adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

rafi1999    57

Pany, pany motory do 75 KM nie mają ograniczeń norm emisji spali i nie slyszalem by perkinsy 4,4l wychodziły bez turbo...

Edytowano przez rafi1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/nowy-ursus-c-380-czy-zamiesza-na-rynku-kompaktowych-ciagnikow,53693.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w normie euro 3? Patrz na wysokość maksymalnych obrotów jest 2200 to znaczy że ten silnik nie jest wysilony.A po gwarancji możesz wyciąć kata albo filtr cząstek stałych,zależy co tam siedzi...

 

 

Znawco za dyche, lepiej zamilcz jak masz wypisywać farmazony.. Łoooł  osiąga aż 2200 obr/min i to znaczy, że silnik nie jest wysilony ? Brawo !!! Głupota się szerzy... Od kiedy to w perkinsie Euro 3A jest DPF czy katalizator ? Człowieku zamilcz wyjdzie ci to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Znawco za dyche, lepiej zamilcz jak masz wypisywać farmazony.. Łoooł  osiąga aż 2200 obr/min i to znaczy, że silnik nie jest wysilony ? Brawo !!! Głupota się szerzy... Od kiedy to w perkinsie Euro 3A jest DPF czy katalizator ? Człowieku zamilcz wyjdzie ci to na dobre.

A ty lepiej zjedz snickersa bo to twój pierwszy post a już gwiazdorzysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Znawco za dyche, lepiej zamilcz jak masz wypisywać farmazony.. Łoooł  osiąga aż 2200 obr/min i to znaczy, że silnik nie jest wysilony ? Brawo !!! Głupota się szerzy... Od kiedy to w perkinsie Euro 3A jest DPF czy katalizator ? Człowieku zamilcz wyjdzie ci to na dobre.

 

Części twojego idiotyzmu już doświadczyłem gdy przeczytałem twój nick w powiadomieniu.Trochę kultury! Jak taki jesteś wygadany to przedstaw twoje racje i przekonania w jaki sposób podnosi się w silniku moc?

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.perkins.com/cda/files/334107/7/1104D-44T%20Industrial%20PN1835.pdf to każdy może znaleźć ale normy euro mówią o emisji szkodliwych związków ale od jakiej mocy one dotyczą nigdzie tego nie znalazłem.

Norma EURO 3

Wprowadzono ją 1 października 2001 r.
Dopuszczalne wartości:
HC(węglowodory) - 0,66 g/kWh
CO(tlenki węgla) - 2,10 g/kWh
NOx(tlenki azotu) - 5,0 g/kWh
Cząstki stałe - 0,10 g/kWh

 

 

Edytowano przez mandragora310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

ciągnik jest już w produkcji z tego to słyszałem na targach i lada chwila mają go produkować z tą samą skrzynią ale 40 km/h na godzinę więc spokojnie:) a zetor major ma 30 km/h z tego co pamietam i jakos nie jeden go kupil:) gdyby ten model był cięższy to i spokojnie mógłby konkurować z proxima 80 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

mandragora310 - Dzięki za przypomnienie o stronie producenta, tylko Ty wziąłeś prospekt silnika w specyfikacji przemysłowej. Tu jest Perkins 4 cyl. o mocy 67-85 KM bez turbo: http://www.perkins.com/cda/files/285882/7/1104A-44%20Engine%20PN1787.pdf , a tu z turbo 98,5 - 108 KM: http://www.perkins.com/cda/files/285883/7/1104A-44T%20Engine%20PN1788.pdf

Tu jest silnik z Ursusa: http://www.perkins.com/cda/files/334104/7/1104D-44%20Industrial%20PN1834.pdf

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Tylko proxima ma udźwig ponad 4t.  Poczekamy zobaczymy co dalej z ursusem może być super ale nie można zapeszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw czy będą robić wersje de lux jak w starych ursusach. powiedzmy że zamiast 3mm plastikonu damy 20 mm da to lepsze wygłuszenie i stabilność coś  tam jeszcze lepiej wykończymy może lakier wg własnego widzi mi się(takie przemyślenia). Co do silnika to wolę właśnie ze strony producenta brać dane ale właśnie tu może być problem bo oni liczą moc bezpośrednio z wału i tu właśnie liczy się jak będzie zaprojektowana skrzynia i tylny most tak by osiągnąć najmniej strat ///jeszcze co do silników i jego mocy to że coś ma np 20 KM na końcówce wom na przykładowym ciągniku może mieć 25 KM na wale ale sam silnik produkuje 60 KM tylko że te powiedzmy 40KM to jest strata w postaci wydzielanego ciepła ale tego nie idzie tak łatwo ominąć

 

//////kolejna sprawa, czy czasem ten 3110 nie ma być kolejną wersją 11054 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Z tego co wiem to c 380 ma być w dwóch opcjach wyposażenia, czym dokładnie będą sie różniły jeszcze nie wiadomo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocelor    0

Prawdopodobnie niewiele się będa różniły bo to taki "chłyt" marketingowy będzie. 


Prawdopodobnie niewiele się będa różniły bo to taki "chłyt" marketingowy będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Pewnie będzie mozna zamówić z EHR może jakiś siłownik wspomagający, klima, lepsze kapcie. Ostro pracuja nad własnymi transmisjami i chca jak najszybciej je wprowadzić. Jeśli to prawda to celem Ursusa jest w 100% Polski ciągnik :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Skąd wiesz że ostro pracują nad własnymi transmisjami?? ;)  Co do tej umowy licencyjnej, to tylko przedłużenie licencji, na mocy której w Pakistanie od lat klepią ursusa 3512. Swoją drogą takiego nowego 3512 prosto z Pakistanu można kupić, jako używany, z obejściem tych śmiesznych norm spalin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

@Mattti

Rozmawiałem z gościem którego kolega jest w zespole konstruktorów ale na razie nie wiele wie bo mają trzymać gęby na kłódkę  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Ursus c 3110 to bedzie tylko nowe oznaczenie Ursusa 11054 bez innych zmian tak jak C 350 N (5044). A z tą polską skrzynią to też słyszałem że bardzo nad nią pracują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skąd wiesz że ostro pracują nad własnymi transmisjami?? ;)  Co do tej umowy licencyjnej, to tylko przedłużenie licencji, na mocy której w Pakistanie od lat klepią ursusa 3512. Swoją drogą takiego nowego 3512 prosto z Pakistanu można kupić, jako używany, z obejściem tych śmiesznych norm spalin :)

Prawa kupili do 3514 i 4514.Normy normami, ale czemu u nas nie ma takich maszyn? http://www.farmalltechnology.com/corn.html

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chodziło mi o tą maszynę do kukurydzy FarmAlla, ogólnie o podobnych tanich sprzętach pozwalających małym gospodarstwom stać się samowystarczalnymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ursus powinien skupić się na ciągnikach 30-80KM dla małych i średnich gospodarstw ich jest najwięcej i tu mieć ofertę z ceną realną do dochodów. A bamberniki po 100ha i tak ursusa nie kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj