Grzegorz6180

Jakie posiadacie Claasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralfMTX140    3

Mamy ci pomóc w okresleniu jak on się dokładnie nazywa??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

No w sumie tak , kombajn nie był malowany od nowosci i ma oreginalny napis MERCATOR 75 . To czemu na tabliczce pisze PROTECTOR? Z tego co wyczytałem to mercatory nie mialy hedera 2.6 m , choc heder mogl byc zmieniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Może ma założony inny tył. Często to się zdarza. U nas jest gościu co przy mercatorze 70 ma założony chyba tył od matadora.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Też pomyslałem o tym ze tył jest inny , ale po sprawdzeniu koloru farby i to ze sroby łączace blachy sa w nienaruszonym stanie wskazje ze bylo raczej nie odkrecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Na śruby nie patrz, tył mógłby być zmieniany już dawno a więc śruby dostały nalotu i nie widać że były kiedyś odkręcane. A nie masz tabliczki znamionowej? Tam powinna być podana nazwa kombajnu.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Jest tabliczka znamionowa i na niej pisze Protector , 72r , na kołach równiez jest rok 72.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jakie masz okienka w zbiorniku na zboże okrągłe czy owalne bo Merc.mają owalne ,a Prot.okrągłe /tak coś mi się wydaje/


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

nie tak, mercator 50, 60 oraz protektory mają okrągłe wizjery do zbiornika a mercator 70 i 75 oraz senatory maja podłużne :P masz wyjątkowy kombajn ponieważ rzadko podany jest na tabliczce rok produkcji.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

zgadza się ,tylko że kolega pytał o różnice między Merc.75 a Ptotektorem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

A ja piszę jakie są wizjery w poszczególnych modelach bo nie byłeś pewny :P co do różnic to jedna to na pewno to że mercator 75 ma dotrząsacze palcowe na wytrząsaczami a protektor ich nie ma.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Tutaj macie zdjecia i zobaczcie sami czy to MERCATOR czy PROTECTOR

post-15990-1243969962_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@sybi a jak załączasz (młocarnię,napęd hedera,wysyp zboża)czy dźwignie pracują przód-tył,czy góra dół

czy zegary masz przy kierownicy ,czy po prawej stronie obok dźwigni od biegów


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

młocarnia ,napęd hedera,wysyp zboża załączam z lewej strony siedzenia a dzwignie pracuja gór - dół , zegary sa z prawej strony kolo dzwigni zmiany biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

czyli masz Protektora


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381
młocarnia ,napęd hedera,wysyp zboża załączam z lewej strony siedzenia a dzwignie pracuja gór - dół , zegary sa z prawej strony kolo dzwigni zmiany biegów

 

 

Więc tak jak mówiłem tył jest zmieniony. Może ktoś kiedyś nie umiał cofać he he ;)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam CLAAS DOMINATOR 108 SL MAXI i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

mój Claas to Dominator 88s niby ma 20 lat ale jestem z niego zadowolony ;) jedyna rzecz jaka mi przeszkadza to mechaniczna skrzynia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam jaguara 860 i 695sl jestem w 100% zadowolony z tego sprzetu oraz axos 340cx ciagnik malo udany brakuje mu mocy na malych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj