Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapowietrzone hamulce

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bogdan815

bogdan815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 luty 2010 - 10:34

zapowietrzone hamulce witam ponownie i znowu proszę o pomoc
zapowietrzyły mi się hamulce, może ktoś wie jak je się odpowietrza chodzi o model MF 3645
z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapowietrzone hamulce Dzisiaj, 07:16
  •  

#2 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 luty 2010 - 11:35

zapowietrzone hamulce Kolego najlepszym rozwiazaniem jest moim zaniem,
1.Poluzowac odpowietrznik na tloczku hamulcowym.
2. Zaloz na ten odpowietrznik przewod zeby ci plyn nie uciekal na ziemie tylko do podstawionej butelki.
3.Wciskaj pedal hamulca do konca i przegonisz wszyski plyn w przewodzie. Tylko po kazdym wcisnieciu pedalu patrz na ilosc plynu w zbiorniczku bo on tam moze szybko sie skonczyc. I tak mozesz odpowietrzyc po kolei kazde kolo.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 11:43

zapowietrzone hamulce @TomCase
Dobra rada, ale niestety nie dotyczy tego ciągnika. W tym modelu hamulce są wspomagane z układu hydraulicznego. Nie ma tam żadnego zbiorniczka z płynem hamulcowym.
Na moście są odpowietrzniki, ale nie wiem jaka jest metoda odpowietrzania. Prawdopodobnie trzeba wcisnąć pedał i odkręcić odpowietrznik, wtedy olej sam wypchnie powietrze.Pytanie czy hamulce na pewno są zapowietrzone? Ja bym obstawiał na awarię pompki lub jednego z zaworów.

#4 Share Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 14 luty 2010 - 18:09

zapowietrzone hamulce Witam i przyłączam się do tematu, mianowicie w moim Massey, po odpaleniu pedał hamulca jest miękki i hamulce zaczynają działać po kilku minutach, później są bardzo dobre, po zgaszeniu ciągnika i ponownym odpaleniu w odstępie kilku godzin hamulce są od razu, ale już następnego dnia trzeba czekać aż łaskawie zaczną działać. Nie wiem w co jest przyczyną, może są tylko zapowietrzone, ale jak je odpowietrzyć, dodam że, tak ja wyżej hamulce są wspomagane z układu hydraulicznego.

#5 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 luty 2010 - 07:39

zapowietrzone hamulce Ehh, ludzie te hamulce nie działają tak jak w innych ciągnikach że jest zbiorniczek z płynem itd.. Te heble są w kąpieli olejowej (olej ze skrzyni, jest odpowiedzialny za smarowanie skrzyni, za hamulce i hydraulikę) więc nawet przy zmianie oleju nie odpowietrza się ich, jest jedynie jeden odpowietrznik przy pompie. Jeśli dzieje się coś niedobrego z hamulcami to zazwyczaj w parze idzie z tym sprzęgło które też wydaje się zapowietrzone, lecz po paru minutach pracy wszytko wraca do normy. Ja szukał bym przyczyn w złym oleju, filtrze no i w odpowietrzeniu pompy. Poza tym poszperajcie na forum i poszukajcie tematu o swoim problemie tam też coś było.

#6 Share sparta

sparta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2010 - 13:50

zapowietrzone hamulce jeżeli zapowietrzyły Ci sie hamulce to po prawej stronie ciągnika pod kabiną ( tam gdzie pompa i elektrozawory) znajdują sie 3 wystające jakby śrubki z nałozonymi plastikowymi zabezpieczeniami? ściągnij zabezpieczenia i na srodku jest takie małe wgłębienie należy je wcisnąc na zapalonym ciągniku tak aby pompa pracowala ^^ zobacz czy cos pomoże. Jak mi sie nie zdaje to 1 odpowiada za pompe 2 za hamulce a 3 za sprzegło

#7 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:15

zapowietrzone hamulce odpowetrzniki hamulców znajduja się pod zbiornikiem paliwa na tylnim mosie, po obu stronach mechanizmu róznicowego. Podobne sa do kalamitek.

#8 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:24

zapowietrzone hamulce Tez podlacze sie do tematu...mam taki problemik odnosnie hamulcy, otoz po dluzszym postoju hamulca nie ma, po odpaleniu ciagnika po kilkakrotnym nacisnieciu pedalu hamulce sie pojawiaja i sa bardzo dobre, choc po kilku minutach znow pedal wpada do spodu i hamulca nie ma, wtedy powtarzajac znow kilkakrotne wcisniecie hamulce powracaja. Jeszcze nie zabieralem sie za naprawe, ale mysle ze to moze byc wina zaworu pod maska. Jesli macie jakies sugestie i pomysly piszcie ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share adam2010

adam2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:37

zapowietrzone hamulce

Tez podlacze sie do tematu...mam taki problemik odnosnie hamulcy, otoz po dluzszym postoju hamulca nie ma, po odpaleniu ciagnika po kilkakrotnym nacisnieciu pedalu hamulce sie pojawiaja i sa bardzo dobre, choc po kilku minutach znow pedal wpada do spodu i hamulca nie ma, wtedy powtarzajac znow kilkakrotne wcisniecie hamulce powracaja. Jeszcze nie zabieralem sie za naprawe, ale mysle ze to moze byc wina zaworu pod maska. Jesli macie jakies sugestie i pomysly piszcie :P

Jesli któraś z pompek hamulcowych ma minimalny przeciek (prawie niezauważalny nawet) będzie schodzic cisnienie oleju .

#10 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 13:23

zapowietrzone hamulce Problemów z hamulcami ciąg dalszy.
Mam zapowietrzone hamulce w MF 3070, wymienilem uszczelniacze na pompach hamulcowych i dalej hamulec wpada bez oporu do końca. Przy odpowietrzaniu z odpowietrzników idzie dużo powietrza z olejem. Odpowietrzałem 20 min. na zapalonym silniku i nie ma poprawy.
Skąd może się brać powietrze w układzie?
Jaka jest zasada działania tych hamulców?

Proszę o podpowiedzi, każda sugestia się przyda.

#11 Share KrzysiekDywan

KrzysiekDywan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 16:46

zapowietrzone hamulce

hej mam problem mały z mf 3080 jak włóczę wałek pochodzi chwile i przestaje wszystko chodzi mi oprócz womu dodam do tego ze przedni napęd blokada Mstów i półbiegi chodzą jak zegarek ? co moze być i jak to naprawić ? 

#12 Share Henryk85

Henryk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 17:39

zapowietrzone hamulce

Dołączę się do tematu czyli faktycznie jeżeli poci się lekko pompka hamulcowa ciśnienie w układzie będzie dużo niższe ?

Czyli poszczególne elementy hydrauliki nie będą chodzić jak należy?

#13 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 21:18

zapowietrzone hamulce

Jeśli tylko się poci to nie ma to wpływu na ciśnienie.

#14 Share Henryk85

Henryk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 15:35

zapowietrzone hamulce

Wymieniłem uszczelniacz na jednej z pompek hamulcowych i teraz jest git nie leci.

Ale dokładnie te hamulce trzeba odpowietrzać tym króccem na pompie?

Po paru minutach twardość pedału wróciła do normy.

#15 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 20:37

zapowietrzone hamulce

Odpowietrzania hamulców masz na tylnym moście pod zbiornikiem paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Henryk85

Henryk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 20:42

zapowietrzone hamulce

postaram się zlokalizować...po obu stronach?