Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepka samochodowa 750kg

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share simsones

simsones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 09:09

Przyczepka samochodowa 750kg mam pytanie czy warto kupić tą przyczepkę samochodowa ?? baz stelaża i plandeki do fiata 126 p http://tablica.pl/of...html#d9f0601297

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepka samochodowa 750kg Dzisiaj, 19:53
  •  

#62 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:15

Temat dawno nie był odświeżany, lecz nie ma innego godnego miejsca aby zadać te pytanko. :D

Zastanawiam się nad zakupem przyczepki samochodowej do gospodarstwa. Trudno mi powiedzieć jak często będę jej używać, lecz jak to w gospodarstwie bywa- ma służyć do wszystkiego.

Głównym powodem zakupu jest to iż chciałbym przywozić cielaki do opasu. Dobrze by było jakbym mógł na nią wsadzić 10 sztuk. Lecz aby miały czym tam oddychać.

Zapewne jak będzie to wykorzysta się do wożenia worków ze zbożem, węgla czy nawet wożenia jakichś mniejszych maszyn rolniczych.

Tutaj rodzi się pytanie jakie firmy polecacie?

Jakie wymiary skrzyni i stelaża?

Jedna czy dwie osie?

Spotkałem się również na AF z opinią, aby miała koła pod spodem, bo czasami jakaś maszyna może być szersza, to żeby można było boczne borty otworzyć. Co wy na to?

Cenowo to tak jak przeglądam to myślę że do 5 tys coś by się kupiło.

#63 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 20:59

Koła pod spodem i cielaki będą wskakiwały. Do wszystkiego to znaczy do niczego. Szukaj pod kątem cielaków skoro to ma być główny towar wożony tą przyczepką. Pronar ma chyba takie przyczepy dla cieląt w ofercie. Nie musisz u nich kupować ale możesz zobaczyć co i jak.

#64 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:01

Jakim samochodem zamierzasz ciągnąć przyczepkę? Jaka dopuszczalna masa całkowita przyczep hamowanej/ niehamowanej jest wpisana w dowód rejestracyjny samochodu?

Z marek to: Neptun, Niewiadów, Branderup.

Na dwóch osiach przyczepka będzie stabilniejsza.

Edytowany przez bergman31, 26 kwiecień 2016 - 21:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:36

https://www.google.p...jR6n5RD_j9m03M:

A dlaczego jeżeli koła pod spodem to cielaki bd wyskakiwać. Chodzi Ci o błotnik który będzie w środku?

Ja nie chcę być handlarzem tylko rolnikiem i nie będę woził tygodniowo 10 cielaków tylko raz na miesiąc czy dwa. A możesz podać jakiś link od przyczepek z pronara, bo nie mogę znaleźć nic od nich. 

Obecnie jedynie z hakiem mam tylko Audi 80, więc szału nie ma, lecz przyczepka ma służyć na lata a nie chcę kupić jakiejś taczki.

#66 Share MeRcEdReS

MeRcEdReS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 22:01

Też do niedawna zastanawiałem się i szukałem odpowiedniej przyczepki, przeglądałem różnego rodzaju fora, opinie, oferty, więc pozwolę sobie coś tam dopowiedzieć. Myślę że jeśli myślisz o przyczepce z kołami pod spodem to widziałeś ją tylko na zdjęciach w necie, bo w rzeczywistości jak dla mnie to totalna porażka, małe kółka i wysoko ułożona skrzynia ładunkowa, więc jeśli myślisz o przewozie Cieląt raczej nie polecam. Sam po długich poszukiwaniach kupiłem brenderupa 1205s (116/200cm), nie jest to ideał, trochę wąska bo ma głupią szerokość 116 cm co nie pozwala ułożyć palety euro w poprzek która ma 120 cm. Kupiłem ją bo skusiła mnie cena i dostępność nie daleko, stelaż dorobiłem sam, solidny, bo oryginał to od wiatru się łamie, i dałem do oplandekowania co w sumie wszystko kosztowało mnie ok 2300 za nową przyczepkę. Spokojnie wejdzie na nią 7 cieląt takich 2-3 tygodniowych. Ogólnie jestem zadowolony choć przed zakupem, byłem bardzo nagrzany na tandema z niewiadowa (125/233cm) co prawda koszt 1000 zł większy ale całkiem inna przyczepa. Tylko że daleko musiał bym jechać i zrezygnowałem z niej. Ogólnie z tego co czytałem i faktycznie zaobserwowałem to bardzo dobre i chyba jedne z najsolidniejszych polskich to przyczepy marki WIOLA, mają ramę z wytłaczanymi otworami, są na prawde konkretne, ale idzie za tym również cena troche wyższa od np Niewiadowa, który też wcale nie ma złych przyczep. Zanim kupisz przyczepkę najlepiej jak byś zobaczył ją gdzieś na żywo ze stelażem i plandeką bo np taki tandem o długości 270cm skrzyni ład. może się wydawać nie duży, ale z planeką to już ogromna przyczepa. A jeśli chodzi o rejestrację to sprawdz dokładnie w dowodzie swojego auta bo wiekszość przyczepek ma homologację na 750kg a ja np w swoim aucie miałem maks ład. przyczepy bez hamulca 720kg i musiałem przy zakupie wziąć od dealera homologację do 650kg.

#67 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:46

https://www.google.p...jR6n5RD_j9m03M:

A dlaczego jeżeli koła pod spodem to cielaki bd wyskakiwać. Chodzi Ci o błotnik który będzie w środku?

Ja nie chcę być handlarzem tylko rolnikiem i nie będę woził tygodniowo 10 cielaków tylko raz na miesiąc czy dwa. A możesz podać jakiś link od przyczepek z pronara, bo nie mogę znaleźć nic od nich. 

Obecnie jedynie z hakiem mam tylko Audi 80, więc szału nie ma, lecz przyczepka ma służyć na lata a nie chcę kupić jakiejś taczki.

Pronar robi przyczepy do transportu bydła, ale są to przyczepy rolnicze do ciągników http://pronar.pl/ofe...zewozu-zwierzat .

Jeśli nie chcesz "taczki", to kup przyczepę lekką z hamulcem najazdowym o dopuszczalnej masy całkowitej do 750 kg (lub większej, zależy jaką masz dopuszczalną masę przyczepy hamowanej podanej w dowodzie rejestracyjnym twojego Audi). Szukaj z skrzynią ładunkową o szerokości 120 cm i długości około 250 cm. Wysokość wnętrza od podłogi do dachu minimum 120 cm. Kupuj przyczepkę z kołami po bokach skrzyni. Taka przyczepa ma nisko położony środek ciężkości, przez co jest stabilniejsza. Jednoosiowa będzie lżejsza i będzie miała przez to większą ładowność w porównaniu do dwuosiowej przy tej samej dopuszczalnej masie całkowitej obu przyczepek (750 kg). Natomiast dwuosiowa lepiej się prowadzi, mniej obciąża hak samochodu, ale jest droższa od jednoosiówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 01 maj 2016 - 11:51

Ty kup zwykłą i pięć ci się na nią zmieści spokojnie a na podlasiu nic ciekawego nie kupisz teraz bo handlarze wykupują wszystko co lepsze a i tak jest tego tam mało bo obór z mlecznymi krowami jest w bród i ceny takie same jak u nas w okolicy a towar nie pewny bo można takie świństwo przyciągnąć