Zaloguj się, aby obserwować  
lambogrand

Wieszaki/Cięgła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lambogrand    52

mam problem w moim 3512 ciegła pekaja jak zapinam siewnik 3 metrowy lub rozsiewacz do nawozow, czy ktos mial taki problem? niewiem z czego oni robia te nowe mysle jekies inne kupic z wiekszego ursusa z jakiego by pasowaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A masz namyśli cięgła dolne [tam gdzie jest kulka] czy wieszaki tych ramion [prawe z korbką a lewe bez] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Po co zaraz inwestować w nowe cięgła, ja dospawałem po 2 płaskowniki 10x1cm (po 2 na ramie!!!) i nie uwierzycie ale jeszcze trochę pęka nad dzuirami przez które przechodzą bolczyki od wieszaków, no ale ja podnośnik mega przeciążam i mega dużo używam :)

 

Cały problem w tych ciągnikach to to że te ramiona nie tyle że są za delikatne ale są strasznie długie przez co się wyginają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

sialem rzepak wiadomo 10 kg w siewniku a peklo jak hustnelo na bruzdzie to juz drugie w tym roku wiec i tak musze jedno kupic to moze odrazu 2 mocniejsze niewiem moze z c-360 lub jakiegos zetorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pisałem już o tym wyżej, mf ma bardzo dlugie ramiona, dużo dłuższe jak c 360 czy zetor!!!

jak masz już pęknięte stare i spawarkę, kup jakieś dobre elektrody i pod tym złamanym dospawaj te stare i będziesz miał spokój na lata!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

same elektrody tu nie wystarczą... trzeba dobrego spawacza i mocnej spawarki.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bez przesady, mocna spawarka "odpuści" materiał a nie chodzi o to żeby odhartować metal tylko żeby dokleić 2gą lisztwę pod spodem wymontować lisztwy ułozyć równo i "zszyć" spawem na całej długosci i napewno spaw nie puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

trójką czy czwórką elektrodą nie pospawasz takiego grubego materiału. trzeba przejechać raz cienką a później grubszą elektrodą żeby dobrze przetopić materiał. jeśli ktoś ma coś do czynienia ze spawaniem wiecej to wie o czym mówie. a "lepienie" jak ty to nazwałeś nie ma najmniejszego sensu.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ha ha może sensu nie ma ale u mnie oba ramiona są jak to nazwałeś "polepione" jakąś ruską elektrodą od 15stu lat że jakbym to mocno młotem potłukł to by się odbiło no i trzyma i nie gnie się teraz nad dziurami przez które przestrzelone są wieszaki pęka :), bo to nie musi być mocno zespawane bo i tak dalej wszystko spoczywa na fabrycznym ramieniu a te podspawane od dołu ma na celu tylko stabilizować i wzmocnić te fabryczne, oczywiście możesz to zespawać i solidnie, nie wiem jak Ty ale na politechnice uczyli że mocny spaw osłabia (rozhartowuje) materiał dlatego ze spawami nie należy przesadzać, lepiej żeby spaw pękł niż potem zespawane razem się gieło :o

ps. poza kwestią spawania to chyba przyznasz że taki pomysł jest najlepszy ;[ bo w 4512 są masywniejsze ramiona, ale to będzie słono kosztowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

choćby sie to troche odpuściło przy spawaniu to nie wygnie sie jak bedzie pionowo podspawne.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Zgadzam się z Ferdkiem.Jak za bardzo przetopisz to się zegnie.A tak na przyszłość to trzeba pilnować żeby nie było luzu poprzecznego.Mam mf255 z 1991 a cięgna są 'orginał'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema pilnie potrzebuje wieszaka tylniego lewego do ursusa 5314 ponieważ w starym nie wiem dla czego gwint się zjechał :/

Z tata dzwoniliśmy po GRENE i Agrocentrum ale Nie mają mieli zamówić ale przez 2 miesiące nikt się nie odezwał . W necie nic niema

JAk by ktoś wiedział gdzie kupić i za ile proszę dać znać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1979    1

co do wieszaka to jestem na 99% pewien że zarówno lewy jak i prawy będzie do kupienia w hurtowni AGRO-RAMI w Kościelnej Wsi koło Kalisza. Mają tam bardzo dużo części zarówno do 5314 jak i całej serii tych ciągników. Sam tam kupuje gdyż takiego posiadam i z tego co pamiętam to jak bylem ostatnio to widziałem je tam.

 

 

www.agrorami.pl to ich strona internetowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

a od 4514 nie pasuje kolega kupował w agromie Kutno


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

To gdzie ty mieszkasz że niemożesz dostać takiego wieszaka u mnie takimi wieszakami cię zasypią jak kupowałem na jesień to bodajże płaciłem 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal89    0

w ursusie 4514 jest taki sam wieszak napewno są do kupienia e Agromie KUTNO


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Tczewie to koło gdańska traktor ma trochę roboty bo pracuje na żóławach Wiślanych

A dzięki za stronkę Agro rami ;]

U nas nie mogą tego załatwić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

po prostu nie wiesz gdzie szukać!!!

byłeś w agromie w Subkowach??? lub w Suchym Dębie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Pająk3050
      Witam poszukuje tylnego korpusu mostu (obudowy) do ursus 3512/5314 może ma ktoś na zbyciu lub posiada kontakt na taki temat ? Najlepiej na terenie województwa Małopolskiego 
    • Przez kris14
      Zauważyłem, że w moim 4514 z wałka WOM'u zaczął wydostawać się olej z tylniego mostu.
      Co może być tego przyczyną, czy wystarczy że założę nowe uszczelniacze?
    • Przez warlok20
      Witam!
      Poruszam temat cieknącego oleju z WOM. Dziś zacząłem rozbierać wszystkie osłony i mocowania wieszaków etc. Problem napotkałem już na starcie kiedy to nie mogłem wybić wałka[1]. Chciałem to obejść i zdjąć jedną ze stron mocowania górnego zaczepu ale jedna ze śrub jest w takim miejscu że musiałbym najpierw odczepić mocowanie dolnego zaczepu... Dopiero przy rozkręcaniu mocowania łańcuchów wieszaków[2] zauważyłem, że śruby[3] mają dwustronny gwint i wykręcałem je całe aby uchylić całe mocowanie. Problem w tym, że jedna ze śrub[3.1] nie chciała się wykręcić z bloku mostu. Teraz pytanie czy ona może jest tam na stałe czy po prostu zapiekła się i trzeba użyć większej siły i pójdzie?

      Druga sprawa to zauważyłem, że za tym mocowaniem jest kwadratowa podkładka, a za nią wałek wom z dwoma ścięciami po bokach na klucz? Żeby dostać się do uszczelniacza mam wykręcić tą "śrubę ze ścięciami"?


       


       
       
       


       
       
       


       
      Znalezione w internecie przykładowe zdjęcie tych "ścięć".




    • Przez Bonex157
      Poszukuję obudowy pochwy lewa albo prawa, ta ktora jest z blokada
    • Przez lesio321123
      Witam szukam.na szybko pomocy otóż. Po zamatowaniu zwolnicy do obudowy mechanizmu roznicowego na górze wystąpiły minimalne luzy po dociagnieciu śrub już mocno na dole wszystko dolega fajnie A na górze jest szpara maucieńka... to przez oringi mogą być za grube?... dodam że śrubki na wkretak płaski którymi przykreca się pierwsza część obudowy zostały dokręcone  Bardzo proszę o szybką pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj