adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Rolnik1973    15356

Sam się chłop ośmieszył ..... Hehehe ..... Niech mu bedzie.... :D Ja spadam do jutera lub do pojutrze. nie zamierzam się tutaj kłucić i reklamowac

Ważne żebyś Ursusy sprzedawał bo to napędza Polską gospodarkę i pkb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czy ta dyskusja? 

 

Porównujecie Ursusa z JD, Classem. Przecież to są zupełnie inne klasy ciągników. To tak jakby porównywać Poloneza z Audi...wiadomo znajdzie się "koneser" polskiej myśli technologicznej. Jak już porównywać z czymś Ursusa to z Zetorem Majorem. Wtedy wiadomo - Ursus.

Ja w tamtym roku szukałem ciągnika o mocy około 70KM. Brałem pod uwagę: Case, DF,Ursus,Zetor,Kubota.

Case - nie wart ceny , DF - jakoś mi niewygodnie było , Ursus - totalna porażka pod względem ergonomii , dopłata za wszystko (klima,obciążniki,fotel pneumatyczny) , Zetor - tragedia po względem wykonania oraz podobnie jak w Ursusie dopłata do wszystkiego , Kubota - wolałbym Case ale był dużo droższy , pozatym wszystko w standardzie , wykonanie w porównaniu do Ursusa i Zetora naprawdę super , cena po negocjacjach - niższa niż Ursus z dodatkami.

 

Wiadomo wolałbym kupić polski ciągnik - ale bądźmy poważni , jeszcze długa droga przed nimi (materiały , ergonomia). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

O czy ta dyskusja? 

 

Porównujecie Ursusa z JD, Classem. Przecież to są zupełnie inne klasy ciągników. To tak jakby porównywać Poloneza z Audi...wiadomo znajdzie się "koneser" polskiej myśli technologicznej. Jak już porównywać z czymś Ursusa to z Zetorem Majorem. Wtedy wiadomo - Ursus.

Ja w tamtym roku szukałem ciągnika o mocy około 70KM. Brałem pod uwagę: Case, DF,Ursus,Zetor,Kubota.

Case - nie wart ceny , DF - jakoś mi niewygodnie było , Ursus - totalna porażka pod względem ergonomii , dopłata za wszystko (klima,obciążniki,fotel pneumatyczny) , Zetor - tragedia po względem wykonania oraz podobnie jak w Ursusie dopłata do wszystkiego , Kubota - wolałbym Case ale był dużo droższy , pozatym wszystko w standardzie , wykonanie w porównaniu do Ursusa i Zetora naprawdę super , cena po negocjacjach - niższa niż Ursus z dodatkami.

 

Wiadomo wolałbym kupić polski ciągnik - ale bądźmy poważni , jeszcze długa droga przed nimi (materiały , ergonomia). 

 

Z tego wynika że, kupiłeś Kubotę ? Mógłbyś napisać w czym okazał się lepszy od chociażby C380 ? Wiem że katalogowa cena Kuboty sporo wyższa ale słyszałem że sporo można wynegocjować jak i obecnie też ruszyli ze sporymi rabatami więc może warto obejrzeć bo ogólne opinie są dobre tylko jakoś na tym forum widziałem sporo słabszych a znam jednego właściciela M7040 i jak na razie (1350 mth jakichkolwiek problemów).

 

Ogólnie to Pan od NH niech przybliży jakiś porównywalny model NH w podobnych pieniądzach to też chętnie się zastanowię. Za te pieniądze był NH TD5.75 ale są już wycofane z rynku. Z porównywalnych to może NH T4.75, lepiej wyposażona ale jednak dużo droższa a przy tym i tak lżejsza, mniejsza i choćby udźwig niższy (mniejsza pojemność silnika i filtr DPF już pomijam) więc ogólnie to niema co porównywać NH i Ursusa w tej mocy bo nawet nie są bezpośrednią konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczym lepsza Kubota? Nie wiemw czy lepsza bo to się dopiero okaże po dłuższym czasie użytkowania ale napiszę co zdecydowało :mokre sprzęgło , włączanie WOM, ergonomia w kabinie (ciągnik pomocniczy do oprysków, nawozów - czyli generalnie dużo czasu się w nim spędza i musi być wygodnie i wszystko pod ręką) ,komfort (wiadomo to nie JD ale samo przełącznie biegów robi wielką różnicę) zwrotność , oszczędność paliwa , jakość wykonania i użytych materiałów (wystarczy obejżeć oba ciągniki dookoła i w kabinie i można z łatwością zobaczyć kolosalną różnicę),wyposarzenie, gwarancja.

 

 

Mam kilku znajomych którzy mają Kuboty i naprawdę można polecić. Ja mam ponad 100 godzin , bez zarzutów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczym lepsza Kubota? Nie wiemw czy lepsza bo to się dopiero okaże po dłuższym czasie użytkowania ale napiszę co zdecydowało :mokre sprzęgło , włączanie WOM, ergonomia w kabinie (ciągnik pomocniczy do oprysków, nawozów - czyli generalnie dużo czasu się w nim spędza i musi być wygodnie i wszystko pod ręką) ,komfort (wiadomo to nie JD ale samo przełącznie biegów robi wielką różnicę) zwrotność , oszczędność paliwa , jakość wykonania i użytych materiałów (wystarczy obejżeć oba ciągniki dookoła i w kabinie i można z łatwością zobaczyć kolosalną różnicę),wyposarzenie, gwarancja.

 

 

Mam kilku znajomych którzy mają Kuboty i naprawdę można polecić. Ja mam ponad 100 godzin , bez zarzutów. 

O gwarancja ?? A ile dają ? Zwrotność?  Lepsza niż Ursus i Zetor ? Oszczędność na CR czyli pompo wtryskach? jaka masz pojemność ? Ile mocy ? To samo stwierdzi jak długo będzie żył....

Ważne żebyś Ursusy sprzedawał bo to napędza Polską gospodarkę i pkb.

Nie wolę polecić coś tańszego jak już wcześniej pisałem niz coś droższego a wiem ze to to samo

Sprzedajesz cos czego nazwy nie potrafisz poprawnie napisać :lol: Nie pogrążaj się dalej, bo póki co to reklama z łursuem na całego ;)  Boli prawda to trzeba banować a jak :lol: Niewygodnych ludzi zawsze sie kasuje :lol:

Wiesz co żal mi Cię . Fakt popełniłem przy Deutzu kreskówkę ... Tyle że "Łursus" się też nie piszę tylko Ursus . A jakoś nie odpowiedziałeś na moje pytania... Bo nie znasz odp ? To kiepski sprzedawca z ciebie... Nie zamierzam z tobą się spierać . pisz co chcesz ale nie kłam ludzi nic więcej . Jak będziesz kiedyś np. Case sprzedawać będziesz same superlatywy na case pisać .. I to jest błąd . Bo jeśłi sam czegoś nie mam potrafię powiedzieć komuś jedź tam tam kupisz taniej niż u mnie :D

O gwarancja ?? A ile dają ? Zwrotność?  Lepsza niż Ursus i Zetor ? Oszczędność na CR czyli pompo wtryskach? jaka masz pojemność ? Ile mocy ? To samo stwierdzi jak długo będzie żył....

Nie wolę polecić coś tańszego jak już wcześniej pisałem niz coś droższego a wiem ze to to samo

Wiesz co żal mi Cię . Fakt popełniłem przy Deutzu kreskówkę ... Tyle że "Łursus" się też nie piszę tylko Ursus . A jakoś nie odpowiedziałeś na moje pytania... Bo nie znasz odp ? To kiepski sprzedawca z ciebie... Nie zamierzam z tobą się spierać . pisz co chcesz ale nie kłam ludzi nic więcej . Jak będziesz kiedyś np. Case sprzedawać będziesz same superlatywy na case pisać .. I to jest błąd . Bo jeśłi sam czegoś nie mam potrafię powiedzieć komuś jedź tam tam kupisz taniej niż u mnie :DW handlu ważne jest wrażenie jakie po sobie zostawisz nie to ile sprzedajesz. Bo możesz sprzedać 100 osoba ale jeśli okłamiesz je już nikt więcej do ciebie nie wróci . I wolę czasami komuś oddać temat lub doradzić niż kłamać że coś lepszego ma u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

HandlowiecOborniki widzę że ciągnikami różnych marek handlujesz. Jak wygląda koszt i czasookres przeglądów gwarancyjnych poszczególnych marek? Np. wspomnianego wcześniej NH i Ursusa (nie tylko pierwszego przeglądu, koszt serwisów gwarancyjnych przez całą gwarancję)? Mało kto patrzy na te koszty podczas zakupów, a później płacz że drogo, bo robią się z tego niemałe kwoty... Gwarancja Ursusa na 4 lata/4 tys. motogodzin dotyczy całego ciągnika czy np. tylko silnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Jeśli się nie mylę to 4 lata /4000 mth w C380 jest na cały ciągnik (nie wiem czy jakieś elementy nie są wyłączone) oraz 2 lata na silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

4 lata/4000 mtg jest na cały ciągnik oprócz silnika 2 lata ponieważ gwarantem na silnik jest perkins nie ursaus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HandlowiecOborniki widzę że ciągnikami różnych marek handlujesz. Jak wygląda koszt i czasookres przeglądów gwarancyjnych poszczególnych marek? Np. wspomnianego wcześniej NH i Ursusa (nie tylko pierwszego przeglądu, koszt serwisów gwarancyjnych przez całą gwarancję)? Mało kto patrzy na te koszty podczas zakupów, a później płacz że drogo, bo robią się z tego niemałe kwoty... Gwarancja Ursusa na 4 lata/4 tys. motogodzin dotyczy całego ciągnika czy np. tylko silnika? 

- I przegląd po 100 mth 

- II przegląd po 350 mth

- III przegląd po 600 mth

- IV przegląd po 850 mth

- V przegląd po 1100 mth Największy i najważniejszy serwis . Koszt najdroższy 1800 zł

Podobnie wygląda to przy NH tyle że najdroższy serwis to 2600 zł .

Trzeba wziąć pod uwagę to iż każda firma która serwisuje ma swój cennik . Niekiedy 1 serwis jest za darmo . Przy Nh czy Case serwis jest droższy ze względu na droższe filtry , Komputer itd

 

2 lata na silnik :D reszta 4

Edytowano przez HandlowiecOborniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@Handlowiec Wstaw jakieś zdjęcia Ursusów, bo nie mam na razie czasu się wybrać i obejrzeć tego C-392. A kolega @ursusc385 nie jest sprzedawcą, ale zapewne ma duże pojęcie na temat perkinsów i carraro bo ma 3 farmtracki ;)

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Case, Deutz i NH na jaki okres mają gwarancję? Też rozbitą na silnik+ reszta? 

 

Ostatni przegląd przy 1100 mth, czyli rozumiem przez następne 2900 mth gwarancji sam oleje wymieniam?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case, Deutz i NH na jaki okres mają gwarancję? Też rozbitą na silnik+ reszta? 

 

Ostatni przegląd przy 1100 mth, czyli rozumiem przez następne 2900 mth gwarancji sam oleje wymieniam?  :)

Nie . Podałem ci przykład na początek około 1-2 lata . Nh 1 rok gwarancji case 1 rok , deutz 1 rok 

Nie . Podałem ci przykład na początek około 1-2 lata . Nh 1 rok gwarancji case 1 rok , deutz 1 rok 

JD 2 lata

Przepraszam w deutzu  jest 2 :D

Edytowano przez HandlowiecOborniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- I przegląd po 100 mth

- II przegląd po 350 mth

- III przegląd po 600 mth

- IV przegląd po 850 mth

- V przegląd po 1100 mth Największy i najważniejszy serwis . Koszt najdroższy 1800 zł

Podobnie wygląda to przy NH tyle że najdroższy serwis to 2600 zł .

Trzeba wziąć pod uwagę to iż każda firma która serwisuje ma swój cennik . Niekiedy 1 serwis jest za darmo . Przy Nh czy Case serwis jest droższy ze względu na droższe filtry , Komputer itd

 

 

2 lata na silnik :D reszta 4

A co Ci komputer ma wspólnego z przeglądem? Jedynie co to przeba przestawić datę następnego przeglądu i to wszystko ;-)

 

Widzę że w Ursusie pod wzgledem przeglądów nic się nie zmieniło kiedyś i teraz jest co 250mtg a w new hollandzie podają że okres miedzy przeglądami może wynosić 600mtg lecz dealer zaleca aby robić co 300-350mtg wiec zapłace trochę więcej ale mam też dłuższy czas miedzy przegladami

Więc jedno w drugie wchodzi

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ci komputer ma wspólnego z przeglądem? Jedynie co to przeba przestawić datę następnego przeglądu i to wszystko ;-)

 

Widzę że w Ursusie pod wzgledem przeglądów nic się nie zmieniło kiedyś i teraz jest co 250mtg a w new hollandzie podają że okres miedzy przeglądami może wynosić 600mtg lecz dealer zaleca aby robić co 300-350mtg wiec zapłace trochę więcej ale mam też dłuższy czas miedzy przegladami

No nie do końca się zgodzę. Samo podłączenie komputera to już koszt +/-200-400 zł w zależności od serwisu . Każdy serwis plus komputer. I z tego co wiem serwis jest podobnie czyli co 300 więc co zaoszczędzisz ?

No nie do końca się zgodzę. Samo podłączenie komputera to już koszt +/-200-400 zł w zależności od serwisu . Każdy serwis plus komputer. I z tego co wiem serwis jest podobnie czyli co 300 więc co zaoszczędzisz ?

Po za tym w Nh serwis jest przez rok . Bo tyle masz gwarancję ... Przy Ursusie masz 4 lata i po roku są coraz żadziej serwisy . jakby dokładnie policzyć to serwis w NH 1 rok gwarancji kosztuje tyle co przy Ursusie na 3 lata gwarancji + 1 rok trzeba dopłacić ale ma się gwarancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że podczas przeglądów nie trzeba żadnego komputera podłączać (przynajmniej w NH) nawet jeśli jakoś awarię masz to bez problemu można odczytać jaka to awaria i skasować ewentualny błąd bez żadnego zewnętrznego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że podczas przeglądów nie trzeba żadnego komputera podłączać (przynajmniej w NH) nawet jeśli jakoś awarię masz to bez problemu można odczytać jaka to awaria i skasować ewentualny błąd bez żadnego zewnętrznego kompa

Tak było 2 lata temu i rok temu nie teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O gwarancja ?? A ile dają ? Zwrotność?  Lepsza niż Ursus i Zetor ? Oszczędność na CR czyli pompo wtryskach? jaka masz pojemność ? Ile mocy ? To samo stwierdzi jak długo będzie żył....

 

Gwarancja 3 lata nakompletnie wszystko. I przegląd po 50 godzinach następne co 500 godzin. 2 pierwsze za darmo.

 

Zwrotność - ani zetor (znam majora) ani ursus nie są nigdzie blisko.

 

Silnik 3,3 , 66KM.

 

Oczywiście CR . No i dodam że mam mokre sprzęgło a tego Usus o ile dobrze pamiętam nie oferuje.

 

 

Z niektórych wpisów widać że niektórzy z was nie przywiązują żadnej wagi do komfortu operatora - panowie ,szanujmy się. Klimatyzacja , fotel pneumatyczny , skrzynia pod ręką to w tej chwili podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Mariusz dlatego go poruszyłem  :)  Do ceny kupna ciągnika zawsze trzeba doliczyć koszt i ilość serwisów, wtedy ma się pełen obraz ile dany ciągnik wyniesie $$. Ursus mnie zaskoczył że na większość podzespołów daje 4 lata, to kupa czasu jest...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja patrzę na to też z drugiej strony bo przez cały okres gwarancji musisz go serwisować przez co ponosisz dodatkowe koszty a wiadomo że jak jakaś wada fabryczną ma wyjść to potrzeba góra rok i wyjdzie. A jak Ci się np coś zepsuje gdy ciągnik ma 3.5 roku to nie uznają gwarancji bo będą uważać że przy takim wieku to zaczynają się części zużywać na co oni wpływu nie mają

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj