adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Graham    11

Z tego co wiem to w Rpt pisało że modyfikują swoje skrzynie mniejsze i zaczną produkować i konstruować silniki do afryki. Będą konstruować w tym czasie również nowoczesne skrzynie ale jak na razie chcą zastosować zmodyfikowane a później z czasem będą je wycofywać i wstawiać nowo wymyślone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

No i fajnie, niech się sprzedaje. I teraz mam dylemat na co zbierać czy na 60 czy 80

Kiedy jakiś nowy model wyjdzie to ty już go kupujesz a potem wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

No nie każdy, ok 60KM, więcej nie potrzebne. A że tak wychodzi to wina tanich świń że niewiele zostaje, i co trochę się nazbiera to znowu w dół i tak w koło. Ale jak się wnerwię to wytnę 10% lasu i kupię za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ceny maszyn są chore. Te plastiki czy to JD, NH, Ursus czy inne nie są wiecej warte niż połowa wartości deklarowanej przez dilera. Kto bez dofinansowań jest w stanie kupić takiego c-380 lub 382 uprawiając zboża na 20-30 ha, bo na taki areał jest on dedykowany niby....


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Brutto. Mało kto z tzw średnich gospodarstw jest watowcem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zaraz zaraz bo chyba mówimy o różnych rzeczach... Cena z ogłoszenia jest netto, a ja miałem na myśli, że te ceny są zbyt wygórowane i dlatego napisałem o tych watowcach :wacko:


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jak to jest z tym netto i brutto? Jak c-360 kosztuje 93tys to muszę do tego doliczyć 23% vat. I jak place to z watem. Oczywiście gospodarstwo nigdzie nie zarejestrowane nie watowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jesteś rolnikiem i nie wiesz co oznacza termin netto i brutto? Netto to bez podatku a brutto cena z naliczonym podatkiem. Zawsze płaci sie cene brutto czy jesteś rolnikiem ryczałtowym czy na tzw. "Vacie" dobiero po zakupie (jeśli jestes "Vatowcem")możesz ubiegać sie o zwrot podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie tak. Dlatego uważam, że ceny są z kosmosu i nikt z gospodarujących starymi c360 czy tak jak ja MF nie jest w stanie przy obecnych cenach naszych towarów i cenach maszyn samemu kupić bez dofinansowania. A tak być nie powinno. Kedyś czytałem, że koszt produkcji nowego auta, chyba za przykład było podane audi to koszt 15-20 tyś zł w zależności od wyposażenia. A po ile stoi w salonie? 10 x tyle albo więcej. Sam kupiłbym nowy ciągnik, bo stary ma juz swoje lata, ale boję się kredytów.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziel-No dokładnie tak jak piszesz ale post brat rolnika mnie zmylil. Wyszło z tego że jak jesteś ryczaltowcem to kupujesz bez vat. A ile vatu można doliczyć od ciagnika? Caly?
master20002-w Tychach jak jeszcze produkowali pandę to 12tys zł netto kosztowała produkcja.Nową to 34tys zł w salonie. Nie możliwe że wyprodukowanie audi kosztuje niewiele więcej.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

nie wiem za bardzo w czym mój post mógł kogoś zmylić, zadałem proste pytanie, czy cena w ogłoszeniu jest ceną brutto, otrzymałem odpowiedź że cena jest brutto, więc bardziej to mnie zmylili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Niezła wiadomość.

Ale wkurzają mnie strasznie tacy handlarze, nie ma ciagnika na placu, nawet go na oczy nie widział a chce sprzedawać.

Moim zdaniem jak gość chce handlować ciagnikami to powinien mieć na placu przynajmniej po jednej sztuce z każdego modelu, klient przychodzi, ogląda i zamawia, powiedzmy że czeka na dostawę, a tu co, mam kupić ciągnik za ponad 100 k na podstawie zdjecia ze strony internetowej producenta?

To nie jest poważne.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten Ursus 2812 to jest "Pakistańczyk" jak się nie mylę, fajnie wygląda ale 50 tyś za taki ciągnik to też sporo, wolałbym fajną używkę za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remo99    68

Za ta cenę wiadomo kupi się już coś z przednim napędem ni jakąś robte już zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oczywiście, że to Pakistańczyk. Robią wałki z rejestracjami poza UE ze wględu na normy euro i później kupujesz używany ciągnik, który jest nowy. Tak kiedyś robili z Belarusami.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Czyli wałek idealny. Robimy w uja Pakisa, UE, PL, rolasa, system i coś tam jeszcze... Pytanie, dać się doić w imię narzucanych, bałamutnych idei wyższych i dilerskich polskich struktur mafijnych, czy pozostać oryginałem, piernicząc normy wszelakie?...

Wybór żaden...

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli by jeszcze cena była przystępna. Ale jak za takiego malucha bez kabiny wołają 52 tyś., to przy np. C-380 na rynek poza UE niewiele się od "naszej" ceny pewnie urwie, a jak jeszcze doliczysz koszta rejestracji w kraju, to wcale tak kolorowo nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jak dobrze pamiętam to cena ciapka c-330 w 1981 roku wynosiła 48 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj