Zaloguj się, aby obserwować  
MichalR

Czym opryskać mieszankę zbóż jarych z grochem?

Polecane posty

MichalR    34

Czym opryskać mieszankę zbóż jarych z grochem?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja sieję tylko jęczmień z grochem a traktuje to dwoma zabiegami - 1. z użyciem Linturu, drugi Pumą.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
ja sieję tylko jęczmień z grochem a traktuje to dwoma zabiegami - 1. z użyciem Linturu, drugi Pumą.

A na pszenice to nie zaszkodzi? ile takie środki kosztują?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie sieje takich mieszanek więc nie wiem... pszenice traktowałem wczoraj Mustangiem ale to w czystym siewie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tu są opisy (PDF)

Lintur

Puma

 

na początku pisze że można oboma pszenice pryskać


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

na co chcesz pryskać?

 

na chwasty : barox 460sl lub basagran 480 sl

na grzyba : alert 375 sc lub artea 330ec


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

na chwasty

jak możecie to piszcie też ile kosztują te środki na 1 ha


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

W Farmerze był artykuł o uprawie zbóż jarych i grochu. O ile pamiętam najlepiej jest stosowac Chwastox 300 SL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

w naszym zakładzie są prowadzone doświadczenia właśnie mieszanek zbożowo-strączkowych i z tego co się orientuje to na chwasty w tej technologi nie powinno się wogole pryskać - ponieważ herbicydy zbożowe zwalczają przeważnie rośliny dwuliścienne a do takich należy groch a herbicydy na rośliny strączkowe działają na rośliny jednoliścienne a to dotyczy zbóż. poza tym mieszanka zbożowo-strączkowa charakteryzuje się tym ze sama "broni" się przed chwastami - zboża zagłuszają chwasty dwuliścienne a groch zagłusza chwasty jednoliścienne - i to jest jedna z głównych zalet tej technologi


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj