adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

locke    293

Złe jest twoje spostrzeżenie...W tych ciągnikach co podałeś to są inne transmisje.A jak new holland ma ciągniki 95-105-115 km gdzie wszystko jest to samo, to już nic nie powiesz, no bo przecież dobrze robią a ursus źle...Tak?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jakie to samo w nh?? zobacz jakie masz opcje w nh a jakie w ursusie...

wiedzie ze w tym temacie to chyba nie można zadnego zlego na ursusa napisac

kolega ma racje powinni zrobić konkretny model z jakims wyborem skrzyn i o roznych mocach wtedy by był jakiś porzadek

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

mnie najbardziej zdziwiły te Ursusy 5312/14 Wszedłem na ich stronę, patrzę i nasuwa sie pytanie Co to w ogóle ma być? W standardzie brak kabiny, pompa hydrauliki o wydajności 22l/min i 1 para wyjść hydraulicznych. Przecież starsze 5314 były lepsze. Moim zdaniem powinni unowocześnić starsze 5314 zakładając mocniejszą pompę i więcej wyjść hydrauliki. Kabina powinna być taka jak w starszych typach z lat 90 tylko bardziej wyciszona. Gdyby te ciągniki były w dodatku niedrogie w porównaniu do konkurencji to sądze że miały by wzięcie. Taka alternatywa do nowszych modeli jak zetor zrobił wprowadzając majora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

@kamilc

Bo te traktorki mają w 90% iść na eksport na Bałkany i gdzieś do Afryki (Nigeria bodajże). Tam potrzebują coś, żeby zastąpić zwierzęta pociągowe, wiec to im w zupełnosci wystarczy. Tani, prosty, da sie naprawić młotkiem i podstawowymi kluczami etc.

Zauważ, że nawet silniki mają stare ursusowe, takie, których w obszarach, gdzie sięgają macki UE ze względu na ekologię stosować nie wolno, bo nie spełniają najnowszych norm tier/euro.

 

edit

jakbyś sie uparł, to będziesz mógł go kupić, bo w opcji da sie wziać i normalną kabinę i silnik perkinsa i nieco lepszą skrzynię biegów.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Złe jest twoje spostrzeżenie...W tych ciągnikach co podałeś to są inne transmisje.A jak new holland ma ciągniki 95-105-115 km gdzie wszystko jest to samo, to już nic nie powiesz, no bo przecież dobrze robią a ursus źle...Tak?

co do nh to nic nie powiem bo ta marka mnie nie interesuje.....wcale nie uwazam ze ursus zle robi ale napikuja tych podobnych modeli do siebie o podobnej numeracji ze nawet sami czasem sie myla....jak juz robia modele xx12v xx14 i xx24 to po co juz ten xx34 jeszcze troche to kombinacji im braknie....i moze glupie pytanie ale o co chodzi z ta transmisja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

xx34 jest najlepszy,a więc on niech zostanie :P


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

On będzie kosztował od 160 do 180 tyś brutto w full wyposażeniu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Ale Ursus nie może też skupić się tylko na niskiej cenie,bo wiadomo co konkurencja oferuje,oni tez muszą coś mieć w tych traktorach,a nie 4 koła,kabinę,silnik i jakieś wajchy...


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

kris14 jeżeli ursus chce coś znaczyć na polskim rynku to musi celować w większą część rynku a nie tylko w ciągniki 70 do 110 km najprostszej budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tyle że najwięcej ciągników jakich się sprzedaje to są właśnie te 70-110KM najprostszej konstrukcji.

Wiesz, ja nie mówię że mają nie wprowadzać bardziej zaawansowanych modeli. Pect0r rzucił hasło żeby oferowali tylko serię 34, czyli tę najbardziej zaawansowaną, ale czy wtedy zawojują rynek? Oczywiście że nie. Paleta ciągników musi być szeroka.

Padły słowa że jest rozdrobnienie modeli w tym samym zakresie mocy. Ale spójrzmy na konkurencję- Zetor- oferuje 5 serii ciągników tej samej mocy, JD nawet 7 serii i jakoś to nikomu tutaj nie przeszkadza, NH ma już tylko 3/4 serie.

 

Nie martwcie się, te wszystkie działania nie są przypadkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

też uważam że powinni mieć też proste tanie wersje, pomyślcie dlaczego Belarus zrobił przez ostatnie pare lat furorę??? bo robili tanie ciągniki dla niewymagających, a dla człowieka który przesiadł się na nowy sprzęt z c-330 czy c-360 to fakt że nie wiało w kabienie z każdej strony i że było ciszej jest wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

bratrolnika

 

co prawda to prawda !! :D przedwczoraj uprawiałem c 360 3 ha agregatem tak mnie głowa od tego hałasu bolała że szok !! ciągnik o mocy 50 70 km z dobrym perkinsem i skrzynią 12 /12 i cichą miłą kabinką bardzo przydał by sie ursusowi kupił bym z przyjemnością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

dziękuję za poparcie moich słów

I właśnie tak jak kolego Lesiu mówisz, nieduży ciągnik ok 50-70KM z cichą ciepłą kabiną, oszczędnym silnikiem w moich okolicach znalazłby napewno wielu nabywców, w mojej okolicy przeważają gospodarstwa 10-20ha, czyli takie na które ciągnik 80KM czyli np. 8014H jest za duży, po co ciągnik 80KM, który będzie tylko latał dwa razy roku w agregacie i pługu, bo nie stać nikogo na zakup całego kompletu maszyn do nowego ciągnika

a właśnie takie 50-70KM mogłoby śmiało pracować z maszynami od T25, C-330, C-360 czy też MF255

w dodatku jaby był w kwocie do 80tys.zł brutto to sądzę że byłby to naprawdę hit, czyli coś w stylu wspomnianego wcześniej Belarusa w latach ok. 2005-2009r.

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Przeglądając trochę temat pisaliście żeby ursus nie pchał się we współpracę z Tym-em a zauważyliście ze to jest chyba najlepsza oferta z całej gamy ciągników ??? Chyba jako jedyny nadaje się do tura bo ma elektrohydrauliczny rewers skrzynia 32 biegi wydatek pompy ponad 80l.Osobiście gdybym miał wybierać pomiędzy Hattatem a Tymem to chyba ja wole tego drugiego. U mnie w oklolicy coraz wiecej się ich pojawia co prawda głównie te mniejsze 50 konne bo u mnie dużo warzyw sadzą ale ja uważam ze ciągnik jest na 5+ jedyna wada mała kabina ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Chcesz powiedzieć, że w twojej okolicy pojawiają się ursusy 5044? Z tego co mi wiadomo, to one jeszcze nawet w produkcji nie są ;) Ale z tym TYMem i ładowaczem czołowym to się akurat zgodzę ;) Tylko żeby wzięli jakiś elastyczny silnik, i żeby był w kilku mocach- tak od 70 do 100 KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

chodziło mi o to ze pojawiają się TYM-y 50 konne typu TYM 503 lub 603 i ludzie sobie chwalą ;) A ten Ursus 5044 to dla mnie kompletny nie wypał bo ja szukam ciągnika gabarytów c-360 a ten jest jakiś taki długi a wąski i w ogóle koła ma małe i prześwitu zero ;( Do sadu może bedzie ok ale w rolnictwie i międzyrzędziach to ja go nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Tego to ja nie wiem, bo jeszcze w tych nowych nie miałem okazji posiedzieć. Ale jedno jest pewnie że nie będzie to aż tak głośno jak np.w 360 :D już tu pisalem i widze że nie jestem sam, Ursus musi wprowadzić 70 konny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Ale, takim własnej konstrukcji, tak jak np. 11034... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Tylko jedno powiem wam żeby nie kopiować tych skrzyń 4 biegowych tylko jakieś w których jest więcej biegów. Może zły przykład ale skrzynia w c-360, głośna źle ze stopniowana bo z 4 na 5 ciężko i brak synchronizacji. Ale c-360 to z 1 z każdym ciężarem wszędzie ruszysz a np. spróbuj w takiej klasycznej skrzyni 12/12 ruszyć z 1 szosowej gdzie prędkość jest z 4 razy wyższa niż w c-360 na 1. Lepiej więcej biegów niż kombinować z półbiegami bo to jest średnie rozwiązanie w prostym traktorku. Bo żeby nic nie było nie mam nic przeciwko skrzyniom gdzie są 2,3 półbiegi bo zazwyczaj 1 półbieg zwalnia o 25% więc jeden to za mało,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj