adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arturtl    76

Kolego kedziorek Twoja ostatnia propozycja jest delikatnie rzec ujmując absurdalna... Wychodzisz z założenia, że osoba udostępniająca jest jednocześnie autorem tego nic niewartego artykułu?

Temat o URSUSie to i zamieszczamy informacje o URSUSie ;) A, że ostatnimi czasy dużo ursusowskiego "spamu", braku konkretów i typowego "pitu pitu" to inna sprawa. Klasyczna nagonka medialna mająca na celu sztuczne podbijanie kursu akcji URSUSa, inaczej mówiąc szukanie leszczy....

 

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Wychodzę z założenia, że osoba udostępniająca myśli, czyta to forum i oglądał/czytała to co udostępnia więc powinna rozumieć, że swoim postem nie wnosi nic nowego.

Poza tym zauważ, że użytkownik który to napisał jest na tym forum od około miesiąca, a film przez niego udostępniony nie dość, że nie wnosi nic nowego to jest ewidentną reklamą tureckich traktorków sprzedawanych pod marką Ursus. O kłamstwie, że Ursus jest  z Lublina już pisałem, a zwrócił z Was ktoś uwagę czemu przez cały film nie pokazują C-380 lub 11054 (w jakimś sensie nasze konstrukcje) tylko cały czas tureckie Hattaty?

Zauważyłem też, że nie chciało im się poszukać jakiś materiałów archiwalnych tylko pościągali nagrania z YT i zdjęcia z neta, dodali kilka nowych aktualnych, wrzucili do neta i teraz rozpowszechniają, reklama za darmochę jednym słowem, rozumiem i popieram w przypadku malutkiej firmy produkującej trumny dla much poległych w oborze, ale Ursus aspiruje do miana poważnego światowego producenta a szkoda im kilku groszy na prawdziwy spot reklamowy?

Żenada, może zaraz się okaże, że mają takie opóźnienia w prezentacji nowych modeli bo nowemu właścicielowi szkoda kliku złotych na dobry program do konstruowania 3D, i całe centrum badawczo-rozwojowe Ursus R&D pracuje na deskach kreślarskich z ołówkiem i gumką. 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Myślę, że takim barometrem jaka sytuacja panuje w URSUSie będzie info o akcesie lub absencja na wrześniowym AGRO SHOW.

Jeśli chodzi o udostępnianie filmików, artykułów itp., itd. niektórzy reagują emocjonalnie na nowe wieści z lubelskiej fabryki (jestem w stanie to zrozumieć) i od razu wrzucają, bez cenzury ;)
Porządnego marketingu zdecydowanie brak :/ Tu jest CV członka zarządu Pana Abdullaha Akkuș. Może to on jest odpowiedzialny za PR URSUSa,m. in. jako forumowicz Ursus_ ;)
https://pl.linkedin.com/pub/abdullah-akkus/13/222/a09
Zakłamań poważnego kalibru - URSUS wywodzi się z Lublina - nie akceptuję.
Pisałem o sztucznym podbijaniu kursu akcji URSUSa, a słyszał ktoś o zamieszczeniu załącznika (ponoć omyłkowo) do raportu bieżącego o emisji do 15 mln nowych akcji po 2 zł za sztukę?...

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Nie on jest tylko dyrektorem generalnym właścicielem jest Pol-mot Holding. Ten gościu jest od marketingu i kontroli jakości wyrobów. A on jest powiązany z Hattaem i gdy umowa wygaśnie to i on odejdzie z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Sytuacja była prosta - Polmot to nowa mało znana marka będąca wynikiem współpracy z Hattata. Widząc jakie rodzą się nastroje społeczne i możliwości wsparcia państwa ( program GoAfrica) wykupili prawa do nazwy Ursus i udają Polska firmę. Jeśli toś chce coś więcej dowiedzieć się to odsyłam do zapoznania się z PolMot Holdig SA. a w jego perspektywie do nowego Ursusa. Poza ściemą ja bym na wiele więcej nie liczył. Zresztą niejaki Pan Andrzej Zarajczyk ponoć ma swoje 5 min. na taśmach od kelnerów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To jest właśnie to co mnie nurtuje od jakiegoś czasu, straszna miłość Ursusa (Pol-Motu) z Hattatem, w dodatku ten turek w zarządzie, może być kimś do kontrolowania firmy na miejscu, wiadomo że właścicielem Ursusa jest Pol-Mot, ale nigdzie nie mogę się doszukać kto jest właścicielem Pol-Motu, może komuś się uda? Udało mi się tylko dogrzebać do informacji, że kilka lat temu chciano sprzedać Pol-Mot Holding S.A. i jednym z zainteresowanych była jakaś turecka firma, ale kto sprzedawał, czy sprzedał i kto kupił, brak danych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Jezu ludzie Invest-mot ma Pol-mot holding a właścicielem Invest-motu jest Andrzej Zarajczyk. Ursus jest powiązany z Hattatem jakimiś 26 %  a Pol-mot ma 50,9 Stomil Bydgoszcz ma 2,67%. Związani są tak długo dlatego że umowa obowiązuje od 2012 r do czasu aż ursus nie zerwie z nimi umowy. A Abdullah Akkus jest w zarządzie dlatego że posiadają ponad 20 procent akcji. A według prawa polskiego kto posiada ponad 20% akcji może upominać się o członka w zarządzie. Ursus moim zdaniem dopóki nie rozwiąże problemów z przekładnią to będą z nimi współpracować albo jak zaczną produkować C-3102 i C-392 i C-382  to zerwą umowę bo już będą mieli swoje ciągniki o odpowiednich mocach. Więc nie martwcie się. Jeszcze zanim się obejrzymy będą zabierać się za kombajn a traktory będą w 100% polskie.

 

 

 

Proszę a to jest link do struktury Invest-mot;

http://invest-mot.pl/spolki/

tu są linki w których są właściciele Pol-mot Holding i Invest -mot;

http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Invest,Mot,Warszawa,Raport,o,firmie,KRS,0000015858.html

http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Pol,Mot,Holding,Raport,gospodarczy,KRS,0000016274.html

 

A tu masz właściciela Pol-mot holding

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pol-Mot_Holding

nawet na wikipedii jest napisane  :lol:

kolejny link że Pol-mot jest polski

http://www.polmot.pl/o-firmie,1.html

 

To działa na zasadzie wzajemnego kapitału jak ja to nazywam każda spółka ma w jakiejś  swoje akcje a ursus jak stanie na nogi to odkupi swoje akcje i stanie się nie zależny

 

Edytowano przez Graham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

"... a URSUS jak stanie na nogi to odkupi swoje akcje i stanie się niezależny..."

A jak Andrzej Zarajczyk "podkręci" jeszcze trochę kurs akcji to odsprzeda swoje udziały np. firmie Hattat...

Scenariuszy jest wiele, znając naturę Polaków może być różnie...

Pompowanie "balona" trwa w najlepsze...


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

arturtl - jesteś ostatnią osobą z którą bym się zgodził na tym forum jakieś pół roku temu:)  Co to się stało że podobnie myślimy:) Może moje wypowiedzi ( głównie kreowane przez ludzi powiązanych z Polmotem) były na początku dyskusji nie zrozumiałe:) 

Mimo wszystko kolega na G ma jakiś problem lub omamy - on wszystko wie co kombinują w tym Ursus SA. Mimo wszystko dalej życzę im jak najlepiej aby ludzie w Lublinie mieli pracę ( wiadome że nie st kolorowo w tym rejonie z pracą no i z płacą:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z takim podejściem to już dawno Ursus by był turecki. I tu jest problem. Co by nie zrobił, to źle! Kiedy chciano sprzedać Ursusa Amerykanom powiedziano NIE, bo pójdzie w zagraniczne ręce. Dobra, zostało u nas. I potem już nikt nie zauważył, że firma bankrutuje. Jak teraz firma jest w polskich rękach, ale prywatnych, to wszyscy szukają haków. Już było o chińczykach, o turkach. Powierzcie Zarajczykowi trochę zaufania. Na pewno wie on więcej na temat interesów, niż My tu zebrani.

 

Co do testu 11054, to fajnie, że jest funkcja amortyzacji podnośnika, a lekki przód to bardzo typowa przypadłość, jeszcze z post-licencyjnych Ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Ja nie wiem co kombinują tam. A poza tym sam masz omamy  lub jakiś problem. To co ja napisałem to jest zlepek informacji z internetu z wcześniej lub teraz.

Edytowano przez Graham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Panowie emocje, emocje... Heh... Potrafią przesłonić każde zdrowe myślenie... XMK13 jesteś w porzo, ale nie podpalaj się tak... Jest forum to dyskutujemy... akmaly i Graham proponuję obejrzeć film "Omen" ewent. "Lśnienie"...

Coby tu napisać, żeby się nikomu nie narazić? URSUS w 2020 roku będzie największym producentem ciągników na świecie...

 

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Nie ja nie jestem fanatykiem tylko po prostu przedstawiłem to co było w raporcie lubię każdą markę ale wole to co polskie i nie mówię że każdy musi myśleć jak ja każdy ma swoje zdanie. To jest forum i można się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie! TUTAJ znajduję się link do ogłoszenia na allegro URSUSA C-380. Producent wprowadził zmianę proszę abyście powiedzieli mi jaką :) (czy zauważyliście) Ja jak oglądałem te zdjęcie od razu poznałem i porównałem z wcześniejszymi (starszymi zdjęciami) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

DACH! Zmienili kształt dachu. B) Muszę przyznać, że design Ursusa jest coraz lepszy, choć i tak był już nowoczesny.

W 11054 obok też jest nowy dach. Do tego chyba zmieniła się pojemność baku paliwa w C-380?

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się! :D Zmienili wygląd dachu. Ten jeden z szerszymi kołami ma 3 pary złączy hydraulicznych (ale wiadomo to opcja) Teraz o wiele lepiej wygląda. Skoro zrobili taką małą poprawkę to mogli by zrobić z mocniejszego tworzywa błotniki i resztę. No nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj