie c 360, bo cena nie wiele się różniła od c 380 a gabaryty też takie same, tylko silnik słabszy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Faktycznie w bransonach jest cummins, natomiast sprzedawca mówił coś, że w c 360 ma być mitsubishi. Zobaczymy, jak ciagnik się pojawi, albo jak może gdzieś o nim napiszą to się okaże jaki silnik będzie. Z tego co mówił to ma mieć 4 cylindry i osiągać jakieś 60 KM. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Ale to od dilera czy z fabryki cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Widziałeś aby jakakolwiek fabryka bezpośrednio sprzedawała ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2018 o 00:12, janekjan01 napisał:

Nie rozumiem. Jak można rejestrować ciągnik, który ma 1 mth jako ciągnik używany? 

Ja też nie rozumiem. Przecież ta 1 motogodzina mogła być nabita podczas przeparkowywania ciągnika na placu.

Dnia 4.07.2018 o 14:17, tumiwisizm napisał:

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-ursus-c-350-b-autoryzowany-deeler-CID757-IDtk27w.html#fdf5fb6380

Szczerze to takie małe góvienko. Nie wiem kto by kupił taki ciągnik za 100 tys brutto. 

Cenę przegieli. Jak zwykła 50tka kosztuje ok 90 000 brutto, to to w podobnej cenie nie zda egzaminu. Powinien być ten mały z 15 tysi tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

Ja też nie rozumiem. Przecież ta 1 motogodzina mogła być nabita podczas przeparkowywania ciągnika na placu.

Cenę przegieli. Jak zwykła 50tka kosztuje ok 90 000 brutto, to to w podobnej cenie nie zda egzaminu. Powinien być ten mały z 15 tysi tańszy.

no nie bardzo, c-350b 74k netto, a c-350 od prawie 88k netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dawidursus323 Dzięki za poprawkę. Czyli jednak cena normalna, bo nie mogłem jej nigdzie znaleźć. Ale za to c335b ma wysoką cenę. Za niego trzeba dać ok 40 tys. netto czy jakoś tak. To akurat sprawdzałem.

EDIT: Nie zajrzałem do ogłoszenia, a cenę jak byk miałem. Przepraszam za głupie zdanie.

Na stronie Ursusa pojawił się c3105, już długo zapowiadany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻAL... nie ma czym się podniecać... to nie jest C-3105/115 z Kielc 2017 tylko z tego rocznych, czyli C-3102 ze zmienionym numerem. perkins 3.4L i hema 12x12. tamten miał silnik deutz 3.6L i skrzynie tyma 32x32... dajcie sobie siana z tym podniecaniem tą pseudomarką... rozumiem kilka lat temu łapać się na ich zagrania i obietnice, ale teraz? jeszcze do Was nie dotarło że to nie jest poważny producent na rynku ciągników? poważny to on "może" będzie jak zmienią podejście. Konstruktorów projektantów może mają dobrych... ale co po tym jak oni maja z góry podane ograniczenia... bo tak jest wystarczyłoby po czytać przetargi na Vigusa które kiedyś były. sprawdzałem podane części(nie było łatwo tego znaleźć) wszystko gotowce... i z tego projektują ciągniki A później składają... a ja bym chciał aby się wykazali zrobili jakies pierdoly szczegóły części u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracer93    8

W obecnej chwili można tylko żałować, że AGCO nie przejęło Ursus w latach 90'tych. Teraz może byłaby to poważna marka jak Valtra czy Massey. Karolek widać, że chcę tylko żerować na popularności Ursusa w naszym kraju. Na obecnie z tańszych traktorów, które coś oferują zostaję Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tracer93 Daj se spokój z Zetorem. Jego sprzedaż jakiś czas temu spadała i w Czechach była znikoma. Nie wiem jak teraz, ale pewnie niewiele lepiej. 

Co do Ursusa, to według mnie Zarajczyk jest ok. Już są dostępne ciągniki Branson te małe z literką b, które były zapowiadane na czerwiec. Są ogłoszenia od dilerów. Chociaż nie ukrywam, że jego zapowiedzi raz się sprawdzają, raz nie i przyznam wam rację, jest to wkurzające. Ale jakość Ursusów jest dobra i coraz lepsza i to może po części usprawiedliwić poprzednie.

Gdyby AGCO kupiło Ursusa, to nie byłby polski i dla mnie nie byłby to już Ursus, ponieważ on zawsze był polski i teraz też jest polski, a nie amerykański. Fergusony i Fendty i Valtry, to wszystko skupia jedno przedsiębiorstwo, które wkłada do nich częściowo swoje podzespoły i nigdy w Fendzie nie będzie 100% niemieckości. 

A, no i jeszcze jedno. Co miałby robić    ,,Karolek'', jak nie popularyzować Ursusa? To może lepiej, żeby zapomnieć ta markę, niż żeby w ogóle była.

@Adrian_URSUS_1999Jakie gotowce? A kojarzysz przetarg na oprzyrządowanie do produkcji Vigusa?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Nie chce tutaj bronić zetora bo gdybym faktycznie miał brać nówke to brałbym smerfa, ale nie wiem w którym miejscu ursus jest lepszy od zetora. Na początki dało sie przymrużyć oko ale teraz po tylu latach już powinni mieć wypracowaną jakąś stałą oferte i konkretne modele a nie ciągłe mieszanie, to zapowiadają to a tu produkują to potem coś że jednak nie a może tak i w końcu nie wiadomo już czy to poważna firma czy sobie żarty robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zetor latami jechał na stereotypach Polskiego chłopa tak jak kiedyś skoda z modelami favorit i felicja, popyt był tak duży że 2 letnie auta kosztowały tyle co nówka, ludzie potem zorientowali się że można taniej i wygodniej jeździć i skoda musiała ratować się praktycznie całkowitym wprowadzeniem modeli opartych na vw więc uzdrowienie ursusa przez agco wyglądało by podobnie - parę ulepszeń starych serii, drogie, przestażałe ciągniki , spadek sprzedaży przed początkiem XXIw i wprowadzenie własnych modeli pod logo ursusa.... Pół biedy jak by wyremontowali i unowocześnili fabrykę na ursusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawel885 I tu się zgadzam z tobą w stu procentach. Bo tak naprawdę przejęcie skody przez wieśwagena sprawiło, że auta w środku są tandetne, a ludzie lecą tylko na to niesamowite wzornictwo, które dla mnie i tak jest przekombinowane. Także lepiej się stało, że ma Ursusa Zarajczyk, bo to jego jedyna marka i na niej się skupia, a AGCO ma Challengera, Fendta, MFa, Valtre, z której im gruby hajs do kieszeni leci i tak jak kolego Paweł napisałeś, olali by sprawę z Ursusem, bo mało pieniążków by dostali za sprzedaż tych ciągników, bo ludzie wola wypasiony podłokietnik z telewizorem, niż przestarzałe technologie zakładając to, że tak było z Ursusem w latach 90 tych i 2000.

@ACoCieTo Również masz rację, gdyż ciągle zmieniają te oznaczenia ciągników i już nie wiadomo, co i jak. Vigus i ten C3150 POWER są akurat dobrze zapowiedziane, przynajmniej ten drugi, bo juz jest dostępny, a Vigus będzie w 19.

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3

co do Zetora to w okresie styczeń - czerwiec 2018 rok Zetor sprzedał w Czechach 87 ciągników. Dla porównania, w okresie styczeń - czerwiec 2017, sprzedano 215 ciągników tej marki. Udział w rynku spadł w tym czasie z 12,8 do 4,3 %. Chyba o czymś to świadczy? No ale w Polsce to i tak rolnicy swoje wiedzą. :P i wspierają Zetora...a ja wspieram Czechów kupując czeskie jajka w Tesco ;P

Nowe produkty w ofercie URS: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj