adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Tomek90wlkp    18

Potencjał dawnego Ursusa został zaprzepaszczony już za czerwonych, bo po co było wprowadzać ulepszenia, które czekały w biurach projektowych jak polski gospodarz tak i tak musiał kupić Ursusa, bo innej marki nie było. Na całym świecie składa się traktory z różnych komponentów, nie ma chyba traktora wyprodukowanego w całości z części zrobionych w jednej fabryce. Mam tylko cichą nadzieję, że Ursus będzie kiedyś dobrą alternatywą wobec konkurencji, ale puki co to wychodzę z założenia, że lepiej dołożyć 30-40 tysięcy i kupić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Za jakiś czas i tak będzie wszystko to samo w każdym traktorze, różnice zrobią w wyglądzie i naklejka logo będzie wyróżniać co jakiej marki. Tak jak ze sprzętem AGD producentów od groma a kompresor w każdej taki sam. Różnica w nazwie i uchwycie klapy. Bo nawet już pokrętło i lampki sterownika prawie w każej to samo. Ot takie czasy. Ja tam kibicuję ursusowi choćby tylko logo jego i montaż był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Nie jestem wielkim rolnikiem czytam często forum mam spore rozeznanie w ekonomi. Staram się kupować to co polskie do pracy biorę ludzi z regionu bo jak dam obcemu zarobic to on wywiezie kasę daleko, a potem sąsiad nie ma za co do mnie przyjść. Nie dziwię się że jest źle. Kiedyś my kupowaliśmy to co wytworzy miasto a oni to co my wyprodukujemy. A teraz my nie kupujemy i oni nie mają za co kupić. Może napiszę jak dużo daje 100 zł. Jadę na wieś aby wypocząć idę obejrzeć domek od 8 do 16 bo nie wiem czy mi się spodoba i czy będę chciał tam odpoczywać dwa tygodnie gospodarz ok ale jak by powstała szkoda to 100 zł zastawu ok. gospodarz bierze zastaw i do cpn bo winny kierownikowi 100 kierownik jedzie do Agatki i daje jej 100 Agatka idzie do restauracji i płaci za dobry obiad 100 a kierowniczka jedzie do gospodarza bo winna mu 100 za produkty. ja o 16 wychodzę i jednak pojadę gdzie indziej i odbiera 100 bo nic nie zniszczyłem. Widzicie ile może 100 zł a pomyślcie o kwotach dotacji jakie są i idą na zachód. Jak pieniądz krąży u nas i nie ucieka z a granicę to ma wielką moc. Pozdrawiam i myślenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Widzicie ile może 100 zł a pomyślcie o kwotach dotacji jakie są i idą na zachód. Jak pieniądz krąży u nas i nie ucieka z a granicę to ma wielką moc.

 

Nic dodac nic ujac...

Sedno tematu dlaczego Ursus i firmy z roznych branz sa w podobnej sytuacji...Kupujmy co polskie a wszystkim bedzie sie zylo lepiej...Popatrzcie na Szwajcarie,maja taka mentalnosc,ze wola kupic wlasny drozszy produkt niz importowany tanszy dzieki temu maja jedna z najlepiej prosperujacych gospodarek swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Zaczyna być problem z tym aby kupować Polskie produkty. Teraz nawet uchlać sie nie bardzo można Polska wódką. Tak że trzeba dbać o to co jeszcze jest nasze i odbudowywać to co nasze kochane rządy rozpieprzyły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

teraz to już za póżno wszystko wysprzedane. 12km od mojej miejscowości była cukrownia to sprzedali ją niemcowi a ten ją zamknął po jakimś czasie wysprzedał wszystko i teraz sklep tam stoi.jak się nie zmieni mentalność Polaków to nie będzie dobrze.w mojej okolicy to są małe gospodarstwa to mało kogo stać na zakup nowego ciągnika a za mało hektarów żeby dostać coś z uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tak apele o kupowanie polskich produktów to były na miejscu 20 lat temu wtedy było co ratować a teraz to pies wie jaki tam kapitał siedzi dziś polski jutro chińczyki przejmą albo niemcy i finał a szwajcaria świetny przykład ale wiesz chyba kolego że tam przeciętne wynagrodzenie jest 5-6 razy wyższe niz u nas a nie pracują dłużej na czy ciężej niż inni i nie kupują tylko swoich produktów to nieprawda. Tam po prostu nie ma uni i tyle a u nas doszło do tego że bez pomocy uni chłop nowego ciągnika nie kupi. Pomór świń a nasz ministrer o wszystko unię pyta czy zgoda na to na tamto to poco nam ten figurant jak on by się tam nazywał - może nazwijmy go po prostu brukselskim gońcem i płaćmy jemu jak gońcowi a nie ministrowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Zombi330

 

zgadza sie bez uinjych dopłat nie było by tego nowego sprzentu. ogulnie to nie ceni sie pracy rolnika w polsce. to co produkujemy jest mało warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

szwajcaria świetny przykład ale wiesz chyba kolego że tam przeciętne wynagrodzenie jest 5-6 razy wyższe niz u nas a nie pracują dłużej na czy ciężej niż inni i nie kupują tylko swoich produktów to nieprawda.

 

Zarobki maja spore bo i pieniadz sie kreci wewnatrz kraju ale i ceny nie male,np 1kg wolowiny kosztuje okolo 350zl... Rolnika z niewielka iloscia ha stac na nowy ciagnik,maszyne czy jakakolwiek modernizacje bo Szwajcar idzie kupic szwajcarskie mleko,make,mieso itp. Importuja tylko to czego sami nie produkuja. W PL kazdy idzie gdzie taniej i mysli,ze zaoszczedzil ale nie zdaje sobie sprawy,ze jesli nie kupi polskiego produktu to fabryki owych produktow upadna a jej pracownicy nie beda mieli kasy by kupic rodzimy produkt tylko beda szukac tanszej alternatywy nie wiadomego pochodzenia. W ten sposob kolo sie zamyka. Na opamietanie sie nigdy nie jest za pozno. Rolnictwo to glowna galaz przemyslu prawie kazdej gospodarki na swiecie,bo rolnik musi kupic wszystko od zywnosci,ubrania,materialy budowlane az po maszyny. ROLNIK to pracodawca i zywiciel calego kraju wiec jesli miastowi to zrozumieli kupujac co raz czesciej NASZE produkty to czas abysmy i my rolnicy sie opamietali. Miastowi pompuja w nas kase a my ja wywozimy na zachod...PARANOJA

Wezcie pod uwage jakby kazdy rolnik kupil raz do roku nowa maszyne z rodzimego rynku ile przybyloby miejsc pracy. Nowi pracownicy wynagrodzili by to rolnikom wiekszymi koszykami wyjezdzanymi z polskich sklepow. "Wyplewic" nie potrzebnych posrednikow po miedzy producentem a sklepem to i ceny dla rolnika beda korzystniejsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Zombi330 zrób coś żeby to zmienić, bo narazie tylko w tym temacie plujesz jadem. Co do Szwajcarii to żyje ona z bankowości i ma to ten plus, że w zasadzie to państwo mogło by przetrwać bez jakiegokolwiek wojska bo nikt ich nie zaatakuje gdyż wszyscy trzymają kase w ich walucie i w razie dużego spadku wartości franka pół świata by zbankrutowało.

Polski rząd źle wykorzystuje pieniądze i w tym jest chyba największy problem, dobrym przykładem jest to że na zachodzie w żadnym biurze podróży nie znajdziemy wycieczek do polski, z reguły turyści przyjeżdżają do nas na własną rękę zwiedzać czy na zakupy tak jak niemcy czy słowacy, czy nawet jak w ostatnim czasie się słyszy rosjanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Znajomy mi kiedyś powiedział fajną rzecz, że pieniądz trzeba wydawać jak najbliżej siebie bo wtedy najszybciej do ciebie wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

wystarczy spojrzeć na forum i nie widać tu tematów chwalących Polski sprzet tylko zachodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

no ja właśnie rozpisałem sie pod zdjeciem jednego case że lepiej by kupil polskiego proanra albo farmera który tez ma włoski silnik jak case tez zachodnia skrzynie biegów i zaraz posypały sie głosy ze polskie traktory to nic nie warte. Coraz czesciej mysle ze polski narud to durnie. zobaczcie jak sie cieszą że VW zrobi fabryke w polsce a gdzie polskie fso dawny warszawski ursus Bizon robią tam NH a co polaki nie potrafią tyle lat mieliśmy bizona jaki był taki był ale prawda jest taka że na ten caly zachoni sprzęt zarobił stary ursus i bizon od tego sie zaczeło. stomil nie mógł robić polskich opon musieli sprzedac michalen czy jak to sie pisze stocznie nie moga być bo niemieckim by prace zabierały i wiele innych przykładów. Jak by polacy po 89 r zadbali o nasz przemysł nie sprzedali by go nie zniszczyli to byśmy inaczej stali gospodarczo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Fakt Polacy to durnie - narÓd ;) Farmer powoli upada ;) Jego sprzedawalność spada z pieca na łeb ;) Podobno Metal fach się interesuje wykupieniem Farmera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Znaleźli się patrioci za dychę, ciekawe kto z was tak kupuje polskie produkty, jakie macie telefony, ubrania, buty, zabawki dla dzieci, samochody itd.... Oczywiście mogłyby być polskie ale na 100 macie zagraniczne.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Kędziorek jeżeli byś mnie znał to byś wiedział jaki mam sprzęt, nie znajdziesz na moim podwórzu nic zachodniego, jeżdżę ursusami, uprawiam unią i rolmako, wożę autosankami, zbieram sipmom, jeżeli chodzę po sklepach to zwracam uwagę co kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

http://www.pb.pl/360...y-sily-w-afryce - akurat mój przedmówca "trafił" w dzisiejszą wiadomość.

 

Szkoda że ujawnili swoje plany, teraz moga zostać załatwieni przez mocniejszych, takie rzeczy sie robi a nie mówi o nich .

Holendrzy juz dawno swoje kwiaty produkuja w Afryce . Jezioro Wiktorii juz dawno przynosi kasę ale oczywiście nie Afrykanom. Ukraińskie i Ruskie firmy lotnicze nie wyrabiaja z transportami mimo że wiekszość to Antonowy . Afryka zalana jest złomem elektronicznym, komputerowym i na pewno nie z powodu że murzynki tak kochaja elektronikę. wszyscy juz dawno tam są a nasi dopiero o tym mówią , chociaż mam nadzieje ze im sie uda.

 

Byłem dzisiaj w salonie ursusa w Lublinie i na dniach maja dostać 1154 i 5044 ceny jeszcze nie znają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A są polskie telefony, polskie samochody?

 

Są polskie telefony. Robi je MANTA i jeszcze jedna firma, ale nie pamiętam nazwy. Produkcje polskich samochodów zniszczyła nagonka i ośmieszanie. Do dzisiaj mam poloneza i bmw. Polonezem się lepiej jeździ po polskich drogach. Ale reakcje ludzi jak zobaczą poloneza są takie: o k...a ale gratem jeździsz. Dlaczego bmw stoi a jeździsz tym... Jak to słyszę to mnie trafia. Poldek zadbany, żadnej rdzy i się pytam na jakiej podstawie ktoś go ocenia, że to ruina.... W ten sposób niczego nigdy nie osiągniemy. Teraz gdy URSUS powoli zaczyna coś działać, pojawiają się podobne głosy jak z tymi samochodami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko że polonez to sieczkobrzęk. Tak samo jak stare ursusy. Wolę jeździć komfortowym niemcem po drodze i po polu bo szkoda zdrowia a ono jest tylko jedno. Produkując ciągniki i samochody z poprzedniej epoki też niczego nie osiągniemy. Jedyne wyjście produkować nowoczesny sprzęt, dopracowany, przemyślany, przetestowany. Lipy nikt nie kupi a obecnie ludzie wolą dopłacić 20 tys i mieć zachodni sprawdzony sprzęt niż polski z którym nic nie wiadomo. Dlaczego w Sipmach, Metalfachach, wiele osób zmieniało listwy, łańcuchy, robiło podbierak już po dwóch latach użytkowania a ja w 23 letniej KRONE KR 125 wymieniłem 2 łożyska przez 7 lat? (wymiana trwała 15 min) Jakość... to się liczy a lepiej dać trochę więcej i pracować długie lata niż zaoszczędzić i mordować się. Jak Ursusa nie stać na badania i testy to zamiast dawać mu zarabiać kupując złom weźmy zróbmy ściepę narodową. Tańszy koszt, mniej nerwów i wszyscy zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

A są polskie telefony, polskie samochody?

 

Samochodów polskich nie ma, może niebawem będą, ale można kupować te które są u nas składane.

 

Znajomy mi kiedyś powiedział fajną rzecz, że pieniądz trzeba wydawać jak najbliżej siebie bo wtedy najszybciej do ciebie wróci

 

Miał rację ten znajomy.

 

tak apele o kupowanie polskich produktów to były na miejscu 20 lat temu wtedy było co ratować a teraz to pies wie jaki tam kapitał siedzi dziś polski jutro chińczyki przejmą albo niemcy i finał a szwajcaria świetny przykład ale wiesz chyba kolego że tam przeciętne wynagrodzenie jest 5-6 razy wyższe niz u nas a nie pracują dłużej na czy ciężej niż inni i nie kupują tylko swoich produktów to nieprawda. Tam po prostu nie ma uni i tyle a u nas doszło do tego że bez pomocy uni chłop nowego ciągnika nie kupi. Pomór świń a nasz ministrer o wszystko unię pyta czy zgoda na to na tamto to poco nam ten figurant jak on by się tam nazywał - może nazwijmy go po prostu brukselskim gońcem i płaćmy jemu jak gońcowi a nie ministrowi.

 

Bez przesady i bez zwrotów ludzie kupują maszyny, u mnie w wiosce tylko 2 rolników na 22 kupowało maszyny na prow, najmniejszy i największy, a u prawie wszystkich pozostałych stoi minimum jeden nowy ciągnik który był kupiony w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Prawda jest taka że bez zwrotów ludzie by kupowali tanie ciągniki i maszyny, a nie jd, czy fenda na wypasie 100KM na 20ha pola, a potem zdziwienie że przegląd kosztuje 4 tysiaki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Ursusa zniszczono tak jak stocznie i inne zakłady bo taka jest polityka. A to co jest teraz to nie są polskie ciągniki tylko składaki, czy to Ursus, Farmer, Farmtrak, Pronar, Crystal ... wielka mi sztuka kupić silnik od tego, skrzynię od tego, podnośnik od tamtego, złożyć do kupy, plus jakaś maska, jakaś kabina i polski ciągnik:D

 

Trzeba chodzić na wybory i głosować na tych którzy nie niszczą Polski ... jak będą dobrzy ludzie rządzić to i będą Lasy Państwowe i będą zakłady produkujące prawdziwie polskie ciągniki, będą polskie stocznie ... ale rządzi kto rządzi więc jest jak jest.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj