Skocz do zawartości

Zdjęcie

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hitch115

hitch115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:07

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Witam,
chciałbym kupić prosięta, tylko nie wiem którą firmę wybrać: In Trader- Wolsztyn czy firmę Kacper Kujawski. Czy moglibyście mi coś doradzić? Na co należy uważać przy zakupie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:28

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Ja głównie brałbym pod uwagę z jakiego kraju pochodzą czy są z jednej fermy, i szczepienia czy mają to bardzo ważne wejdź na/www.igrit.pl/index.php?dzial=402 ciekawe oferty
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#3 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 luty 2010 - 22:26

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Polecam z Dani według mnie są najlepszymi hodowcami prosiąt :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Dzisiaj, 05:50
  •  

#4 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 14 luty 2010 - 11:58

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Ludzie Polskie prosięta

Edytowany przez andrzej2110, 14 luty 2010 - 17:43.
Caps Lock

#5 Share hitch115

hitch115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2010 - 18:25

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedź

A co powiecie o niemieckich kastratach?

#6 Share rad10

rad10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 luty 2010 - 00:42

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Tylko nie In Trader- Wolsztyn mam nieciekawe doświadczenie z nimi nie dotrzymują terminu dostawy

#7 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:09

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne No termin to jedno a jak z wynikami produkcyjnymi ? Zdrowotnością i kondycją prosiąt ?

#8 Share Ikula

Ikula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 luty 2010 - 12:16

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Rozmawiałam z przedstawicielem Sokołowa, mówił że kastraty są tańsze w zakupie ale wyniki to zgroza, na ogół mięsność ok 52%

#9 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:36

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne No te 52 % to cienizna :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share newrol000

newrol000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:49

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Witam, In trader-Wolsztyn firma, której kategorycznie i zdecydowanie nie polecam!!! Dlaczego??? Nie wywiązują się z danego słowa, nie dotrzymują ustalonych terminów nawet tych które już zostały przesunięte, po złożenie zamówienia za określoną cenę a przed dowozem prosiaków cena zostaje zmieniana (w górę) minimum raz!!! Masakra jakaś i kpiny z nas (rolników)!!!! Ostatni przypadek, zamówiłem prosiak, miały być za tydzień, czekam i nic wiec postanowiłem zadzwonić, oczywiście nikt nie odbierał telefonów po kilkunastu próbach jednak mi się udało, zaczęli coś ściemniać i odciągnęli dostawę o kolejny tydzień, co się okazało oczywiście nie dostarczyli mi prosiąt a jak zadzwoniłem powiedzieli że cena wzrośnie, (no cóż trudno myślę sobie, ale chociaż przywieście w końcu te świnie) ale po kolejnym tyg nie doczekałem się świń i w końcu dałem sobie spokój z tą "firmą" raz na zawsze!!!! Także nie polecam a wręcz odmawiam !!!!
Nie traktują klienta poważnie!!!!

#11 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:58

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne A długo kolego współpracujesz z nimi? Bo ja słyszałem dobra opinię o nich ale podobno ostatnio w h... walą :blink:

#12 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:02

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Kup duńskie tylko później nie narzekaj że mamy w kraju nadprodukcję i nic się nie opłaca. Dobijacie naszą rodzimą produkcję prosiąt, jak Kaliemu przywożą półtusze z Danii to żle ale jak Kali przywozi prosięta z Danii to dobrze. K..wa kiedy zaczniecie myśleć

#13 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:07

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Poszukuje producentów prosiąt z okolic powiatu wieluńskiego, jak ktoś wie to niech da znać.

#14 Share lugill

lugill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 19:20

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Ludzie.... Kupując zagraniczne prosięta rozwijamy zachodnią gospodarkę a dobijamy własną. Jeszcze więcej kupujcie prosiąt z Dani i Holandii to świnie w Polsce będą po 2.5zł/kg. Zachód ma problem z gnojowica i zaczynają pakować się w produkcje prosiąt a Polacy biorą jak świeże bułeczki

#15 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:04

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Witam popieram wszystkich, którzy są za polskimi prosiakami, mięsność naszych świń i zdrowotność nie odbiega od zachodu, a może jeszcze lepsza, wiec dlaczego np. nabijać portfele i tak grube Duńczykom? Znowu widzę ze polscy rolnicy nie potrafią się zjednoczyć i działać wspólnie

#16 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:49

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Moim zdaniem Panowie za mało u nas grup producenckich gdy kto kupuje z 100 sztuk to może i mu coś lipnego mogą wcisnąć ale jak jako grupa bierze się ok 10000 sztuk to oni lipy nie zrobią bo to poważny klijęt we Francji Niemczech to działa na takiej zasadzie a no i przy dużych ilościach mozna negocjować ceny pasz usług itp :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 12 kwiecień 2010 - 09:47

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne Popieram rozmówców co są za polskimi prosiakami. Dodatkowy atut to ten, że są one przyzwyczajone do naszych warunków środowiskowo-klimatycznych. W Danii, Holandii warchlakarnie są ogrzewane, u nas to rzadkość. Przywieź takiego prosiaka jesienią lub wczesną wiosną to zobaczysz różnicę. Inna sprawa to jeszcze transport zimą. W Polsce trwa on krócej i ma to wpływ na stan zwierząt. No i najważniejsze, cena. Cena prosiąt polskich jest uwarunkowana od ceny tucznika w Polsce, a nie jak zagraniczne, gdzie można łatwo się przeliczyć. Sam mam tucz otwarty na 1000 sztuk i mam tylko polskie prosiaki. Koeperuję z dwiema warchlakarniami już od kilku lat i nie narzekam. Nikt z nas dla jednokrotnego zysku nie ryzykuje zerwania współpracy i jest ok.