adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

lukasz222    2883

Taa, szkoda że wszystkie to ceny netto ;) tym dziadom co podają ceny netto i nawet o tym nie wspomną powinni sankcje na serwisach dawać, może by się nauczyli że rolnika interesuje ile ma zapłacić, a nie czarowanie pseudo ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Taa, szkoda że wszystkie to ceny netto ;) tym dziadom co podają ceny netto i nawet o tym nie wspomną powinni sankcje na serwisach dawać, może by się nauczyli że rolnika interesuje ile ma zapłacić, a nie czarowanie pseudo ceną

Popieram. Należałoby kilku za jajca powiesić to by się inni nauczyli.

To tak samo jakby podawać długość przyrodzenia razem z kręgosłupem.

 

Kolego @Graham dzięki za informacje. 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

 

 w tym ogłoszeniu

 

URSUS C-392 - 119 065 zł 

 URSUS C-3102 - 124 289 zł

 

ja widziałem w ogłoszeniach na olxie c-392 za ok. 127 000-plnów, a c-3102 za 133 000-plnów, tak że cena niezła, no i  nie wiadomo co sprzedający na allegro ... wyciągnął:DDDD

 


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

po prostu jesli ktos umie się targować to u każdego tyle zejdzie na ursusie, a ten po prostu woli już po mniejszej cenie niż inni sprzedawać i lepiej wyjdzie na tym bo sprzeda więcej sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus72    1

Czy wiadomo kiedy będzie dostępny w sprzedaży c-385 POWER i jaka może być orientacyjna cena? Zainteresował mnie ten ciągniczek :) Jak myślicie, będzie dobrym wyborem na główny ciągnik z turem, na 20ha? Wstępnie przymierzałem się do Zetora Proxima 90 Plus, ale coraz poważniej myślę o Ursusie, chociaż akurat ten model to zupełna nowość i pewne ryzyko. No i niestety już ma nowy silnik o mniejszej pojemności i DPF...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Packo1    1

Popieram. Należałoby kilku za jajca powiesić to by się inni nauczyli.

To tak samo jakby podawać długość przyrodzenia razem z kręgosłupem.

uhhuhuhuhu :lol: :lol: :lol:świetnie to określiłeś.Podpisuje się pod tym :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy będzie dostępny w sprzedaży c-385 POWER i jaka może być orientacyjna cena? Zainteresował mnie ten ciągniczek :) Jak myślicie, będzie dobrym wyborem na główny ciągnik z turem, na 20ha? Wstępnie przymierzałem się do Zetora Proxima 90 Plus, ale coraz poważniej myślę o Ursusie, chociaż akurat ten model to zupełna nowość i pewne ryzyko. No i niestety już ma nowy silnik o mniejszej pojemności i DPF...

 Marcus w tej sprawie najlepiej by było jakbyś napisał tutaj:

HANDEL KRAJOWY / DOMESTIC MARKET

Ciągniki  

 

Piotr Kruk

tel. +48 508 571 107

email: piotr.kruk@ursus.com

 

 

Jarosław Gołąbek

tel. +48 669 998 089

email: jaroslaw.golabek@ursus.com

Wg mnie model C-385 POWER najprawdopodobniej pojawi się najprędzej w sprzedaży od stycznia do marca 2017 roku bądź pod koniec bieżącego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus72    1

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam, gdyż mam jeszcze kilka pytań odnośnie maszyn Ursusa :)

A w najbliższym czasie wybieram się na Demo Tour, więc może tam się czegoś ciekawego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/niemieccy-urzednicy-blokuja-sprzedaz-ursusa,64738.html


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Tu germanizatory polskiego rolnictwa nie zaglądają. To trzeba pod germańskimi tematami i obrazkami dać by przejrzeli na oczy jaki to germaniec dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co ten łursus zrobi w 250h czy większym gospodarstwie?? zaorze to? pewno tłoki wypluje po roku więc z czym do ludzi... a jak mam na te 250ha kupować 5 łursusów, 5 pługów żeby zdążyć z siewem, do tego nająć ludzi którzy by tym jeździli to... prosta ekonomia... a ty małorolny jeszcze nie kupiłeś?? wspieraj gospodarke jak masz problem z tym że szwaby dbają o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

trza było te nowosci wprowadzać 10 lat temu jak nam szwaby mydlili oczy PROWami bo teraz to po ptokach. Kto potrzebował to dawno kupił jak nie nowego to używanego germańca. Mając dziś 20 ha i krowy bladego pojęcia nie masz czy za rok bedzie Cie stać na te raty więc znów nie kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@Rolnik pierwszy pluje na tych co kupują zagraniczne, a na jego podwórku polskiego ciągnika nie uświadczysz, chyba, że sąsiad przyjedzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co Ci napisze człowiek, który do tej pory sieje konnym siewnikiem... zatrzymał się w 80r to teraz pozostaje mu pluć..... sie w brode że jest zacofany i nie stanowi żadnej konkurencji w obecnych czasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Panowie, czy ktoś wie czym różnią się od siebie C-385, 902 i 912? Jak rozróżnić te modele?

Czy pod względem użytkowym są to jakieś znaczące różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik1973 kupuje bo są mniej awaryjne może i są drogie części. A chce też mieć lepszy komfort pracy a nie tylko wycie zwolnicy jak to jest w C 360 rozwój Ursusa serii ciężkiej stanął w 1969r gdy to zaczęto klepać C 385 nic od tej pory poza maską i zegarami nie zmieniono prze 40 lat wciąż to samo. Twój 3512 to nic innego jak Ferguson 255 który jest  produkcji angielskiej kombajn też podobno masz germański to co się innego człowieka czepisz jak będzie miał lepszy zachodni sprzęt. Na ten przykład kuzyn mój ma 60 ha i główne ciągniki to Fendt 515 favorit i 512 może części nie są tanie wiem że robił raz przy półbiegach przy 515 w 512 czujnik EHR padł kupił wymienił chodzi sprzęt ciekawy ile <<nasz1614<< wytrzyma w porównaniu jeśli chodzi o remont sam jeździłem parę razy tym Fendem i powiem ,że naprawdę można się czuć zadowolonym z zakupu gdzie w kabinie raz że cicho i wszystko pod rękom. W Polsce kupowali licencjie na sprzęty z zachodu a czemu nie wymyślili własnych konstrukcji? dobra kupili ale już wykonanie materiałowo było inne. 


@lukbold znam te przypadki u mnie we wsi znajomy mając 20 ha tak samo robi tylko ma C-330 x2 i twierdzi że on większego nie kupi bo mu nie potrzebny. Ja nie wiem jak można się tak grzebać 

Edytowano przez stefan8244c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie powiedziałbym, żeby na 250 ha kupować kilka Ursusów, bo to nie ma sensu. Jednak kiedy ktoś kupuje Majora, zwykłą Proximę, NH TD, Case A itp., czyli ciągnik z niskiej półki, to jednak powinien kupić Ursusa, ewentualnie Farmera. Przyczyną tego jest ekonomia, bo Ursusa kupi się taniej, a jakością nie odstaje od ww. ciągników. Co do większych areałów, to są w Polsce robione ciągniki Crystal. Nie mają świetnego designu, ale są budowanie na podzespołach DF-a i oferują ciągniki do 320 KM. Do tego są tańsze od konkurencji. Pronar też produkował podobne ciągniki. Ale jednak ludzie wolą ładniejszego DF-a lub Zetora Crystala dlatego, że wygląda tak drogo, ile kosztuje i ma markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8111    202

Panowie, czy ktoś wie czym różnią się od siebie C-385, 902 i 912? Jak rozróżnić te modele?

Czy pod względem użytkowym są to jakieś znaczące różnice?

 

C385 to najstarsza maszyna, z wyglądu to wiadomo lampy po bokach, prosta maska, tłumik w masce. Z mechaniki to stary typ silnika i w ogóle wszystkiego. 902 to taka przejściówka, lampy ma już w masce ale maskę jeszcze prostą i różnie to bywało z mechaniką niektóre są już w nowym typie silnika i podzespołów. 912 to już niemal "szczyt rozwoju" nie licząc 932. To już maska ścięta, lampy w masce, tłumik z boku silnik i podzespoły nowego typu. A czym się znacząco różnią to te nowsze miały mocniejszy podnośnik z siłownikiem wspomagającym i nie wiem co jeszcze to zależy od indywidualnego wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Starsze czy nowsze modele podnośnik ten sam, siłownik wspomagający sztuk jeden również był. Największa różnica to silnik, 912 oryginalnie miała mieć te same bebechy co 1012, czyli przygotowane pod turbo. W 902 zmiany raczej kosmetyczne, choć miały już np. wyjście pod centralne smarowanie pompy w przeciwieństwie do 385. Na dzień dzisiejszy najważniejsza różnica to rocznik, ew jak ktoś ma 'wyostrzone' gusta to wygląd zewnętrzny (paskudne lampy na bokach, czy wysoka maska). Poza tym to jeden ciort, a rozróżnić najłatwiej jak powszechnie wiadomo po tabliczce znamionowej jaki model jest wbity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj