Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biogazownia

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 luty 2011 - 11:53

Biogazownia Co do budowy biogazowni,mieszkam niedaleko nowo powstałej biogazowni która jest ponoć najnowocześniejsza w Polsce. Znajduje się ona w miejscowości Liszkowo pow. inowrocławski w woj. kujawsko-pomorski. Smród jest nie do zniesienia, kilka kilometrów dalej znajdują się olbrzymie zbiorniki odkryte w których gromadzony jest odpad pofermentacyjny, tam śmierdzi jeszcze gorzej. Latem ludzie muszą siedzieć w chatach z zamkniętymi oknami, a jeśli gdzieś wyjadą to odrazu wiadomo skąd są bo ich ciuchy przechodzą tym smrodem. Byłem raz sam nad tymi zbiornikami, potem żona wsiadła do samochodu i stwierdziła że w środku coś śmierdzi.
Radzę się dobrze zastanowić. Jeśli ktoś ma możliwośc to niech przejedzie się do Liszkowa najlepiej latem i na Budziaki tam są zbiorniki.
Odpad pofermentacyjny wywożą u nas na pola, wszystko okej jeśli tego samego jest to za orane. Ale jak to w Polsce na pole wożą 3-4 dni a okoliczni mieszkańcy wąchają te smrody. Przy dobrym wietrze śmierdzi na 3 kilometry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biogazownia Dzisiaj, 06:01
  •  

#42 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:15

Biogazownia o smrodzie w liszkowie to cała polska wie , nie twierdzę że kłamiesz nawet napewno piszesz prawdę ale ja byłem w biogazowni POLDANORU koło koszalina i smierdziało tylko z chlewni pobliskich

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#43 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:41

Biogazownia Ja też byłem w biogazowni POLDANORU w Pawłówku i tak jak kolega powyżej czułem tylko smród z pobliskiej chlewni. Proces, któremu poddawane są odchody zwierzęce(gnojowica) w biogazowni pozbawia je prawie całkowicie nieprzyjemnego zapachu. Pisałem prace magisterską na temat biogazowni rolniczych i dzięki temu dowiedziałem się nieco o ich funkcjonowaniu. Panownie z POLDANORU byli na tyle łaskawi, iż pozwolili mi spędzić cały dzień w tejże biogazowni. Oprpwadzono mnie po całym obiekcie, ponadto spędziłem cały dzień na obserwowaniu pracy ludzi zajmujących się pracą w tej biogazowni.

#44 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:36

Biogazownia Ptasiek w jakiej porze roku byłeś bo ja w pażdzierniku, może latem bardziej śmierdzi?

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#45 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 08 luty 2011 - 21:09

Biogazownia Nie mówię że każdy typ śmierdzi, ale ta w Liszkowie napewno, mieszkam kilka kilometrów od niej to wiem.
Do produkcji wykorzystują wywar gorzelniany, wysłodki buraczane, odpadki z Bonduela i wszystkie inne odpadki roślinne.

#46 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 24 luty 2011 - 13:41

Biogazownia @Marecki2922 skąd jesteś i gdzie będzie budowana ta biogazownia ??
Myślę ze to jest dobrze pomyślane i z korzyścią dla rolnika.

#47 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:11

Biogazownia wczoraj proponowano w naszej okolicy budowe biogazowni na kiszonke z qq. potrzebuja grupy producenckiej ponad 800 ha przy plonie zielonej masy 50t z ha, umowa na 15 lat cena w 1 roku 100-110 pln-ciekawe co z tego wyjdzie chyba wielkie g...o bo wiekszosc uznala ze cena za mala.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#48 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:11

Biogazownia

@Marecki2922 skąd jesteś i gdzie będzie budowana ta biogazownia ??
Myślę ze to jest dobrze pomyślane i z korzyścią dla rolnika.

okolice dziadkowic podlaskie ,a protesty szalone

jacus cena jest dobra , ja tak myslę tylko djabeł tkwi w szczegółach , a gdzie to ma być ta biogazownia ?

jaśli ktoś mieszka przy działającej biogzaowni to prosze o opinję czy to naprawdę jest tak uciążliwe . o Liszkowie to już wiem

#49 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:50

Biogazownia

wczoraj proponowano w naszej okolicy budowe biogazowni na kiszonke z qq. potrzebuja grupy producenckiej ponad 800 ha przy plonie zielonej masy 50t z ha, umowa na 15 lat cena w 1 roku 100-110 pln-ciekawe co z tego wyjdzie chyba wielkie g...o bo wiekszosc uznala ze cena za mala.

A dokładniej to skąd jesteś bo ja z okolic Miechowa , kurde 100zł za tone ani bym się chwili nie zastanawiał , przy założeniu że nie trzeba by było daleko wozić tej kuki wiadomo koszty.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#50 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 11:49

Biogazownia Jeszcze raz proszę o kontakt osoby mieszkające blisko biogazowni
Czy to jest tak uciążliwe jak np w Liszkowie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 12:10

Biogazownia ja jak zwiedzałem biogazownie w Grudziądzkiej oczyszczalni ścieków tylko nie pamiętam jakiej mocy ona jest to tylko taki mały smrodek był ale nie odór i to tylko przy budynkach do 50m od nich. Tam chodziły dwa silnik mana v12 po 5tys h non stop bardzo fajnie to wszystko wygląda i jest samo wystarczalne. z tego co kolega mówił co tam pracuje to na 30tys mieszkańców wystarczyła by ta energia która jest produkowana. odpad zawiera bardzo dużo azotu i jest wywożony gratis rolnikom na pola. a że w Grudziądzu nie ma przemysłu ciężkiego wiec nie zawiera metali ciężkich a przy okazji jak ktoś by chciał może odpadem w piecu palić bo jest podobno lepszy od węgla

I jeszcze link http://www.biogaz.co...rolnicza v2.pdf

Edytowany przez ChiquitaB, 08 marzec 2011 - 12:41.

#52 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:59

Biogazownia dzięki bardzo za posta , nawet niewiedziałem że tym nożna palić , ciekawe rozwiązanie

#53 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 08:19

Biogazownia @Lukasz1987 i jak daleko jesteś z budową biogazowni?

A wiecie skąd i w jakiej ilości można uzyskać dotacji na budowę biogazowni?

#54 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 12 marzec 2011 - 08:38

Biogazownia Dotacji jak narazie nie ma na biogazownie , ale są planowane

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2011 - 09:01

Biogazownia Ponoć wedle nowych rozporzadzen 20-30% dotacji..

#56 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 12 marzec 2011 - 09:31

Biogazownia Ja nie buduję tylko Ojciec a to różnica ;)
Fundamenty są w kwietniu zaczynają budowę "ponad ziemią"
te nowe dotacje to sobie można w d włożyć starsze były dużo bardziej korzystne <_< całe szczęście człowiek jeszcze się wyrobił :)
Edit: czyli wszystko zgodnie z planem :P

Edytowany przez Lukasz1987, 12 marzec 2011 - 09:31.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#57 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 17:43

Biogazownia @Lukasz1987 to znaczy ty dostałeś dużo więcej niż napisał @HuberOjdana?

#58 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 18:00

Biogazownia Po pierwsze przeczytaj pierwszą linijkę poprzedniego posta ;) jestem już w takim wieku że trzeba wiedzieć co do kogo należy.
Po drugie jest w tym temacie odpowiedź na twoje pytanie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#59 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 18:07

Biogazownia No spoko, wiem że chodzi o twojego starszego. B)

No coś tam było o 80%. :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 18:11

Biogazownia zmieniła się trochę wielkość dotacja to połowa widełek czyli 70%
substraty to gnojowica, qq, sorgo, trawy, mieszanki zbożowo-strączkowe oraz serwatka bo zgłosiła się do nas mleczarnia która ma jej nadmiar i mają trochę dolewać :) Ojciec pilnuje aby nie śmierdziało dlatego za dużo odpadów z mleczarni lać nie będzie, nie mówiąc już o jakiś odpadach z ubojni które doją co niektórzy :blink: