adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pawelu    5

Kolego Mattti, masz racje, kij z tym że nie ma technologii, linii produkcyjnej ani jeszcze wielu czynników które pozwoliłyby na to aby Ursus produkował chociaz po części własne ciągniki, albo chociaż mógłby je składać we własnych zakładach....

... najważneijsza jest maska oraz wygląd zewnętrzny i tylko to się liczy.

Zielonego pojęcia nie masz na czym świat stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Ile ty masz lat?? 14?? Gdybyś troche czytał forum to byś wiedział że się tym interesuje bo odbywałem tam praktyki.. Widzę ze czytasz tylko te posty które mieszczą się w dwóch linijkach.

W którym miejscu jest mowa o liniach technologicznych i inwestycjach?

Brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Ile ty masz lat?? 14?? Gdybyś troche czytał forum to byś wiedział że się tym interesuje bo odbywałem tam praktyki.. Widzę ze czytasz tylko te posty które mieszczą się w dwóch linijkach.

W którym miejscu jest mowa o liniach technologicznych i inwestycjach?

Brak słów...

Proszę bardzo:

Emisja Akcji Serii N ma na celu pozyskanie przez URSUS środków finansowych na wsparcie procesów inwestycyjnych, tj.:

  • Rozbudowa linii do produkcji ciągników rolniczych w Oddziale w Lublinie w celu przystosowania zakładu do produkcji minimum 2 000 szt. ciągników rocznie, w tym remont i adaptacja hal montażowych, zakup niezbędnego wyposażenia oraz wykonanie oprzyrządowania do produkcji kabin i ciągników, a także modernizacja wyrobów produkowanych w tym Oddziale (prace badawczo-rozwojowe).
  • Zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń w celu modernizacji i udoskonalenia procesów technologicznych w Oddziale w Dobrym Mieście.

Spółka oczekuje, iż z emisji Akcji Serii N uzyska wpływy brutto około 8 mln zł.

W przypadku, gdyby wpływy z emisji Akcji Serii N okazały się niewystarczające dla zrealizowania wskazanych celów lub gdyby faktycznie uzyskane wpływy były niższe od oczekiwanych, Grupa będzie dodatkowo korzystała z finansowania dłużnego, poprzez zaciągnięcie kredytów bankowych, leasingu lub też poprzez emisję dłużnych papierów wartościowych. Wielkość pozyskanego finansowania dłużnego byłaby uzależniona od zdolności kredytowej Grupy.

Środki finansowe pozyskane z emisji Akcji Serii N, do czasu realizacji wszystkich celów emisji zwiększą kapitał obrotowy Grupy. Nadwyżki środków będą lokowane w instrumenty finansowe o ograniczonym ryzyku (np. lokaty bankowe, obligacje Skarbu Państwa).

Zgodnie z informacjami posiadanymi przez Zarząd, na Datę Prospektu POL-MOT Holding S.A. zamierza wykonać przysługujące mu prawo poboru w całości. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez członków organów zarządzających oraz nadzorczych Emitenta, żadna z tych osób nie zamierza uczestniczyć w przedmiotowej Ofercie.

Zarząd nie posiada nadto informacji, czy jakikolwiek inny podmiot zamierza w ramach Oferty objąć akcje dające – jako takie, albo łącznie z już posiadanymi przez obejmującego – więcej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Emitenta.

I nie krzycz tak bo ci żyłka pęknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@pawelu

 

Jak możesz to opowiedz coś tam o tym ursusie.Czy oni przy tych ciągnikach robią czy się błąkają??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Żeby tobie coś nie pękło, czytaj dokładnie "zakup niezbędnego wyposażenia oraz wykonanie oprzyrządowania do produkcji kabin i ciągników" (czyli wykonywanie kabin masek błotników itp oraz "lini produkcyjnej" czyli kulku podnośników hydraulicznych, kilku kompletów kluczy oraz innych drobiazgów aby dokręcać koła zakładac maski kabiny itp bo osie, mosty i silniki przychodza juz gotowe, wystarczy je tylko przykręcic i zainstalowac elektryke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

pawelu a czego ty sie spodziewales lini montazowej na ktorej beda skladane ciagniki od podstaw tak jak dawniej w Ursusie , na to nawet nie licz nie w tych czasach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale jakiego? Podaj model.Ten wątek był wałkowany nie tylko w tym temacie, poczytaj sobie o tym na forum.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Chodzi mi o 14034. Trwałość konstrukcji stosunek ceny do mocy

On nie jest w sprzedaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie wiadomo na razie...Napisz do nich to Ci powiedzą. Sam jestem ciekaw :)

 

A co do rozwoju ursusa to widzę że będzie miał teraz trudniej bo koncern JD wybudował w Tarnowie Podgórnym k. Poznania nową inwestycję i będzie walił swoje ciągniki na Polskę i na Europe środkowo wschodnią.Już nie mieli się czego czepić tylko aby polak polskiego ciągnika nie mógł kupić....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A kto mu zabroni?

Miał kasę- postawił, JD jak widać nie spoczywa na laurach tylko inwestuje dalej w nasz rynek.

Takie centrum szkoleniowo-biurowe jest jak najbardziej na miejscu.

 

Wg mnie nie jest to konkurencja dla Ursusa tylko dla Korbanka :P na jednej ulicy urzędują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Jak ktoś będzie miał kupić ursusa to go kupi a jak ktoś będzie miał kupić jd to też go akurat kupi- zupełnie inny przedział cenowy. Właśnie dla korbanka to może być konkurencja bo jak ktoś już zdecyduje się na zachodni traktor to będzie rozważał nad ich ofertą i nad ofertą jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

1. Ursus

 

Kto pod koniec grudnia 2011 roku zainwestował tysiąc złotych w akcje najbardziej znanego polskiego producenta maszyn rolniczych, ten na gwiazdkę w tym roku mógł sobie sprawić prezent za ponad 3,6 tys. zł. Kurs spółki w ciągu roku wzrósł o ponad 360 proc. - najwięcej na GPW. Brawa dla zarządu spółki POL-MOT Warfama, producenta maszyn rolniczych spod Olsztyna, która za ponad 15 mln zł kupiła resztki po Ursusie wraz z marką od Bumaru w kwietniu 2011 roku. Produkcja traktorów została przeniesiona z Warszawy do Lublina, w ofercie pojawiły się nowe konstrukcje i Ursus... kwitnie. Jego maszyny kupują chętnie polscy rolnicy, trafiają również na eksport między innymi do Czech, Holandii i krajów skandynawskich.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dowiedziałem się ostatnio że od maja 2013 roku w 11024 będą montowanie nowe skrzynie z rewersem a także będą te nowe dachy czarno-czerwone z klimą :) Tylko że ciągnik będzie droższy,


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@adikpl1 ten 6014 został odebrany w czasie trwania Traktoriady przez Bumar, wyprawy nie udało się dokończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To będzie ursus 11034, ulepszona wersja 11024 który będzie montowany nadal ;)

http://www.agrofoto....97-ursus-11034/

 

eee czy ja wiem.... :) Ale z tego co mi powiedziano to w 11024 będzie skrzynia 36/36 w opcji z rewersem opracowana przy współpracy z Hemą specjalnie dla tego modelu.Moim zdaniem to powinni sprzedawać dwa rodzaje tego modelu ze skrzynią 12/4 i z 36/36z rewersem ewentualnie 8/8 z rewersem co robili za czasów bumaru ;)

 

A co do tego 11034 to też go powinni zacząć robić bo to szkoda takiego ciągnika i projektu który się marnuje z czasem :) Tylko tamten był na podzespołach Landinii.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

 

eee czy ja wiem.... :) Ale z tego co mi powiedziano to w 11024 będzie skrzynia 36/36 w opcji z rewersem opracowana przy współpracy z Hemą specjalnie dla tego modelu.Moim zdaniem to powinni sprzedawać dwa rodzaje tego modelu ze skrzynią 12/4 i z 36/36z rewersem ewentualnie 8/8 z rewersem co robili za czasów bumaru ;)

 

A co do tego 11034 to też go powinni zacząć robić bo to szkoda takiego ciągnika i projektu który się marnuje z czasem :) Tylko tamten był na podzespołach Landinii.

Ja czekam, i liczę na to że zaczną produkować ursusy z tej serii co 11024, 9024, czyli post-warszawskie tylko że z motorem o mocy 80 KM. My planujemy w przyszłości kupić pomocniczy ciągnik, ale 9024 byłby dla nas trochę za duży, dlatego bierzemy farmtraca, chyba żeby ursus wprowadził taką moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj