adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

robi57362    2327

To dzisiaj wiatraki wytworza z 60 procent jak sie nie pourywaja -tak wieje


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Nie ma co liczyc z 1 dnia, tylko srednią roczną, a ta w 2015 wyniosła około 7% w PL

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Dajcie już z tym spokój :) 

Tu jest ważniejszy temat [galleryimg=670975]

Czyżby okazało się, że ta przekładnia nie została zaprojektowana przez obecnego ursusa tylko ma kilkanaście już lat i zakupiona z zagranicy?? 

Ciekawe jaka jest prawda. Cieszy to, że coś testują tą skrzynię :) 


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A to jest ciekawe

Dane za grudzień znalezione u jednego dealera :

1 URSUS 361 32,32%
2 NEW HOLLAND 130 11,64%
3 ZETOR 116 10,38%
4 KUBOTA 84 7,52%
5 CASE IH 69 6,18%
6 DEUTZ-FAHR 62 5,55%
7 JOHN DEERE 57 5,10%
8 TYM 42 3,76%
9 MCCORMICK 37 3,31%
10 FARMTRAC 33 2,95%
11 STEYR 20 1,79%
12 VALRTA 18 1,61%
13 LANDINI 15 1,34%
14 FOTON 12 1,07%
15 MASSEY FERGUSON 9 0,81%
16 CLAAS 8 0,72%
17 KIOTI 7 0,63%
18 PRONAR 6 0,54%
19 FENDT 4 0,36%
20 HATTAT 4 0,36%

 

 

Ktoś jeszcze napiszę, że łursus żadnych ciągników nie rejestruje na firme i nie podbija fikcyjnie sprzedaży ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Ursusowi z koncem tego roku konczylo się pozwolenie na ciagniki z normą 3a więc tak jak każda marka kiedyś tak on w grudniu musiał wyprodukowane ciągniki po rejestrować i nie ma nic w tym złego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Zacytuję pewien post odnośnie Twojej wypowiedzi :)

 

 

 

 

 

 

Norma weszła w październiku, więc firmy rejestrowały w ten sposób głównie we wrześniu. Ursus tego nie zrobił ( 40 sztuk we wrześniu bodajże), więc jak mogliby dopiero teraz rejestrować tak nowe ciągniki?

 

http://www.motoagrofoto.pl/aktualnosci-rynkowe/nowe-ciagniki-rolnicze-rynek-w-obliczu-zmiany-normy-emisji-spalin/

 

 

 

A i jeszcze, łursus tak sie tym podnieca, że taką sprzedaż mają, a to wszystko pic na wode, mydlenie oczu. Ciekaw jestem ile naprawdę sprzedali bez tych przekrętów i bez rejestrowania ciągników co szly na niemcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Gdyby 1 producent zarejestrował jakąś ilość ciągników na dealerów, to by to zafałszowało jego pozycję na rynku. Jednak z racji, że nie tylko Ursus w tamtym roku prowadził takie rejestracje, to możemy uznać tabelę ilości zarejestrowanych ciągników za rzetelną. Nie wiem tylko, czy wszyscy producenci w tamtym roku zrobili taką akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Gdzie byłeś Ursus 385 jak NH we wrześniu zarejestrował 260 sztuk a sprzedał może z tego 30? Kończy się norma to rejestrują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Nie rozumiem po co się kłócicie, minie styczeń luty to wtedy sobie sprawdźcie statystyki i pogadamy. Czuję że ursus nadal będzie notować wzrosty choć może nie takie jak przed końcem roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ciekawi mnie jedna sprawa,

Ursus niby rejestruje takie rewelacyjne wyniki sprzedaży a na AF już chyba od miesiąca nie pojawiło się żadne zdjęcie nowego ursusa. Jednocześnie jest brak zdjec modelu C-3110 który już przecież jest jakiś czas w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Slyszeli w wiadomosciach o panu prezesie jednej polskiej spolki i kontrakcie do afryki i lapowce 25 mln .....haha ktos umoczyl niezle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

kurs na giełdzie już poleciał.. a 100 mln dolarów to chyba największy kontrakt do tej pory się szykował ale w którymś artykule pisali że to nikt z wyżej postawionych osób w Ursusie, sprawa jest jawna więc pewnie nie długo powiedzą kto... tylko ciekawe czy ta sprawa nie zaszkodzi Ursusowi aby do tego kontraktu doszło.. Ursus 4 miejsce w generalce w 2016 roku ale to dzieki rejestracji ciągnikow z norma 3A 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Czyżby Senegal? Ehh, szkoda. Wszędzie łapówy i złodziejstwo. Volkswageny, Samsungi, banki...

Z drugiej strony pewnie tylko tak można coś zarobić w Afryce. Czyli dać w łapę murzynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ciekawe, że CBA węszy wokół kontraktów z Afryką. Ogólnie chyba wiadomo, że w większości afrykańskich krajów tylko łapówkami można coś zdziałać. Tylko jak już robić taką akcję, to nie tu w kraju, tylko na terenie Afryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYLKA    15

A propo Ursusa c380 i inych ceny mają wzrosnąć o 2000 3000 tysiące xD na 2017 :) netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYLKA    15

No wyposażenie też będzie drosze :) Ale powiem wam byłem dziś u dilera to ma tylko c380 i c392 i już są sprzedane :) mówił mi ze jak tylko przychodzi Nowa dostawa ursusow to w jakim miesiącu przyjadą w tym są sprzedane :) A najbardziej c380 :) pote c382 i C 380m :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Mi diler powiedział, że ma zamówienia do końca 2020 roku, jak ktoś chce mieć nową C-380 wcześniej to musi mu dać 10 000 pod ladą to wtedy się znajdzie, ma kilka C-380 schowanych na tyłach magazynu. Ludzie tylko stoją przed bramą dzień i noc a jak zauważą nową dostawę Ursusów to lecą i kupują po 2-3 żeby potem sprzedać kilka razy drożej... Sam widziałem, jak na placu została ostatnia C-382 i było na nią chyba z 15 chętnych, to jeden córkę sprzedał bogatemu szejkowi z Arabii Saudyjskiej żeby móc przebić pozostałych i kupić nowego Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w firmie agrowiec starczowek sa ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj