adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Mazur87    9

Ostatnio mieli słabe wyniki, więc pewnie postanowili zaoszczędzić. Ponadto przedłuża się czas wprowadzenia do sprzedaży 11034 i 15014 (nie wiadomo czy i kiedy). W tym momencie nie mają żadnych nowości, a ile razy można pokazać serię H, 11024 i 5044? Widocznie ktoś policzył, że bardziej opłaca się nie być niż być. Pytanie czy policzył dobrze. Mnie samego zdziwił fakt, że Ursusa nie było na targach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Na to wychodzi, że lata świetności Ursusa już dawno temu minęły.

A tak nawiasem słyszałem, że te nowe Ursusy nie mają półbiegów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A to kiedy były te lata świetności? :blink: czyż bym coś przespał? :P chyba nie mówisz o latach kiedy był na wsi głód ciągników i produkowali na ilość a nie na jakość. Wypuszczali z fabryki co popadło, ludzie i tak wszystko brali JAK LECIAŁO, pamiętam serię że przychodziły na składnicę C - 360 bez przednich błotników bo nie mieli, następna - taki kolor "kość słoniowa" to lakier był tak cienki że ja podkład robię grubszy, o jakości nawet nie chce mi się pisać. Wszystkie duże Ursusy były montowane na podzespołach Zetora, więc też nie ma się czym szczycić. No jak to były te lata świetności Ursusa to gratuluję SUKCESU i spoczynku na laurach. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W wikipedii połączono artykuł dotyczący Zakładów Mechanicznych Ursus i Ursus S.A.(poprzednio Warfamy) usuwając przy tym historię Warfamy i zakłamując sposób w jaki warszawski Ursus został przejęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Piszesz o tych podzespolach Zetora ktore skonstruowali ludzie z Ursusa ,bo chyba jaki moderator wiesz ze seria ciezka to w wiekszosci wymysl polskich konsrtuktorow

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I co z tego że wymyślili czy nie, jak wszystko prawie poza plecakiem podnośnika i kabiną jest Made in Czechoslowakia, to czym tu się chwalić, nalepkami? Później inne serie MF, nawet maski podobne do MF- a nic swojego. I nie ma się czym podniecać nie zdrowo.

 

http://ursus.com.pl/...ria#prettyPhoto

W 1991r. rozpoczęto produkcję ciągników ciężkich model M87U Ursus: 932, 934, 1032, 1034, 1132, 1134, 1234, 1434 i 1634. Ciągniki te wzbudzały i nadal wzbudzają zaufanie rolników, a 912, 914,1234 i 1634 uznawane były za najlepiej sprzedające się ciągniki ciężkie marki „Ursus”. Pierwsze modele z lat siedemdziesiątych posiadały maski i dachy wykonane wyłącznie z blachy stalowej. W latach następnych wprowadzono nową stylistykę masek i dachów z tworzywa

 

A jakie mieli ludzie w tedy kupować jak innych nie było. ;[

 

Pierwsze modele z lat siedemdziesiątych posiadały maski i dachy wykonane wyłącznie z blachy stalowej. W latach następnych wprowadzono nową stylistykę masek i dachów z tworzywa

 

Co z lat siedemdziesiątych? i z dziewięćdziesiątych też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Chwalić się można choćby tym, że była to polska myśl techniczna. Wymień mi choćby jedną markę nie ważne z czym jest związana co produkuje wszystkie części do produkcji swojego artykułu ! Ursus musi od czegoś zacząć,, jeśli jesteś taki cwaniak to zakładaj fabrykę maszyn rolniczych i zobaczymy ile pociągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to jeszcze tyle lat i nie zaczął? :blink: składać z podzespołów to już dużo firm składa, a ja jestem rolnikiem a nie producentem maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwalić się można choćby tym, że była to polska myśl techniczna. Wymień mi choćby jedną markę nie ważne z czym jest związana co produkuje wszystkie części do produkcji swojego artykułu ! Ursus musi od czegoś zacząć,, jeśli jesteś taki cwaniak to zakładaj fabrykę maszyn rolniczych i zobaczymy ile pociągniesz.

 

Sporo jest takich marek , a to że robią w swojej fabryce tylko że w Chinach nie oznacza że to nie ich , A ursus jedzie nadal na licencjach ,

I dobrze że go nie było w tym roku na targach bo pokazywać to samo 2 raz to jest żenada

A to że piszesz że musi od czegoś zacząć to raczej nie w Polsce , bo oni nadal myślą że jak kupią i poskładają pod ich nazwą URSUS to tak jak kiedyś będą to ludzie kupowali bo nic innego nie ma , A na nowe technologie trzeba kaski a pewnie jest jej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

A z kąd mają ją wziąść jeśli nikt nie kupi ich ciągników. Jeśli ludzie będą kupowali ich produkty to napewno wprowadzą jakieś udoskonalenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle lat produkowane były ciągniki pod marką Ursus i co? Zatem gdzie te udoskonalenia, gdzie ta oryginalność rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak to gdzie? u konkurencji.

A tandety nikt nie kupi choćby nie wiem jak się nazywała, a nawet jeśli sie znajdzie kilku amatorów napaleńców to i tak to bedzie na tyle nieliczna grupa że słupki w zestawieni sprzedaży mogą nie drgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

NOOOO kochanieńcy, zobaczcie na to -> https://www.facebook...02203925&type=1

Nasz URSUS podpisał kontrakt na sprzedaż 3 000 ciągników !

dla neidowiarków http://www.ursus.com...-3000-ciagnikow

 

 

POLSKI URSUS WRACA DO MIĘDZYNARODOWEJ GRY

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033731,title,Ursus-ma-umowe-na-dostarczenie-do-Etiopii-3-tys-ciagnikow-za-90-mln-USD,wid,16014534,wiadomosc.html?ticaid=1115d7

Edytowano przez 79agroJOHNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Mat912 Spójrz tu na przeciętną ilość wieku ? Dla takiego 15-16 gimnazjalisty któremu się wydaje, ze tak łatwo można wyskoczyć z niczego. Zacznijmy od tego ,że oni sami doskonale o tym wiedzą, że na rynku polskim nie dorobią kokosów, więc szukają innych rozwiązań i w innych krajach gdzie jest bieda, i zwykłego człowieka nie stać na np, John Deere, tak jak to jest w afryce, że sprzedali tam kilka set ciągników....

To że tutaj na forum ktoś napisze że kupiłby ursusa to zwykły napaleniec z gimbazy, który jest podniecony taką marką, i wie lepiej niż ktoś kto jest starszy 2x tyle...

Fakt podpisali umowę na sprzedaż 3 tyś ciągników, ale to radość na krótką metę , ponieważ znowu trzeba dalej szukać klienta, wówczas gdy już coś osiągną w przeciągu nawet 10 lat wtedy już można mówić że to jest marka,

Kto tu mówi o jakieś jakości ? czy o wygodzie jakiejkolwiek ? Chyba ostatniemu durniowi może się podobać hałas 1000 decybeli oraz bóle kręgosłupa, w tych latach inne marki stały już na wysokim poziomie, a Ursus klepał to co było , bo na rynku polskim nic innego nie było, a że wtedy gospodarska byłą na 1 miejscu sprzedawało się bardzo dobrze, gdyby teraz ta fabryka istniała i robiła nadal to samo i były inne marki jak John Deere , to by nawet pół roku nie potrzymała, bo każdy normalny człowiek wybrałby wygodę oraz przyzwoitą jakośc


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Może i mam 17 lat, ale co nie co wiem na ten temat. Nie dla każdego ważna jest wygoda, bo nie nią się pracuje, choć nie ukrywam, że w wygodnym miejscu się lepiej pracuje. Czy w Niemczech, USA czy innych krajach co powstały marki takie jak Fendt, Massey Ferguson czy John Deere był komunizm?? Otóż w Polsce był i władze ówczesne też się przyczyniły w pewnym stopniu do upadku. W Czechach może też był ale, Polacy jakoś nie próbują szukać byle gówna (przepraszam za sformułowanie) aby obniżyć handel innych państw, tak jak było to robione przez Czechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Po prostu mamy mało rozwiniętą politykę zagraniczną, jak również nie potrafimy się dokładnie określić i mieć twardego zdania.

Przyjemnie się dziś słuchało końcówki wydarzeń popołudniowych, gdy wspomnieli, o tym jak to akcje ursusa poszły aż o 60%. 3tys ciągników to bardzo dużo jak na taki kraj, i jak na sam początek. Powoli będą napływać kolejne zamówienia o ile produkt znajdzie nabywców, ale również będą lecieć pieniądze z części zamiennych.

Dodam, że brak ursusa w bednarach to pewnie celowe zagranie spółki. Według mnie to bardzo dobra decyzja zarządu spółki, bo ktoś w końcu doszedł do wniosku, że szkoda wydawać na chwilę obecną kasy gdy nie ma w sprzedaży nowości i lepiej jest poczekać na targi w kielcach.

Co do starego ursusa to nie ma o czym mówić, prezesi tylko kasę ciągneli do końca bo myśleli, że i tak się sprzeda, a jak chcieli coś zrobić to okazało się, że pieniążków już nie ma i trzeba się pozbyć kłopotu, żeby przypadkiem z własnej kieszeni nie musieli dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Nie jestem zadowolony że tylko do tych rumunów i hindusów idą te ursusy, ale od czegoś muszą zacząć jak będą mieli zysk od rumunów to może zaczną udoskonalać, a potem więcej polskich klientów się skusi potem może jak będzie bdb jakość to pójdą do włoch czy do holandii, bo do dojczów to nie ma co liczyć że pójdą bo oni wolą swoje traktuany. Tylko żeby dodali te półbiegi rewers elektro i ehr i było by git bo z komfortem nie jest tak najgorzej . Tylko czemu dają rewersy itp. do tego szajstwa 11024 a nie dadzą do lepiej wykonanych hattatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie skąd ursus wytrzaśnie 180km ciągnik w tak krótkim czasie. On ma problemy z wypuszczeniem 140km a co dopiero o takim byku mówić. Choć mam nadzieję że ursusowi się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Może nie koniecznie aby robili tylko ciągniki z EHR itp, mogli by robić modele mechaniczne i żeby nie miały one zbędnej elektroniki.

 

P.S. Aby takich filmików było jak najwięcej :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

@kiler już pisano tu o tym ; ) Bardzo cieszy że Ursus ma szanse aż tyle zarobić, tylko ciekawi mnie jaki to będzie ten ciągnik 180 KM. No i Ursus już w nowym roku musi mieć w ofercie te ciagniki które musi sprzedać do tej Etiopii, więc mają co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

@kiler już pisano tu o tym ; ) Bardzo cieszy że Ursus ma szanse aż tyle zarobić, tylko ciekawi mnie jaki to będzie ten ciągnik 180 KM. No i Ursus już w nowym roku musi mieć w ofercie te ciagniki które musi sprzedać do tej Etiopii, więc mają co robić.

no ciekawe.... tylko oni sa w czarnej d.....e..... nie mogą wypuscic podstatowych modeli do sprzedaży a chcą sprzedawac ciągniki 150-180 kucy......dzisiaj mówili ze ten 180 konny ma kosztowac w granicach 250 tysia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Tyle że tam nie ma norm spalin, 14034 mieli gotowy, a zrobić składaka 180 km przez pół roku to powinni dać radę, a poza tym nic nie wiadomo w jakiej konfiguracji te ciągniki będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj