adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z ursusem ogólnie jest tak dziwnie.

Ciągniki są już dawno w sprzedaży tylko poziom reklamy i [promocji ich jest marny.

Sam nie wiem dla czego.

Inne marki w  gazetach maja reklamy jakieś wstawki   są chociażby i ten  zetor gdzie kol wiek nie spojrzysz tam jego reklama.

Albo po prostu ludzie z ursusa uznali że nie warto tego robić bo rolnik woli zachodni sprzęt sam nie wiem.

Jest dużo konkurencji dla ursusa nawet i nh.

Ursus 11054 niby fajny markowe podzespoły lecz rolnik prędzej spojrzy na nh td5 105 lub 115 (odpowiednik ursusa) Ta sama cena wyposażenie lepsze wykonanie lepsze i co najważniejsze lata tradycji.

Nie  oszukujmy się dzisiejszy ursus to tylko znaczek i kolor.

Zarówno jak i ursus 11024 11034 11054 15014 no to samo co pol-mot miał na wystawach we wcześniejszych latach.

Teraz tylko znaczek i kolor inny.Podzespoły te same markowe.

 

Główna różnica między ursusem a chociażby NH lub innymi markami  to jakość wykonania i jakość detali i to jak wszystko ze sobą współgra.

Inną przewagą marek na ursusem jest wieloletnia tradycja i ich dobra oferta dla rolnika .

Mówię tu o finansowaniu fabrycznym jak i o innych udogodnieniach.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ursus nie ma co sobie głowy zawracać NH z nimi i innymi zachodnimi nie ,, ma nic do gadania". Ale z Zetorem i innymi tańszymi musi konkurować. Brakuje w ich ofercie konkurencji dla forterr zetorowskich, no i reklama... W top agrar itp kilka reklam zetora, a ursusa nie kojarzę prawie nic, lokalna gazeta reklama z wyprzedaży rocznika u zetora nigdzie nic o ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Może jeszcze ursus nie ma tyle naprodukowanych by się reklamować. Jakby tak się żucili na zakupy a tu nima co sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może jeszcze ursus nie ma tyle naprodukowanych by się reklamować. Jakby tak się żucili na zakupy a tu nima co sprzedać.

 

Błędne myślenie

Nawet jak by mieli mało na sprzedasz to powinni się reklamować bo to się zmieni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czego przykładem jest Kubota.

 

Z tym się zgodzę w 100%

Reklama na każdym kroku gdzie niespojrzysz.

Testy ciągników

Pokazy polowe ciągników i ich maszyn i to nie raz od wielkiego dzwonu tylko non stop.

Tylko różnica jest taka że oni mają zasobny portfel do którego tyle lat zbierali i te grube pieniądze wydają na reklamę

Spojrzeć na silniki Kuboty.

W ładowarkach lata 80,90,2000 i wyżej w dużej ilości ich silniki siedzą pomijając inne ich produkty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

kubota potaniala bo jen padl na pysk- japonia to bankrut, nawet bardziej zadluzona niz grecja.zetor to tez zreszta "japonska" firma

jak mam kupic tureckiego ursusa to wole turecka valtre .case czy inne ''markowe" ciagniki. jedyna nadzieja w tym ze gdy skoncza sie pieniadze ze starego prow a znowego nie bedzie mozna kupowac ciagnikow, to ktos moze sie skusi na "budzetowego" ursusa. 

teraz sprzedaz ciagnikow spada z miesiaca na miesiac o kilkanascie procent wiec niedlugo czeka nas zalew promocji .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Z tym się zgodzę w 100%

Reklama na każdym kroku gdzie niespojrzysz.

Testy ciągników

Pokazy polowe ciągników i ich maszyn i to nie raz od wielkiego dzwonu tylko non stop.

Tylko różnica jest taka że oni mają zasobny portfel do którego tyle lat zbierali i te grube pieniądze wydają na reklamę

Spojrzeć na silniki Kuboty.

W ładowarkach lata 80,90,2000 i wyżej w dużej ilości ich silniki siedzą pomijając inne ich produkty.

Do tego zakupili grupe kverneland i pewnie niedługo będziemy oglądali maszyny kuboty ;)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

"Naród wspaniały, tylko ludzie k**wy" J. Piłsudski 

 

...powiedział Litwin o Polakach...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Piłsudski mówił otwarcie że jest z Litwy, był osobą urodzona na Litwie. Wtedy była to taka kraina geograficzna jak obecnie na przykład Śląsk. To że ktoś jest Ślązakiem, Kaszubem to nie znaczy że nie jest Polakiem.

Zresztą my tu o Ursusie a nie historycznych zagadkach co kto miał na myśli mówiąc np. Litwo ojczyzna moja

:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

panowie nie fascynujcie sie kubotą - układ paliwowy denso coman rail nie trawi naszego paliwa, a serwis to tylko w reklamie jest fajny a jak sie zacznie sypać to takie jaja sobie robią z klijenta żeby tylko złotówki nie dołożyć a polskie ursusy które znam nie na rzekają nawet na orężade a do tego cześci są tanie. morał taki że życie weryfikuje reklamy - ja sie przekonałem na własnej skórze i jestem kupe kasy w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja Kubotą się nie zachwycam, tylko mówię, że nachalna reklama daje efekty sprzedaży. Stąd Kubota sprzedaje dużo ciągników w Polsce, choć nie są wcale lepsze od tych europejskich.

Wniosek jest więc taki, że Ursusowi potrzebna jest porządna reklama.

Tak na marginesie: Dzisiaj (21.10.) widziałem Ursusa 11054 jak przejeżdżał przez wieś z kosiarką na ramieniu (do obkaszania rowów). Pewnie należy do drogówki. :)

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

To wniosek się nasówa taki że firma nie ma dopłat to kupuje ursusa, a rolnik bierze dopłaty i kasa w d*pę kłuje i leci wydać na dżondyra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przy remoncie drogi Frampol- Wysokie jakiś czas temu widziałem Ursusa 11024 a teraz również 11054. W weekend targi w Lublinie zobaczymy jak sie Ursus za reprezentuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

No ciekawe mam nadzieje że tej wystawy nie oleją w końcu to ,,pod nosem"
@ Rolnik1973 John Deere to mocna i trwała maszyna więc na pewno warto ją kupić, wiemy że masz na niego uczulenie :), chociaż bardzo często jest tak że kupują ludzie z małą ilością ha Johnego lub innego zachodniego na full opcji aby tylko sąsiada skręciło z zazdrości a potem problem bo raty ciężko spłacić.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

wiecie moze ile bedzie kosztowac wejsciowka?    ja obstawiam ze wystawia te same ciagniki co zawsze:/ interesujace jest to ze firma ma wiecej ofert niz tylko ciagniki a na targach jest malo dodatkowego sprzetu;/ ja domyslam sie ze brakuje im kasy na efektywniejsze postepowanie do przodu ale reklama musi byc i albo maja kiepskiego czlowieka od tego albo inwestuja w rozwoj wewnetrzny firmy:)            

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

model c-380 - 105 tys netto. opony 16.9-30 i 11.2-24, całkiem ładne wykonanie, na pierwszy rzut środek dość schludny, bez wielkich bajerów. tylko przednia belka do obciążników mi się nie podobała, ale reszta była nawet w miarę fajna. tylko koleś w dresie który tam się udzielał nie miał kluczyka, więc ciężko coś więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj