adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość domasz   
Gość domasz

właśnie nic konkretnego nie powiedzieli. Mówili tylko że platforma po której porusza się teraz ciągnik ( coś w stylu hamowni) to tak naprawde podwozie jakiegoś tam czołgu ruskiego chyba i mierzą rozwijane moce i spalanie a co konkretnego uzyskali to nie mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Jeśli Ursusa przeje*** jakaś zachodnia firma (np: Deutz-Fahr lub AGCO) to moim zdaniem produkowaliby Ursusy jeszcze kilka lat po przejęciu, a później zrezygnowaliby i produkowane byłyby tam tylko ciągniki firmy która przeje*** Ursusa. Tak jak było z Bizonami.

 

 

 

Kultury troszeczkę :P

Edytowano przez marcin974
wulgaryzmy

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Panowie Ursus nie jest sprzedany jeszcze i narazie sie nie zanosi na sprzedanie

 

 

Zerwano umowę z UZELem :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

A co myślicie co powinno sie zrobić aby nasz rodzimy ciągnik Ursus znów odżył? Jak doprowadzić do tego aby był znów jedną z liczących się marek traktórów? Czy polskie władze powinny sie tym zainteresować.Ja nie moge pojąć tego jak Polacy mogli dopuścić do tego że ta firma tak podupadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Poczytaj cały temat jeszcze raz a wszystko jest napisane co powinno być poprawione. <_<


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tak sie produkowało ciągniki w ZPC URSUS

workshop1.jpg

workshop2.jpg

workshop3.jpg

 

A tak najprawdopodobniej ładnie spakowane trafiały bądź nadal trafiają polskie traktory na czarny ląd:

wwprep1.jpg

wwprep2.jpg

wwprep3.jpg

 

Jakiś dealer:

Marinda.jpg

 

Mapa Ursusa:

mapa.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Te zdjęcia to już historia............................ niestety :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

korcze jak widzialem filmik zetora7011 o tym ursusie to wcale nie tak glupio wyglada ten srodek i gdyby cena byla nizsza to by bylo ok

ale jak patrze na te fotki to fabryka chyba niebyla dobrze zmechanizowana chodzi mi o te maszyny ktorymi robili ciagniki


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Te zdjęcia są ze strony www.ursus.co.za tylko trzeba było tam umiejętnie pokombinować żeby je znaleźć.

 

Od pewnego czasu nurtuje mnie przedni most w postlicencyjnych. W licencji zakupionej przez Ursusa czyli seria 200 i 500 były takie przednie mosty: http://jarle.eltelevest.no/Massey_Ferguson...500/mf575-4.jpg

Całkiem przypadkowo natrafiłem na bardzo ciekawą stronkę: http://www.ibmer.waw.pl/

No więc przednie mosty do postlicencyjnych były zakupine w innej licencji tym razem od Landini ok 1987 roku. http://isis.ibmer.waw.pl/cgi-bin/isis3w.ex...e_header=EPHAV1

 

Na tej stronce w zasobach informacyjnych można także znaleźć wiele ciekawych rzeczy np. Ursus 1554 określany tutaj jako nowa generacja. http://isis.ibmer.waw.pl/cgi-bin/isis3w.ex...e_header=EPHAV1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

szkoda tylko ze te badania na tym ursusie 1554 byly przeprowadzane w 1989 roku ,takze juz po nowej gegeracji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Panowie normalnie mnie zatkało po wejściu na stronke łursusa :E w końcu ktoś w ursusie zaczoł używać głowy do czegoś innego niż siedzenia na niej i zamieścił w ofercie Ursusy: 4022, 6024 i 1654 oraz cennik wyposażenia dodatkowego, więc wreszcie można dowiedzieć się czegoś na temat tych sprzętów. Gdyby jeszcze ktoś ruszył głową i dodał fotki tego co sie tam jeszcze produkuje (czyli m.in wersji ciągników w metalowych maskach) i fotki te były w dobrej rozdzielczości to by nie zgrzeszyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z dilerem ursusa uzel nie przeją ursusa pol-mot chce go przejąć moim zdaniem dobrze robi to bogata firma niech zmodernizuje ursusy niech postawi też na jakość części oraz parametrów technicznych i oczywiście komfortu w kabinie i obsłudze codziennej i pod żadnym pozorem nie zmienia nazwy wkońcu ursus to potęga lat 80 która powinna narodzić się nanowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Tutaj jest cos o planowaniu przejęciu ursusa przez pol-mot

 

Link


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Szef Pol-Motu przypomina także, że Pol-Mot Warfama już jest zaangażowana w produkcję ciągników. Od kilku lat współpracuje z Foton Lovol, chińskim producentem ciągników.

 

— Firma ta chce razem z nami zorganizować bazę produkcyjną i serwis z zasięgiem działania na Polskę i kraje ościenne — mówi szef Pol-Mot Holding.

 

No i fajnie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No kurw* a tak tych chińczyków chcieliśmy omijać i masz....

 

,, ...o zakupie większości udziałów w tej spółce jest możliwa zmiana nazwy Warfama... "

 

Mi się już to nie podoba...


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
,, ...o zakupie większości udziałów w tej spółce jest możliwa zmiana nazwy Warfama... "

 

Mi się już to nie podoba...

Sądząc po sformułowaniu tekstu chodzi tutaj o zmiane nazwy Warfama na Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A no fakt w tą stronę nie pomyślałem.

 

Ale jeśli by coś takiego zrobili to było by mniej więcej jak z JD i Claasem. Mają swoje prasy i inne.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To nawet było by dobre, tylko nie, nie nie nie nie fotonom...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No tak chcieliśmy uniknąć Fotonów a tu masz.

 

 

A wogóle jak się spisują sprzęty Warfarmy ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Dzisiaj wyczytałem ze Ursus do Końca roku 2008 chce wprowadzić 8 nowych ciągników z silnikami euro 3 oraz łącznie planuje w tym roku wyprodukować około 1600 ciągników. Aktualnie Ursus wprowadził prototyp ciągnika sadowniczego Ursus 3702


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj