adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

adikpl1    257

No właśnie brak najważniejszego w tym porównaniu - ceny. A poza tym ze strony Zetora przybyło coś nowego do porównania Forterra Power 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A właśnie racja . No więc ta 140 różni się tym :

ehr przy kierownicy , 30x30 udźwig 7000kg ale już widzę przy 5t ciągnika a ursus z obciążnikami standardowymi waży 8t więc wiecie . Zetor niby wydłużony ale co z tego , to tak jakby z malucha zrobić combi . I tak będzie za lekki . Zetor w standardzie pewnie będzie kosztował z 195tyś tak ogólnie . A o ursusie słyszałem że coś koło 190 tyś , obydwa ciągniki brutto . Więc wiesz , ale w zetorze masz 30\30 a w Ursusie masz 40/40 . Ursus większe koła z przodu , masywny , pojemność 6,6l . Przedni tuz założyć i pójdzie w 4m uprawowo siewnym , w pługu obrotowym 4x50cm + jakiś wał . Trochę przerobiłem kogoś fotkę nie pamiętam : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc06b32099fc739e.html

nie wiedziałem jak napis na masce ...

brzydkie ale chciałem się pochwalić

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

trochę niedokładna ta przeróbka . Ale pomysł dobry . Ale ursus znając historię zakładu będzie kosztował 220tyś brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

ZHEJIANG XINCHAI ???:blink: :lol: :blink: co to wogoe za silnik :blink:

 

no ten 14034 moze jeszcze zrobi jakas furore i ktos bedzie to bral bo dla pozostalych modeli (skrzynia 12/4) przyszlosci nie widze

 

no ale jakie maszynki teraz robia :D miec prase urususa na podworku czy ktos wogole kiedykolwiek myslal ze to mozliwe??:D

Piszą, że produkują rocznie 300tys. silników, działają od ponad 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Mam nadzieje ze ta strone troche rozbuduja bo narazie to nie ciekawie sie prezentuje, a co do ciagnikow ,to co oni zrobi z 3724 i sadownikiem mieli wlasny projekt ,ale lepiej isc na latwizne , to samo tyczy sie 1674 ktore pewnie juz zniknie z prdukcji ,a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Boczne osłony silnika, też mogliby malować na czerwono, wydaje mi się, że wtedy dużo lepiej by się prezentował, choć nie jest źle. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Eee ja bym chciał żeby oni zrobili wszystkim wygląd taki jak pierwszym 685DT , proste kształty i git .

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

to juz zielony by byl ladniejszy (taki jak fendt ma) zreszta cerwony jest spoko to po co mieli by zmieniac a kolor i yak nie ma wiekszego znaczenia :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zielony, a potem by jeszcze krążyły słuchy że farbę z Fendta wzieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no... Może kiedyś pojawi się kombajn URSUS B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kombajn to chyba nie.... bo polmot kombajnow nie robi

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

ale ta przyczepa czy prasa to chociaż są polskie wyroby a ciagniki to już są nie wiadomo skąd... czy to z turcji czy z chin.. i tylko nalepka na masce że toto nazywa się "Ursus".... i jeszcze polscy rolnicy mają to kupować.... ehhh koniec świata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

Przyznam, że nie zabieram zazwyczaj głosu na forum, lecz wobec toczącej się aktualnie dyskusji postanowiłem wtrącić odrobinę od siebie. Oczywiście nie popieram faktu niszczenia tradycji firmy Ursus, jednak:

1. w obecnym świecie (zwłaszcza świecie biznesu) nie ma miejsca na sentymenty a liczy się bilans przychodów i rozchodów

2. każdy producent nawet najprostszych wyrobów szuka oszczędności

3. czytając forum odnoszę wrażenie, że wszystko co pochodzi choćby częściowo zza granicy (czy to Chiny czy Turcja czy każdy inny kraj) jest bleee, ale ciągniki innych producentów również zagranicznych (teoretycznie Włochy, Niemcy, czy inne państwa tzw. Europy Zachodniej) są "cód, mód, malina"

4. tak dla ożywienia dyskusji cytuję fragment Wikipedii o produkcji ciągników niejednokrotnie zachwalenej na forum "zachodniej" firmy New Holland: New Holland współpracuje z następującymi firmami:

New Holland Tractors (India) Pvt. Ltd. - produkuje ciągniki rolnicze w Indiach;

Al-Ghazi Tractors - produkuje ciągniki rolnicze Fiat New Holland w Pakistanie;

Anglo-Thai Motors Ltd - importuje i składa Anglo-Thai New Holland w Tajlandii;

DaeDong - importuje ciągniki i sprzedaje pod nazwą DaeDong w Korei Południowej;

Harbin - spółka joint venture, produkuje ciągniki New Holland w Chinach;

Landini/ARGO SpA - produkuje niektóre modele ciągników dla New Hollanda we Włoszech;

Shanghai - spółka joint venture, produkuje ciągniki Shanghai New Holland w Chinach;

Shibaura - firma z Japonii, produkuje sprzęty do ogrodu i pielęgnacji trawników dla New Hollanda i CNH Global w Holandii;

TTZ - Tashkent Tractor Plant, produkuje niektóre ciągniki New Holland w Uzbekistanie. Spółka joint venture;

Turk Traktor - spółka joint venture w Turcji produkująca ciągniki w Turcji;

CNH de Mexico - produkuje traktory New Holland w Meksyku;

CNH Polska Sp. z O.o. (d. New Holland BIZON) – spółka-córka montująca kombajny, utworzona z rentownej części FMŻ.

 

Widać na tym przykładzie, że pochodzenie ciągnika nie jest już takie jednoznaczne. Pomijam tutaj oczywiście wszystkie kwestie związane z dość subiektywnymi oczuciami jakimi są estetyka, czy wrażenia za kierownicą ciągnika przy jego prowadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj