Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ursus1002

ursus1002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 22:37

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury witam odświeżam starego kotleta bo nowego nie będę lepił mam dylemat jak podłączyć wskaźnik temp.wody na zegarze mam 3 wsuwki oznaczane następująco 12v B T co mam podłączyć pod daną wsuwkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury Dzisiaj, 11:50
  •  

#22 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 22:05

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury Panowie co jest nie tak? Pojechałem kośic boisko mf 255 i widze że wskażnik temp, jest coś za bardzo na prawo http://www.fotosik.p...44b255d9a5.html fakt było gorąco ale nie była to jakaś ciężka robota bo latał prawie na pusto, obroty do 1600 przecięż robota lekka a on jakiś za bardzo mi tu ciepły, dotykam dolny wąż od chłodnicy a on zimny, nawet się nie zagrzał.
W domu wyciągnąłem termostat i sprawdziłem go razem z drugim nowo zakupionym w garnku z wodą, otworzyły się jednocześnie czyli jest dobry.
Zauważyłem że z korka od chłodnicy oderwało się kawałek uszczelki (jakieś 2 cm.) i byc może wpadło do chłodnicy, więc przepłukałem też chłodnicę, nic z niej nie wyleciało i przepływ przez nią jest normalny. Złożyłem wszystko a tu dalej to samo wskażnik przechylony na prawo a przewód od chłodnicy dolny i 3/4 chłodnicy zimne.
Więc co jest? Grzebac jeszcze w pompie wodnej?, ale przecięż tam nie ma co się zepsuc. Już sam nie wiem co robic jeżdzic tak, to pewnie zaraz wywali uszczelkę pod głowicą.

Edytowany przez Kyristo, 07 czerwiec 2011 - 22:06.

#23 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 09:22

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury Przecież masz prawidłowy stan wskaźnika, u mnie po rozgrzaniu tak właśnie pokazuje. Jeśli nie wchodzi na czerwone to nie szukaj problemu na siłę...

#24 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 08 czerwiec 2011 - 09:31

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury Jak ci wejdzie na czerwone to bedziesz mial sie czym martwic. Owszem z ta uszczelka dobrze zrobiles bo mogla sie gdzies zablokowac w kanalikach. Masz niby pewnosc ze "chyba" jej tam nie ma.
:)

#25 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:41

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury Dziś przewracałem łąkę w samo południe (ok. 30 stopni) i wsażnik stał jak na poprzednim zdjęciu, chłodnica i przewód dolny zrobiły się ciepłe.
No cóż może i tak powinien wskazywac, ale w okresie gdy nie ma tak wysokich temperatur, wskazówka jest lekko w lewo, bądż na wprost, najwyrażniej robi mu się ciepło w taką gorącabe.
A może mam żle ustawiony kąt wtrysku, bo na wiosnę zdejmowałem pompę by obniżyc dawkę paliwa (znak na pompie wyżej ok. 1,5mm od znaku na deklu), przy takim ustawieniu wdaje mi się że najlepiej pracował, może ustawic znaki na równo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:04

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury No i stało się. Mówiłem że ten wskażnik coś mi za wysoką temperaturę pokazuje i wczoraj dmuchło uszczelkę między 1 a 2 cylindrem to już drugi raz, a nie mogę znaleśc przyczyny.
Jakieś pomysły czego ją cały czas wywala?

#27 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 21 lipiec 2012 - 10:22

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury Może jakiś defekt głowicy ? Albo bardzo słabej jakośći uszczelki ...

#28 Share Norek1994

Norek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie to co się kręci.

Napisany 06 sierpień 2012 - 17:35

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury U mnie tak samo drugi raz między 1 a 2 cylindrem.Tyko że u mnie temperatura nie podniosła się tylko dymiło sie z rułki co jest koło pompy wody
Mechanik założył uszczelke i czymś polał i już 2 lata śmigam i nic mu nie jest tylko że jest słaby i teraz coś dymi na czarno;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share ADAS91

ADAS91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 17:07

MF 255 problem ze wskaźnikiem temperatury

Witam, odświeżam temat, wie ktoś jak podpiąć ten zegar, 3 styki, który do czego?? Producent zrobił psikus i nic niee poznaczył, a te kolegi fotki już wygasły. Pomożecie??

Z góry dzięki