adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

darik    0

Mnie też ciekawia pozostałe dane techniczne a ta skrzynia 12\4 co o niej sadzicie?i mam jescze jeden proglem nie wiadomo czy będzi można zamontować tura zachodniego chcę zamotować tura BMH i tu jest znak zapytania Czy kieronictwo może potem zerwać gwarację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u2011    0

Witam.

 

Ten Polmot 11034 to dokładnie Landini Vision 105, a właściwie to prawie dokładnie.

To ten sam ciągnik, który wcześniej prezentowany był na wystawach jako Ursus 8034. Dokładnie jest to Landini, w którym wymieniono silnik, maskę, dach kabiny i jeszcze kilka elementów. Dołożona została instalacja pneumatyczna - w Ursusie tylko krótka, bo nie było czasu, teraz chyba została dociągnięta i połączona z układem hamulcowym. Plastiki itp ze środka kabiny zostały pomalowane na beżowo - widać nawet jak miejscami farba się złuszcza. Nie widziałem na żywo Polmota ani dokładnych zdjęć, ale znajomy mówił, że w Lublinie zmieniono jeszcze zwolnice na planetarne.

Liczba przełożeń to 40/40, rewers elektrohydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

To już nie wiem , W końcu jaka będzie skrzynia 36/6 czy 40/40 Mi się wydaje ,ze kabina nie będzie z Landini bo Warfama miała sama zacząć prod. Kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Hej ten ursus bedzie dostepny od stycznia 2012 . Bedzie miał 110koni skrzynia 12\4 revers mechniczny 145tys a w opcj drugiej 110koni skrzynia 36\36 revers elektro hydrauliczny 180tys bedzie też 92,5 koni skrzynia 12\12 revers mechaniczny cena 140tys informacje uzyskałem od dilera z okolic Białegostoku co sadzicie o tej skrzyni 12\4 (sam jestem zainteresowany kupnem tego ciągnika o całosci wyposarzenia ciągnika będe wiedział w tym tygodniu )

 

Zobaczymy w styczniu co dokładnie zaoferują za 145tyś. w 110km ciągniku. Jeśli będzie kiepska skrzynia i brak EHR to szału nie będzie. Z drugiej strony zbyt atrakcyjne wyposażenie spowoduje spadek zainteresowania Pol-motem H 10014 co nie będzie na rękę Warfamie.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Wrócę do TV Trwam, co wy sie czepiacie tej telewizji jak to jest telewizja niezależna która nie jest utrzymywana z naszych pieniędzy jak inne, pozatym w tej telewizji jak zadzwonisz do nich to jesteś puszczany od razu na antenę a nie tak jak inne jak chcesz coś powiedzieć w innej, w TV Trwam jak dzwonisz to powiesz co myślisz nawet jak obrażasz i co tylko to i tak pozwolą dokończyć ci wypowiedz, a jak zadzwonisz do TV znanego utrzymywanego z naszych podatków to jeśli wogulę dopuszczą cię na wypowiedz na antenie to jeśli coś powiesz na kogoś obrażając go publicznie to od razu prokurator, sąd i paka. Więc Niewinem czego wy się czepiacie tej TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4
Hej ten ursus bedzie dostepny od stycznia 2012 . Bedzie miał 110koni skrzynia 12\4 revers mechniczny 145tys a w opcj drugiej 110koni skrzynia 36\36 revers elektro hydrauliczny 180tys bedzie też 92,5 koni skrzynia 12\12 revers mechaniczny cena 140tys informacje uzyskałem od dilera z okolic Białegostoku co sadzicie o tej skrzyni 12\4 (sam jestem zainteresowany kupnem tego ciągnika o całosci wyposarzenia ciągnika będe wiedział w tym tygodniu )

 

Wież coś więcej już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Ciekawe czy opłacało by się kupić takiego Ursusa 11034, ma kosztować ok. 115tyś. Coś troche tani jak na ursusa.Zobaczcie że u tego ursusa są takie zwolnice jak u c-360, ciekawe czy to nie jest lipa .

Edytowano przez PRZEMOxD11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zobacz ile McCornick'ów i Landini jeździ na tych zwolnicach i czy coś się dzieje?

A gdyby takiej konstrukcji zwolnice były by takie złe to Zetor montował by je w 110KM Proximie a NH i Case w modelach TD5000 i JX o mocy do 100KM? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Zwolnice nie są złe jeśli używa ich wiele znanych marek.Ale ciekawe czy Ursus 11034 będzie takie miał.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam skrzynia 12\12 z reversem mechanicznym modelu 110km bedzie dostepna pod koniec listopada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

No ,ale jak by było tylko 12/12 to lipa ale jak będzie do wyboru 12/12 a za dopłatą np 36/36 to ok.Ciekawe jakiej produkcji było by te 12/12 i jakie inne dane tech będzie miał ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A o mniejszych modelach wie coś ktoś ? Bo jestem zainteresowany , bo z tego co podajecie to taki 80KM by kosztował z 90 tyś . Dobra cena by była . Ale kiedy się pojawią te wiadomości ? Ja dzwoniłem do Warfamy i nic się nie dowiedziałem , może wam się uda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Skoro temat o Ursusie, to może kogoś to zainteresuje:

 

 

W necie można sobie poczytać jak to dobrze, że Ursus został "przejęty" przez polmot, marka będzie odbudowywana itd. Nikt tylko nie pisze, co stało się ze starym, prawdziwym Ursusem. Ursus nie upadł sam z siebie, a został po prostu wydojony przez bumar z całego majątku i doprowadzony do ruiny. Ursusem rządzili ludzie nadani z bumaru. Bumar przejął od Ursusa 12ha gruntów w Warszawie, znak towarowy i wszystko, co tylko stanowiło jakąś wartość.

O tym nigdzie przeczytać nie można, mało tego żadne media nie zainteresowały się sprawą upadku niegdyś potężnej firmy - jedyną tv jaką udało się ściągnąć do zakładu była tv Trwam (a w zasadzie nie do zakładu, tylko przed bo bumar zamknął halę produkcyjną przed pracownikami Ursusa).

Co do ciągników z Lublina, to się zobaczy, czy będą to tylko maszyny z Chin i Turcji z naklejkami "Ursus", czy coś nowego, produkowanego jednak chociaż po części w Polsce.

 

A ponieważ to mój pierwszy post na forum, to witam wszystkich.

 

Kilka lat wstecz, poszedłem do fabryki Ursusa z aparatem, przedstawiając się jako użytkownik największego portalu rolniczego. Wtedy jeszcze stało sporo ciągników na placu pod fabryką, z tamtych czasów pochodzą mniej więcej, zdjęcia mojego autorstwa które są na Wikipedii. Powiedziałem że rolnicy z całej Polski są zainteresowani wyglądem nowych Ursusów, (wtedy wchodziła kabina SP06) i że zrobię zdjęcia tym ciągnikom, a z pomocą internetu będzie je można łatwo rozpowszechnić. Jak dziś pamiętam jak odsyłano mnie od jednego do drugiego członka zarządu, każdy tłumaczył się że nie on wydaje decyzję o zgodzie na fotografowanie itd. Wtedy zrzucałem to na karby zwykłej biurokracji ...teraz dopiero spadły mi klapki z oczu - nikomo po prostu nie zależało na promocji produktów Ursusa ;[

Zdumiewa postawa premiera Tuska, a tym bardziej wicepremiera Pawlaka który dla PR-u chętnie fotografuje się na polskim Bizonie(którego fabrykę wykańczano w latach 90-tych za jego rządu między innymi) sic! Taki z niego rolnik, któremu nawet nie zależy na polskiej firmie z tradycjami. Szkoda gadac ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ciekawe czy będzie nowa strona internetowa Ursusa?? Bo tej obecnej to dawno nieaktualizowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Odświeżona strona główna z nową ofertą

Ursus.com.pl

 

Jeden błąd który wyłapałem to to że w modelach 92 i 110km piszą o podwoziu Hema, a zastosowano tam podwozie Ursusowskie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

no i jest pierwszy chiński Ursus 5034 czyli zbeszczeszczenie marki

"podwozie renomowanej firmy Hema"- a kto jej tą renomę nadał - Pol-mot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ZHEJIANG XINCHAI ???:blink: :lol: :blink: co to wogoe za silnik :blink:

 

no ten 14034 moze jeszcze zrobi jakas furore i ktos bedzie to bral bo dla pozostalych modeli (skrzynia 12/4) przyszlosci nie widze

 

no ale jakie maszynki teraz robia :D miec prase urususa na podworku czy ktos wogole kiedykolwiek myslal ze to mozliwe??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Zobaczymy jaką cenę zaśpiewa Warfama za nowe Ursusy. Jeśli nie przeholują to może nawet będą jakąś alternatywą dla Belarusów których ceny ostatnio idą ostro w górę.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

... ... ... ... ... Zetor Forterra 135 | ... Ursus 14034

 

moc: 137KM 4cyl | 141KM 6cyl

 

moc max: 2200 | 2200

 

marka silnika: Zetor | Iveco

 

skrzynia 24/18 | 24/24 + cos tam = 40 tego nie wiem ZF

2 póbiegi EHR | A tu nie wiem

 

sprzeglo nie ma info | mokre , wieloplytkowe , wlaczane ehr

 

max v 40km/h | 40km/h

 

hydraulika EHR Bosh | nie pisze , ale sterowanie tez EHR

 

wydatek pompy 70l | 120l

 

sterowanie podnośnika 3 rodzaje | 1 rodzaj

 

wyjscia hydrauliczne siedem | osiem

 

 

udzwig podnosnika tyl 5850kg | 7000kg

 

 

kola przód 14,9R24 | 480/70R28

 

kola tyl 18,4R38 | 580/70 R38

 

dlugosc max 4986mm | 4720mm

min 4255mm

 

wysokosc max 2772mm | 2900mm

min 2692mm

 

przeswit max 480mm | 400mm

min 320mm

 

szerokosc max 2430mm | 2440mm

min 1929mm

 

masa max 4562kg | bez obiciazników 6900kg

min 4309kg | obciazniki razem 1050kg

 

Wedlug mnie wygral ursus we prawie wszystkim , oprócz zwrotnosci ...

Zobaczymy jak z ceną

zetor : http://allegro.pl/zetor-fortera-135-traktor-ciagnik-new-case-deutz-i1922534921.html

 

ursus : nie ma nigdzie ceny

 

Pisać wasze opinie ,domysły i pomysły . Bo potem to wyślę do Pol-Mota . Przecież trzeba pomagać . Lepiej aby teraz mu napisać niż potem gadać że to źle zrobione tamto .

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj