Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rau quantotronik ts, xs... opinie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zielas

zielas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 luty 2010 - 11:58

Rau quantotronik ts, xs... opinie Witam,
Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rau quantotronik ts, xs... opinie Dzisiaj, 03:35
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 luty 2010 - 18:38

Rau quantotronik ts, xs... opinie Kiedyś jak kupował teściu opryskiwacz to były dwa Nodet i Rau [ale nie wiem jaki] miał 3000 tyś litrów [może więcej] 28m naprawde ładny.My kupili Nodeta.Po roku przyjechaliśmy do niego to powiedział że w tym Rau spaliły się już dwa komputery,orgilał, jeden nowy[coś za chyba 5 tyś zł]a później dął jakiemuś elektronikowi i mu je naprawiał, a pryskał jak chciał [raz 100l raz 350l].

#3 Share zielas

zielas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:49

Rau quantotronik ts, xs... opinie Witam,
Właśnie uruchomiłem mojego RAU, po kilkuktortnym przeczytaniu instrukcji komputera i samego opryskiwacza. Przed odpaleniem wykalibrowałem wszystkie zawory i przepływkę, w pracy wyszło że wypryskuje się z dokładnością do 1-2 l/ha ,czyli nieźle.
Jeżeli ktoś będzie miał problem z ustawieniem komputera, czy innych rzeczy w rau to proszę pisać pomogę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomekk16

tomekk16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 14:12

Witam,
Właśnie uruchomiłem mojego RAU, po kilkuktortnym przeczytaniu instrukcji komputera i samego opryskiwacza. Przed odpaleniem wykalibrowałem wszystkie zawory i przepływkę, w pracy wyszło że wypryskuje się z dokładnością do 1-2 l/ha ,czyli nieźle.
Jeżeli ktoś będzie miał problem z ustawieniem komputera, czy innych rzeczy w rau to proszę pisać pomogę.

kolego zielas jak byś mógł to wrzuć kilka fotek całej armatury swojego RAU. Chodzi mi o ogólny wygląd elektrozaworów,przepływomierza,podłączenia węży.Jak wiesz kolego jak się go kalibruje to daj telefon to się zdzwonimy bo takiej informacji potrzebuję. Z góry dzięki pozdrawiam.

#5 Share zielas

zielas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 22:08

kolego zielas jak byś mógł to wrzuć kilka fotek całej armatury swojego RAU. Chodzi mi o ogólny wygląd elektrozaworów,przepływomierza,podłączenia węży.Jak wiesz kolego jak się go kalibruje to daj telefon to się zdzwonimy bo takiej informacji potrzebuję. Z góry dzięki pozdrawiam.

Jaki masz komputer ?
najlepiej podaj nr gg to pogadamy
podaj maila to prześle foty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomekk16

tomekk16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 07:50

Rau quantotronik ts, xs... opinie Mój komputer to quantotron II.Mam problem z ustawieniem i jego kalibracją bo całe menu jest po niemiecku a mam instrukcję polską ale od TX. Są tam małe różnice.Nie korzystam z gg.Morzesz pisać na maila tomasz-chrabaszcz@wp.pl

#7 Share zielas

zielas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:37

Mój komputer to quantotron II.Mam problem z ustawieniem i jego kalibracją bo całe menu jest po niemiecku a mam instrukcję polską ale od TX. Są tam małe różnice.Nie korzystam z gg.Morzesz pisać na maila tomasz-chrabaszcz@wp.pl

Quantotron II i TX są identyczne kalibracja powinna być taka jaw TX czyli jak już wejdziesz w nastawy przepływomierza musisz wprowadzić faktyczny wydatek cieczy w l/min czyli mierzysz wypływu z jednej * ilość końcówek i wpisujesz. Ważne żeby przed kalibracją przepływki wyregulować dokłanie sekcje stłociśnieniowe, regulacja - wlewasz ok 400l wody włączasz pryskanie na 2,5 bar i zamykasz ręcznie sekcje pierwszą i regulujesz cińnieniem na tarczce wkrętem żeby było 2,5, potem zamykasz drugą itd.

#8 Share tomekk16

tomekk16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:21

Rau quantotronik ts, xs... opinie NO dzięki kolego za poradę spróbuję zrobić tak jak mówisz. Jak byś mógł to prześlij fotki armatury twojego opryskiwacza, maila już podałem.Pozdrawiam.

#9 Share sacher

sacher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:38

Witam,

dzień dobry prosiłbym o kontakt telefoniczny (numer telefonu) na mój emial : joachimsacher@interia.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share KRISTOF766

KRISTOF766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 maj 2016 - 07:52

Witam,

Witam, kolego zielas , prosiłbym o pare info na temat Quantotronik xs , mój email: s.trans@interia.pl , podaj nr tel. to sie odezwe. Dzieki.

Dodaj odpowiedź