Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 17:28

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R No to jeszcze napisz kto jest producentem tych kadłubów :D .

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion 410 czy John Deere 5090R Dzisiaj, 21:48
  •  

#42 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 17:57

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R rozwiniecie DPS to deere power system takze wiadomo czyje one sa:) przeciez w katalogu nie wpisza JD bo to by byla profanacja, a co do skrzyn gima to w jd i w arionie 400 jest skrzynia w takim samym ukladzie czyli 4 przelozenia 4 polbiegi z ta roznica ze w jd samemu zmienia sie przelozenia a claas robi to sam, w polu lepiej sprawdzi sie skrzynia jd bo szybciej sam zmienisz wajcha bieg niz ciagnik zrobi to sam, w transporcie wygodniejsza bedzie gima. a co do silnika to jd robi blok gowice i wszystko co ruchome w srodku tez, dopiero to co na zewnatrz to kazda marka dobiera wg uznania.

Edytowany przez slawny, 31 grudzień 2011 - 17:59.

#43 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 18:39

w polu lepiej sprawdzi sie skrzynia jd bo szybciej sam zmienisz wajcha bieg niz ciagnik zrobi to sam, w transporcie wygodniejsza bedzie gima

Post użytkownika FarmerPawlos z innego tematu i zgadzam się z nimi w pełni :P

Dla nich JD jest bez wad, a wady JD są także jego zaletami, a zalety innych ciągników to tylko wady i nie mają wcale zalet. :P

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#44 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 31 grudzień 2011 - 21:02

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R Co do skrzyni to nieprawda że w claasie sie przełaczaja same zakresy czy biegi. Wiem bo jeździłem, zmienisz napewno bieg szybciej w claasie niz w JD bo nawet glupiego sprzegła nietrzeba wciskac. A co do silnika to był diler u mnie i mówił ze tylko kadług DPS jest a reszta claasa wiec niewiem komu tu bardziej wierzyc o.O

Ciekawe jaka była by różnica w spalaniu np. JD 6430 i Claasa 430. Ta sama moc, ten sam silnik:D

Edytowany przez szymi4512, 31 grudzień 2011 - 21:06.

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#45 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 22:05

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R Przeczysz sam sobie. Najpierw piszesz że DPS w Claasie to inny silnik jak w JD, a za chwile chcesz porównanie Claasa i JD o "tym samym silniku" :lol:
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#46 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 15:44

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R No bo silnik jest ten sam ale jednak inny :D tzn. osprzęt silnika jest inny. Ogólnie to hmm, ciężko tu porównać bo jedni twierdza że ten sam jest silnik a drudzy nie wiec kurde mi tu nie pitul. Ja pisze to co wiem od dilera. A skoro tak twierdzicie że to ten sam silnik to slucham, który oszczedniejszy bo z tego co widze to ten co chwali JD to albo go ma albo bedzie miał :P

#47 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:38

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R Mój kumpel to tak okresla: ,,taki sam tylko że inny, no wiesz taki specjalny" :D

#48 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:13

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R No dokładnie :P Ale tak serio to ciekawe jakie sa różnice w spalaniu w TYCH silnikach :D (żeby ktoś nie powiedział że zaprzeczam sam siebie :D)

#49 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:15

Co do skrzyni to nieprawda że w claasie sie przełaczaja same zakresy czy biegi.

I tutaj się kolego mylisz. Opcja QUADACTIV i przełączają się same.
Co nie zmienia faktu, że bez tej opcji w transporcie biegi i zakresy zmieniasz przyciskami + i -

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#50 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:18

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R Aj sory :P Tutaj pomyłka w pisowni była :/. Chodziło mi tutaj o to że ktoś napisał ze w JD sie szybciej zmieni bieg bo sie robi to wajcha a claas robi to sam, a chodz nawet w claasie przełaczymy na tryb manualny to nikt mi nie wmówi ze w jd sie szybciej bieg zmieni. W claasie wystarczy np. z zakrecu D na B tą kołyske z przody dzwigni przytrzymać i dwa razy na minus nacisnąć i to wszystko:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 09:26

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R kolego uwierz ze w jd zmienisz szybciej bieg manualnie, bo orzac claasem przy kazdej zmianie zakresu ciagnik staje, a ja zetorem forterra potrafie zmienic zakres bez zatrzymania ciagnika, takze tymbardziej to jest mozliwe w jd

#52 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 15:32

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R haha, jak niejeździłem claasem to sie lepij nie wypowiadaj. Ja akurat jeździłem, fakt że na placu ale jeździłem. Najpierw trzymałem na sam "+" i ciagnik przyspieszał bez szarpnięć, gdy mialem na d1 to nacisnąłem kołyske z przodu i na minus i zeskoczył na c1 i sie niezatrzymał tylko zwolnił wiec sory ale ktoś tu jest słabo poinformowany.

#53 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:46

kolego uwierz ze w jd zmienisz szybciej bieg manualnie, bo orzac claasem przy kazdej zmianie zakresu ciagnik staje, a ja zetorem forterra potrafie zmienic zakres bez zatrzymania ciagnika, takze tymbardziej to jest mozliwe w jd

Kolego gwarantuje ci, że Zetor też stanie ci przy zmianie biegów (dodatkowo każdego biegu bo wduszasz pedał sprzęgła) podczas orki bo masz opór ziemi, który natychmiast zatrzymuje każdy ciągnik... W Claas'ie nie wduszasz wcale sprzęgła przy zmianie biegów na danym zakresie ani też nie wduszasz przy zmianie zakresów, warunek jeden przy trybie polowym musi nastąpić zatrzymanie ciągnika lub wduszenie pedału sprzęgła (co w wypadku orki wiąże się zatrzymaniem ciągnika) aby zmienić zakres np. z A na B... Nie jest to wadą tej skrzyni po porostu chroni ją to przed samouszkodzeniem... W trybie transportowym nie ma żadnej konieczności zatrzymywania ciągnika ani wduszania sprzęgła przy zmianie zakresów i biegów... Co do John Deere z tego co wiem należy wduszać sprzęgło przy zmianie zakresów niezależnie od trybu pracy ale mogę się mylić...

Co do kolegi @szymi4512 wyjaśniłem to już częściowo powyżej ale po prostu jeździłeś na trybie transportowym, po przełączeniu na tryb polowy będąc na zakresie C1 dusząc "+" dojdziesz tylko do zakresu C4 i dalej ci nie przeskoczy gdyż jest to automatyczna blokada aby nie uszkodzi skrzyni biegów jeśli orałbyś pole i będąc na biegu C4 nadusił "kołyskę" i "+" czy "-" mógłbyś uszkodzić skrzynię więc nie radzę tego robić... Pozdrawiam

#54 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:43

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R zapewne chodzi koledze o te półbiegi zmieniane pod obciążeniem w zetorze że bez sprzęgła się je zmienia. zmiana zakresów już jest ze sprzęgłem. co do claasa to nie wiem

#55 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:25

W Claas'ie nie wduszasz wcale sprzęgła przy zmianie biegów na danym zakresie ani też nie wduszasz przy zmianie zakresów, warunek jeden przy trybie polowym musi nastąpić zatrzymanie ciągnika lub wduszenie pedału sprzęgła (co w wypadku orki wiąże się zatrzymaniem ciągnika) aby zmienić zakres np. z A na B... Nie jest to wadą tej skrzyni po porostu chroni ją to przed samouszkodzeniem... W trybie transportowym nie ma żadnej konieczności zatrzymywania ciągnika ani wduszania sprzęgła przy zmianie zakresów i biegów...

W Claasie podczas zmiany zakresów czy to w trybie automatycznym czy ręcznym, sprzęgło główne zawsze rozłącza napęd, a czy ciągnik stanie zależy od tego co go za d... trzyma.

#56 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:09

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R a o co chodzi z tym shiftem?

#57 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:16

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R kolego szymi ty jezdziles po placu wiec nie znasz dokladnie zachowania skrzyni na placu to gucio a nie jazda, tak sie sklada ze ja claasem oralem takze mam wieksze pojecie, skoro pisze ze zetorem daje rade podczas orki zmienic bieg ze sprzeglem bez zatrzymania to tak jest.

#58 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:31

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R kolego slawny a napisz nam jak to robisz ze zmieniasz zakres bez zatrzymania ciągnika? Czy czasem nie jest tak ze zetor potrzebuje zatrzymania aby zmienić zakres? cos mi się wydaje ze dzialas ze szkoda dla skrzyni.? Tak trochę czytałem to dla wersji cis do transportu wszystkie grupy zmienia się włącznikiem automatycznie a dla trybu pola stopnie włącznikiem automatycznie jak zrozumiałem a grupy przez +/- z shiftem , czyli shift to takie sprzęgło ale w joysticku ?Dodatkowo w QUADRACTIV można w każdej chwili zjechać biegi +\- więc można bieg szybciej zjechać jak komputer tego nie zrobi

Edytowany przez ChiquitaB, 09 styczeń 2012 - 22:35.

#59 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:44

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R robie to na piasku i z gorki:) i raz do roku moze, takze bez przesady poprostu troche koordynacjii i tyle, fakt ze np przy bronowaniu kiedy rusza sie z 1 a trzeba przerzucic na 2 to zeby sie nie zatrzymac tez szybko trzeba zmienic bieg, skrzynia zschynchronizowana takze wiekszego problemu nie powinno byc, bronujac np takim claasem bardzo mozliwe ze by sie zatrzymal podczas zmiany zakresu no jednak w przypadku skrzyni hexaschift pewnie zmiana zakresu nie bylaby konieczna:) jezdzilem claasem ze skrzynia quadshift jak i hexa, w quad polbiegi i zakresy zmienia sie poprostu plusem i minusem o jeden w gore konczy sie jeden zakres i zaczyna drugi, a w hexashift jest ten drivestick ktorego do konca za bardzo nie zrozumialem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 09:28

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R z tego co ja rozumiem to automatyka zmiany biegów jest tylko w wersji CIS i to jako opcja i nazywa się QUADRACTIV i wtedy biegi zmieniają się same tak? Czyli wnioskuję że jeździłeś claasem właśnie bez tego QUADRACTIV

Dodaj odpowiedź