adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

33 minuty temu, adikpl1 napisał:

Ja bym największą winę upatrywał w rządzie, który nakłada na polskich producentów takie podatki i taką biurokrację, że montowane w Polsce ciągniki są za mało konkurencyjne cenowo w stosunku do zagranicznych że już o produkcji podzespołów nie wspomnę

Z tym się zgodzę absolutnie. W mediach już się pojawiło kilka wątków o konflikcie Ursusa z KNF. No kuźwa, dopierdzielają się do wszystkiego. Zawiesili Ursusowi akcje, bo spoźnili się tam z jakimś raportem i 20 mln w plecy. Ja jestem wkurzony, a co dopiero taki Zarajczyk, który tą marką zarządza.

Chociaż tyle, że już odblokowali te akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel

Adrian_URSUS_1999 napisał:

Wina nie jest z naszej strony tylko ich...

Nie napisałem że to nasza wina tylko mogą tak stwierdzić wrazie "W" to taki moj czarny humor. Plan awaryjny napewno mają jak z Vigusem nie wyjdzie. Tylko ciekawe jaki? A co do tych akcji to w Polsce nie moze byc tak zeby dało sie legalnie duża kase zarobic. Na kazdego trzeba miec haka a widocznie na Zarajczyka nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że Pan Zarajczyk jest taki sprytny. Niby miały być wycofane normy IIIA już dawno, ale znalazł lukę w prawie i do 2017 były IIIA, przy czym Zetor i zachodni producenci już mieli nową normę dwa lata wcześniej.

@30pawel Co do vigusa, to jest małe prawdopodobieństwo, żeby nie wypalił. Tymbardziej, że gospodarstw 50 - 100 ha może nie jest tyle, co 5 - 20 ha, ale chętni się znajdą. Nawet gdzieś w komentarzach na YouTube kolega admin 01 napisał, że jego kolega jest szczęśliwym posiadaczem c382 i zamierza także kupić c3150v power.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martinez -  kolega, kolegi, wujka kolegi powiedział, że... 
Konkretnie linki, zdjęcia wypowiedzi oraz maszyny, że taką ma a nie bo ktoś tam gdzieś w internecie napisał. fakty i konkrety a nie. 
Rozumiem np. Ktoś z rodziny sąsiada, którego osobiście znasz i wiesz, że to autentycznie się dzieje.
Sytuacja ode mnie z okolicy. Gościa ode mnie ze wsi, szwagier czy kuzyn, który z resztą mieszka w sąsiadującej ze mną wsi zakupił w ubiegłym roku ciągnik C-3102, z którego nie jest specjalnie zadowolony. Z wcześniejszych rozmów ze znajomym dowiedziałem się że ciągnik, jest mułowaty i ma straszne przecieki hydrauliki. Z plusów chwali sobie silnik, który jest oszczędny. Nic nadzwyczajnego..., ale ostatnio dowiedziałem się, że ciągnik uległ poważnej awarii, otóż pękł tłok czy obudowa tłoka podnośnika. I też możecie mi nie wierzyć w to co piszę... ale w ten artykuł dotyczący Ursusa 10014H czyli odpowiednia Ursusa c-3102, który sprawiał nowemu nabywcy problemy powinniście uwierzyć. 
Wstawię tylko zdjęcie tytułowej strony aby nikt się nie doczepił o prawa autorskie. Chcecie wszystko czytelnie, to pisać do mnie na priv.
 

30264887_324474354747451_8827774573589037056_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
@Adrian Stryjek kolegi mojego kolegi tak jak ujoles to nie najlepsze źródło informacji. Ale skąd wziąć te info. jak tych Ursusow jest jak kot naplakal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to ująłem w ten sposób. Dlatego to napisałem. Chodzi o sam przykład przekazywania informacji. Samemu się wie, że to miało miejsce a jak się to napisze to nie jest wiarygodne ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian_URSUS_1999 Dobra, to podam lepszy przykład. Na portalu rolnicy.pl gościu napisał cytuję ,, zbieram pieniądze na tego eleganta''. Chociaż to też jest dupiany przykład, bo gościu to napisał z widzenia zdjęć. 

Jedyne rozwiązanie, to poczekać na pierwszych użytkowników tego c3150 V power i wtedy stwierdzić, czy Vigus wypali. 

Co do c3102 to fakt, jest ich mało. Ja bym tego modelu nie kupił osobiście, z racji takiej, że jest na hemie i różne przygody mogą być (na przykład wyżej wymienione przez Adriana). Oczywiście nie mówię, że wszystkie egzemplarze są złe, ale to następca niezbyt dobrze kojarzącej się serii h na licencji hattata.

Z drugiej strony, to ta informacja, (kolega kolegi) może się wydawać niezbyt wiarygodna, ale ja po stylu jego wypowiedzi stwierdziłem, że nie ściemnia (oczywiście w pewien sposób).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
10 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

@Adrian_URSUS_1999 Dobra, to podam lepszy przykład. Na portalu rolnicy.pl gościu napisał cytuję ,, zbieram pieniądze na tego eleganta''. Chociaż to też jest dupiany przykład, bo gościu to napisał z widzenia zdjęć. 

 

toś podał przykład, ja jak miałem 8 lat to też myślałem że na ursusa odłożę kasę, ale czekolada w sklepie wygrała i to w nią zainwestowałem

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

HAHAHAHA

Dobre, przynajmniej masz słodkie życie zamiast problemów z Ursusem:)

Jeden z lepszych komentarzy w tym jakże poważnym temacie - tak trzymaj:)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel

akmaly napisał:

Dobre, przynajmniej masz słodkie życie zamiast problemów z Ursusem:)

Niektórzy kupując teraz Ursusa też pewnie woleli by tą czekolade. :) Miejmy nadzieję że takich przypadków będzie jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Cię pocieszyć - wolałbym Ursusa, najlepiej w cenie czekolady wedla :) i to w dodatku model c3150 V power. 

6 godzin temu, akmaly napisał:

HAHAHAHA

Dobre, przynajmniej masz słodkie życie zamiast problemów z Ursusem:)

Jeden z lepszych komentarzy w tym jakże poważnym temacie - tak trzymaj:)

Czemu problemów z ursusem. Niekoniecznie musi być z nim problem. Owy występuje tylko, jeżeli trafisz na bubel (nieudaną sztukę). Gdyby Ursus bardziej przyłożył się do kontroli jakości, to mniej by tych bubli wychodziło z fabryki, albo w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Sam bym przytulil taką c380 ale narazie mnie nie stać. Co do tej kontroli jakosci to faktycznie mogli by się lepiej postarać, z serwisem zresztą tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96
Napisano (edytowany)

Ciekawe o ile będzie tańszy na Vigusie od C 3150 na ZF.

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej? Ja myślałem, że z Vigusem będzie drożej. Tak ponoć gdzieś mówili. Chociaż z innych źródeł też słyszałem, że Vigusem obniży koszta produkcji jednego ciągnika. To już nie wiem sam, jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2018 o 20:31, lukig napisał:

Ciekawe o ile będzie tańszy na Vigusie od C 3150 na ZF.

Jak będą robić odlewy w Chinach to go na pewno zakupisz w niskiej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21
Napisano (edytowany)

Skoro miałaby być droższa, to jaki byłby sens ? Dopłacać do skrzyni, która nie jest sprawdzona, tylko dlatego, że jest polska ? Oczywiście, że nie. Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Ursusa i powiedział, że umowa z Chinami będzie działać na podobnej zasadzie jak te z Afryki, a Vigus będzie produkowany w Polsce. Taka była cała idea tego projektu i miejmy nadzieję, że tak będzie ;)

Poza tym kupując skrzynie ZF i Carraro płacimy dużo za sam znaczek, a nie zawsze to przekłada się na jakość. Mówię tu o podzespołach do ciągników o małych mocach, wśród których konkurencja jest duża i każdy tysiąc w cenie mniej jest na wagę złota.

Edytowano przez pawel94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Made in China to nie to co było 20lat temu. Możecie się śmiać ale mają teraz lepszą jakość niż nie jedna zachodnia firma. (czyt. zach. firmy tam sie rozwijają(dorabiaja), jakość idzie z cena) nie ma różnicy czy to chiny rpa czy srilanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie krytykuje, że Chińskie jest złe. John Deere też robi odlewy w Chinach do ciągników, elektronikę i w sumie nie martwię się o ich wykonanie i jakość. Ale JD to JD a Ursus to wiecie - różnica kapitału. Mogą jak dla mnie robić te skrzynie do Ursusów w Chinach, tylko błagam niech to będzie dobrze wykonane... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pawel94 napisał:

Skoro miałaby być droższa, to jaki byłby sens ? Dopłacać do skrzyni, która nie jest sprawdzona, tylko dlatego, że jest polska ? Oczywiście, że nie. Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Ursusa i powiedział, że umowa z Chinami będzie działać na podobnej zasadzie jak te z Afryki, a Vigus będzie produkowany w Polsce. Taka była cała idea tego projektu i miejmy nadzieję, że tak będzie ;)

Poza tym kupując skrzynie ZF i Carraro płacimy dużo za sam znaczek, a nie zawsze to przekłada się na jakość. Mówię tu o podzespołach do ciągników o małych mocach, wśród których konkurencja jest duża i każdy tysiąc w cenie mniej jest na wagę złota.

No, i w końcu ktoś potwierdził moją wcześniejszą wypowiedź, czyli że na rynek chiński wyłącznie będzie Vigus w Chinach robiony, a na Europę normalnie w Lublinie. Bardzo mnie to info ucieszyło, bo jest pewne.

Co do importu części z Chin, to pewnie jest z tym identycznie - nie będą stosować w wersjach europejskich, tylko słać na Afrykę, żeby więcej na kontraktach zarobić i żeby było taniej (bo to tylko Afryka).

:)

@Adrian_URSUS_1999 skoro masz potwierdzenie, że w Polsce będzie robione, to po co wspominasz o Chinach? 

John Deere owszem, robi w Chinach, a ludzie i tak kupują jak napaleńcy. Nie ważne gdzie robione, ważna jakość (chociaż dla mnie ważne, żeby moja ulubiona firma Ursus wszystko robiła u siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@MARTINEZUrsus Gdzie ja mam to potwierdzone? Słowa przedstawicieli URSUSA mijają się często z prawdą... Zresztą taka rola tych osób, mają sprzedać w odpowiedni sposób produkt. W to co oni mówią to nie ma co wierzyć, tak samo w słowa Pana prezesa. Liczą się efekty, a nie obietnice. "Z dużej burzy, deszcz nieduży", w taki sposób prosperuje ta firma. Ja też lubię markę Ursus (nazwę, logo, prawdziwą polską legendę), a nie jakiegoś polmocika co wykupił za bezcen prawa do tego loga i sprzedaję polmoty pod tym logiem... bo łatwiej pod nazwą URSUS sprzedać ciągnik jak pod poprzednią... Tak to działa, i wiem, że mam rację bo to tak wygląda. A tak dla przykładu podam. Powiedzmy, że prawa do używania loga zakupiłby koncern ARGOTRACTORS. Ciągniki Landini i McCormick zjeżdżają z jednej linii produkcyjnej, tylko kwestia koloru i napisu na masce (są takie same). Do Ursusa dali by inny wzór lamp na masce i inny odcień czerwonego niż ma McCormick i to byłby świetny ruch ze strony tego koncernu ponieważ nazwa Ursus działa na nas jak lep i dzięki temu zaistnieliby na rynku Polskim. Bo na ten moment są słabo u nas wypromowani, a wcale nie są to jakieś kiepskiej jakości ciągniki. To jest segment eMek od marki JD. 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

@MARTINEZUrsus, chyba mnie źle zrozumiałeś, Vigus będzie robiony w Polsce i tylko w Polsce, do Chin będą importowane ciągniki i części, a nie, że będą tam produkowane. Odnoszę wrażenie, że nie macie świadomości ile pracy i nakładu pieniędzy kosztuje zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji SKŁADANEGO ciągnika, jakimi są np. C-380 czy C-3110. Co dopiero stworzenie od podstaw transmisji ciągnika. To są miliony złotych. Dla takiej raczkującej firmy jak Ursus to jest duże wyzwanie, żeby coś takiego zrealizować. Myślicie, że to wszystko jest takie kop-siup. Gdyby mentalność Polaków była trochę inna i Zarajczyk nie musiałby kombinować i uciekać do Afryki czy Chin. Ale co poradzić. Jak to mówią "gdzie dwóch polaków tam trzy zdania", tak jest i w tym temacie. Zdobądźcie trochę wiedzy z zakresu projektowania, wdrążania do produkcji i samej produkcji, a potem zarzucajcie brak słowności Zarajczykowi. Ciekawe czy wy będąc prezesami takiej firmy byście powiedzieli "wprowadzimy tą skrzynię do produkcji za 6 lat, bo jesteśmy raczkującą firmą i musimy ostrożnie gospodarować kapitałem". Naszym zadaniem powinno być wspieranie rodzimej marki, a nie obrzucanie jej błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Spuszczacie się na tym "ursusem" jak byście mieli w nim jakieś udziały :D a prawda jest taka, że Ursusa już nie ma i nie będzie bo Ursus był z Ursusa.

Jest Romet, jest nawet Junak i jest "ursus"...wszystkie te marki łączy jeden mianownik...zarobić na naiwności pamiętających i wyznających legendę tych i również innych sztucznie wskrzeszonych marek.

Zachód też ma takie historie i dobrym przykładem jest McCormick, który nie ma nic wspólnego z legendarną marką poza nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawel94 Ja tak wywnioskowałem, bo w artykule o tej umowie Ursusa z Jlm było napisane, że na tamten rynek będzie transmisja robiona w Chinach. Ale mogło się coś zmienić i jeżeli będzie to tylko eksport części, tak jak na Afrykę, to już w ogóle super.

I jeszcze jedno - ja nie zarzuca Zarajczykowi niesłownosci, bo wiem, że gdybym był prezesem, to nie potrafiłbym w ogóle żadnych zapowiedzi zrobić i byłyby one niezgodne z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj