Kuki19

Przyczepka samochodowa 750kg

Polecane posty

Chromek    303

No oglądałem na ich stronie to masywne, szkoda tylko że nie mają w ofercie dwuosiowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Uziu  jak przyczepka to tylko na resorze ,choc od żuka czy nie za sztywna bedzie ?robiłem kilka sztuk i powiem że najlepiej sprawdza się resor od 125p ,nie wymaga nawet amora ;a udźwignie sporo ,,rama jak jest z profila jest stabilna i sie nie odkształca ,ścianka nie musi byc gruba  byle profil był min 60mm wysoki i 40 szeroki .

Chromek co do branderup to masz racje ,,licha ta przyczepka ,jestem posiadaczem takiej MC,750kg i to powiedzmy przed przeróbkami byl bubel ,ale za 500zł warto było sie połaszczyć na taką ,jej wada to  oś  skrętna ,pusto podskakuje po wybojach na drodze ,jej mocowanie to kolejna lipa ,jak środek ciężkości jest na kołach tak mocowanie do ramy już nie co ma duży wplyw na wytrzymałość ramy która jest przeważona do tylu ,  rama ogólnie slaba ,całą konstrukcję trzyma sklejka 0,9 min. i burty giete z blachy przytwierdzone do tej płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948

no ja biore resor i amortyzator, w około komina sie jezdzi w 99% i wolno wiec nie powinno byc za sztywno, do tej pory ciągałem rydwana od wujka na resorze i spoko było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

resor najlepszy ,jak za sztywny to lagę mozna wyjać  ,a na ciężary dobry bałwanek i resor chroni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948

duzo nie bede woził bo fura ma małe tarcze i jak sie zagrzeją to skuteczność spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Bałwanek chroni, ale tylko do pewnej wagi. Miałem przyczepkę z wzmocnionymi resorami i z bałwankiem, ale po dwóch kursach (max 10km) z przeładowaną przyczepką z bałwanków niewiele zostało, bo popękały.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946
resor potrzebuje drążka panharda dla stabilizacji a taka oś na drążku skrętnym nie. Przyczepka powinna dociążać lekki tył samochodu czyli oś (punkt mocowania) do tyłu. Oś na środku do prośba o kłopoty. Jeszcze jest kwestia długości dyszla ale to najlepiej do szerokości auta dopasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

oś na środku  to podstawa ,w budowie przyczepki(na resorze) ,pod wpływem ciężaru sama idzie do tyłu zwiększając nacisk na dyszel ,jadąc pusta dyszel robi wagę ,na hak  ,tak ze Twoja opinia jest błędna ,a rozsądny użytkownik dobrze wie jak załadować towar

Al wierze ,lecz to albo lipny bałwanek ,albo była sporo przeładowana ,duzo też zalezy od wysokości bałwanka i ugiecia resora

Edytowano przez Tomasz78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948

ja ładuje tak zeby i  tyłu i przodu przyczepki było po równo, albo centralnie na oś, jak bym tylko na przod nakładł to koła w aucie mi wejdą w nadkola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
15 minut temu, Tomasz78 napisał:

oś na środku  to podstawa ,w budowie przyczepki(na resorze) ,pod wpływem ciężaru sama idzie do tyłu zwiększając nacisk na dyszel ,jadąc pusta dyszel robi wagę ,na hak  ,tak ze Twoja opinia jest błędna ,a rozsądny użytkownik dobrze wie jak załadować towar

Al wierze ,lecz to albo lipny bałwanek ,albo była sporo przeładowana ,duzo też zalezy od wysokości bałwanka i ugiecia resora

Bałwanek był OK, tylko przyczepka przeładowana 3 krotnie, bo woziłem tłuczeń.

  • Like 1
  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948

pewnie ze dobra, ja na swoja tone bym jeszcze zaryzykował wsadzić, ale to kawałek jechać :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przyczepka to Rydwan z 2001 roku. Resory wzmocnione o 3 pióra i zamiast płyty podłogowej - deski calówki z rozbiórki podłogi u babki kumpla. Pożyczał przyczepkę to musiał "zapłacić". Prędkość podczas wożenia tłucznia tylko 30 km/h.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam.

Planuję zakup przyczepki lekkiej. Zazwyczaj będę woził malinę i inne i inne lekkie rzeczy. (50-100kg) Parę razy do roku coś cięższego jak kukurydzę, nawozy, itp. Z wymogów to trwałość i plandeka. Jakie firmy lub modele polecacie? Może macie jakieś konkretne modele i sprawują się super? Czy hamulec jest konieczny (trochę droga opcja)? Z przyczepką robię niewiele kilometrów i w większości "koło domu".
 

Co sądzicie o marce Syland? Może ktoś ma taką i coś może o niej napisać? 

http://mptprzyczepy.pl/przyczepki-na-resorach/223-266-x-134-x-135-syland-z-plandeka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

@michal009 przyczepki tej firmy są pancerne, jednoosiówki 1500kg wytrzymują na luzie. Godne polecenia są też rydwan, wena, fracht bo to w sumie praktycznie to samo jeśli chodzi o konstrukcje i jakość wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Użytkuje przyczepkę syland juz 14 lat.200cm na 125 cm.drewniana podłoga .Koła szerokość tylko 155 ale przez to lekko idzie .Resory5 piór.Ładowność tylko 400 kg ale to dlatego żeby nawet do mniejszych samochodów legalnie przyczepiać.Na tych oponkach ładuje 600kg bez problemu a żeby wstawił szersze koło to i tona to śmiech.Największym plusem tej przyczepki to ocynk całkowity bardzo dobry.Po tylu latach nie znajdziesz rdzy wielkości 1mm.Niedługo będę musiał wymienić zaczep bo dużo ludzie ją pożyczają i zaczepia jeden z drugim na kule zerdzewiałą to wyrabia zaczep momentalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj