adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Arek9291    1

wiecie coś może o tej prototypowej seri 10014T kiedy to mają produkować i ile będzie kosztować bo to dość ciekawa oferta jak na ciągnik uniwersalny (do tura i w pole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Tak odbiegając od tematu dodam tylko że w Warszawie był produkowany model 3514 który wyglądał tak http://www.agroabc.pl/foto_duze/FD1_10765.jpg

Jak widać w tych ursusach od Pakistańczyków został zmieniony przodek. Właściwie to jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcie tego ursusa z Pakistanu to się zastanawiałem czy to nie jest warsztatowa przeróbka.

 

Model 10014T nigdy nie będzie produkowany, To jest koreański TYM z polską nalepką Ursus.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kur... jakieś Koreańskie, Pakistańskie, Tureckie..... pppfffuuu pppfffuuu!!!! Normalnie aż odechciewa się czytać o tym co dzieje się z naszym ursusem!

Co oni odpier.... za lipe jakąś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Lepiej że szukają po świecie jakiś dobrych konstrukcji niż by mieli klepać dalej 1614 itd. te ciągniki były ok ale 40 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wydaje mi sie ze Ursus teraz ma zerowe doświadczenie w składaniu ciagników nie mówiac juz o produkcji . Teraz sie miotaja po całym świecie w poszukiwaniu jakiegos rozwiazania. Jeden ciagnik jest turecki drugi chiński ,koreański czy pakistański a co dalej ? Jak na razie to przyczepiaja znaczek Ursusa do byle taczki i sie tym szczycą . Ogólnie w Polsce jest za dużo skladaczy ciagników i żadna z tych firm nie ma siły przebicia. Może lepiej niech sie dogada kilka firm i stworzą jedna markę czyli Ursusa . Każda z firm by cos wniosła ciekawego a i kapitał wtedy byl by godny uwagi .Na poważnego odbiorcę podzespołów inaczej już by patrzyli i można by lepsze warunki wynegocjować bo raczej już nie zaczna robic nowego ciagnika od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Proszę, Ursus brazylijski: http://www.ursus.com.br/site/index.php

oraz na naszej licencji jakieś indyjskie: http://www.indofarm.in/products/tractors/about.html

 

Ursus zawładnął całym światem:)


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Te marki to chyba na licencji ursusa.Chyba coś płacą ursusowi za udostępnienie znaku i nazwy, a może płaciły bo starej spółki już nie ma.

Ten brazylijski ursus to chyba ich własny ursus tak jak napisałeś.

Szkoda tylko że ich marki się rozwijają a nasz ursus jak narazie stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Heh, nawet nie wiedziałem że mamy jeszcze polskie opony: http://oponytaurus.pl/ ...

W takim razie czemu ursus nie zakłada naszych opon, które są na pewno lepsze od tych mitasów czy tam petlasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

Taurus opona jak bajka mam u siebie w 3512, super i co najważniejsze pełnowymiarowa szerokość i wysokość, a nie namiastka opon typu mitas, petlas, bkt czy nawet kormoran. Ale jak ursus tnie koszta to jej nie włoży bo droższa ze 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Po tym wpisie już pewnie będą wprowadzać :) Jak im się umowa na dostawę skończy to może wezmą polskie :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Heh, nawet nie wiedziałem że mamy jeszcze polskie opony: http://oponytaurus.pl/ ...

W takim razie czemu ursus nie zakłada naszych opon, które są na pewno lepsze od tych mitasów czy tam petlasów?

 

Michelin zainwestuje kolejne 100 mln zł w Warmińsko-Mazurskiej SSE

Światowy potentat w produkcji opon, firma Michelin, dostała nowe zezwolenie na inwestycję w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Francuski inwestor zobowiązał się do poniesienia nakładów w wysokości 100 mln zł.

 

Firma chce za tę kwotę rozbudować zakład produkcyjny i przylegające do niego centrum logistyczne w Olsztynie. Nowe zezwolenie wydane przez zarząd WMSSE oznacza, że teren zagospodarowany przez Michelin Polska poszerzy się do 177,7 hektara. Firma zainwestowała dotychczas w olsztyńską fabrykę około miliard złotych i zatrudniła blisko tysiąc osób. Produkuje w niej opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i rolniczych wszystkich marek Grupy: Michelin, Kleber i BFGoodrich, Taurus oraz Kormoran. Francuska firma zbudowała w Olsztynie linię do produkcji opon, zakład produkcji mieszanek i centrum logistyczne.

 

Zarząd WMSSE jest zadowolony z powodu zainteresowania ofertą strefy ze strony Michelin, jednego z największych na świecie producentów opon. „Inwestor sygnalizuje chęć dalszego rozwoju działalności w strefie” - powiedział redakcji Newslettera Wojciech Goliat, prezes zarządu strefy.

 

Grupa Michelin jest drugim pod względem wielkości, po japońskim Bridgestone, producentem opon samochodowych. Posiada 68 zakładów produkcyjnych w 19 krajach; centrum technologii zlokalizowane na 3 kontynentach: w Europie, Azji i i Ameryce Północnej oraz 2 plantacje kauczuku w Brazylii. Michelin jest obecny w 170 krajach. Na całym świecie zatrudnia ponad 115 tysięcy osób. (WMSSE, www.michelin.pl)

 

Bardziej POLSKICH opon nigdy nie widziałem :D:D:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

Grunt że jest made in poland i jakość światowa i czego chcieć więcej, a że sponsor kasę daje to będzie rozwój polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, to zmienia niestety postać rzeczy... Cała kasa wypływa za granicę niezależnie od tego że są produkowane w Polsce :(CZY W NASZYM KRAJU MAMY COKOLWIEK NASZEGO???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na początku maja sprzedali Chińczykom fabrykę łożysk w Kraśniku. Co roku przynosiła 200 milionów dochodu, a poszła za 300... Gdzie tu sens?! Gdzie logika?!


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Tak się składa, że mieszkam 5 km od Kraśnika, w fabryce prcuje mój tata już 40 lat za przysłowiowy grosz, bo naprawde za taką wysługe lat i pracę w takich warunkach zeby nie zarobić nawet 2tyś. to jest skandal!!! Kiedyś za czasów komuny w fabryce pracowało kilkanaście tyś. osób!!! Autobusami PKS-U dowożono ludzi nawet z miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt km. Całe miasto miało utrzymanie z tej fabryki. Produkowali łożyska do statków, samochodów, rolnictwa itp. Jakie cyrki się działy z tą fabryką to nawet nie macie pojęcia. Dzisiaj w FŁT pracuje 2100 pracowników, z tego 1200 inżynierów!!! zarabiających pow, 3tyś, reszta to pracownicy fizyczni, któży zarabiają 1200-1500pln!!! Związki zawodowe są pod rządami prezesa, jężeli jakiemuś pracownikowi się nie podoba, droga wolnan na twoje miejsce są inni...Chinolom zależy aby na marce FŁT, swoje łożyska produkowane w Chinach dostają lamilat ze znaczkiem MADE IN POLAND FŁT KRAŚNIK. Taka sytuacja...już w tamtym roku przywożono stal z chin lichej jakości, dzieki temu kilkunastu pracowników pojechało do FRANCJI do pegouta przebierać łożyska bo się okazały wadliwe!!!

Za czasów PIS-u nie przypominam sobie aby miały miejsce prywatyzacje zakladów strategicznie warznych dla państwa, gdy do władzy doszło PO zaczęto wszystko sprzedawać za chłam!! Stocznie, huty, fabryki, nie ma POLSKIEGO przemysłu już. Tuska to za jaja na latarnie!!! Mam nadzieje, że jak Kaczyński dojdzie do władzy to zrobi porządek z tym ścierwem!!!

  • Like 2

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Panowie czy to nie jest temat o Ursusie ,a wy o lozyskach oponach proponowalbym wrocic do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Taka sytuacja dotyczy również Ursusa! Te same zabiegi związane z Warszawską fabryka miały miejsce, teraz prywaciaż chce zbić kasę na marce Urusa a nie na produkcji ciągników, oni wolą energy drinki produkować i trolejbusy z ukraińcami niż coś kleić w Lublinie. Nie rozumiem dlaczego tak długo im się schodzi wprowadzić do produkcji te nowe modele pokazane w Kielcach, zetor ze swoim majorem nie czekał, zaraz po premierze na Agro Tech dostępne byly nowe ciągniki u dilerów, taka sama rzecz się dzieje z byle jaką nowością w zetorach, dopiero co ukazalła się nowa forterra z przednią osią napędową i oknem dachowym, a już jest w sprzdaży. Poprostu w Czechach zasiadaja mądre głowy i nie czeką na Bóg wie co tylko chcą jak najszybciej dostarczyć nowy produkt rolnikowi, bo wiedzą,że tym przyciągną klijenta... U nas się robi odwrotnie, sprowadzają turecki chłam i jeszcze usiłuja nam wmówić, że to zostało wyprodukowane w Polsce, normalne cyrki...Kiedyś byłem za Urusem, ale widząc poczynania tej firmy coraz bardziej się zastanawiam czy nadal warto psuć sobie nerwy.

Ja się pytam kiedy będą dostępne nowe modele typu 11034, jestem bardzo zainteresowany tym modelem bo ma europejskie podzespoły a nie jakieś ze wschodu.

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To tego Kraśnika to sprzedali już czy nie?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Jak już to fabrykę w Kraśniku!...Tak sprzedali...teraz maja budować osiedle dla swoich inżynierów z Chin...!


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No niech sobie budują.Kopa mogą dostać! Ja rozumiem że jest demokracja i wolny rynek, no ale ludzie to są kpiny żeby sprzedawać wszystko co popadnie...Tak samo chcieli zrobić z orlenem.Też sprzedać za 300 milionów.Tylko info poszło w Polskę i się nie zgodzili.

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

KHHM też chcą sprzedać za równowartość zysków za 1,5 roku, bank PKO już nie jest kontrolowany przez polaków (mają tylko jakieś udziały) tak to u nas jest.

A co do opon wydaje mi się ze lepiej jest tak że została fabryka a jest w innych rękach niż żeby mieli przywozić statki opon z Chin, Turcji, Pakistanu i sprzedawać jako nasz krajowy produkt.

Raz że to ściema, dwa że nie generuje żadnych inwestycji na terenie kraju, trzy że nie daje pracy na terenie kraju.

Tak samo wolałbym żeby FSO przejął VW i produkował w nim nawet Golfy 1 do Afryki niż jest to co teraz. Chociaż oczywiście produkcja Passata B7 byłaby lepsza :D.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Za 20 lat zamiast angielskiego obowiązkowego będziemy się uczyć chińskich hieroglifów :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj