Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 16245 -- odpalanie

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damian89

damian89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:20

Zetor 16245 -- odpalanie nie ja mam włącznik po lewej stronie kierownicy a stacyjka służy tylko do zapalania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 16245 -- odpalanie Dzisiaj, 17:31
  •  

#22 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:31

Zetor 16245 -- odpalanie ja mam ursusa to sa podobne instalacje jak mi nie ładuje to pukam w regulator i jakoś łapie jak nie zrobisz to załóż alternator od samochodu i bedzie chodził łatwo podłączyć i małe koszty

#23 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 17 luty 2010 - 22:21

Zetor 16245 -- odpalanie

Ciągnik odpalany na zaciąg ZAWSZE odpala na żółwiu,przecież nie pracuje mikro pompa więc jakim cudem może się zając włączyć.Więc to przełączanie na żółwia przy gaszeniu to jest bez sensu, bo się samo przełączy.

jeśli układ jest dość szczelny to po zgaszeniu ciągnik pozostaje na zającu jeśli był włączony tzn tarcze ściśnięte, a taśma nie zaciśnięta na bębnie, i właśnie po to włącza się żółwia po zgaszeniu ażeby zlikwidować naprężenia, zwolnić tarcze, oraz taśmę.natomiast gdy ciągnik postoi kilka godzin i trochę zejdzie ciś to tarcze nie są całkiem zwolnione a taśma zaciągnięta i wtedy przy zaciąganiu następuje poślizg. oczywiście jeśli olej będzie schodził z układu to zjawisko takie nie będzie występowało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 21 luty 2010 - 13:12

Zetor 16245 -- odpalanie jezeli na alternatorze masz 14.4 v to masz coś z kablem który wraca z alternatora do akumulatora przeważnie jest to ktródki kabel podłaczony do zasilającego rozrusznik. a więc cos masz z tym kablem,lub zaśniedziałe klemy. sprawdź czy kabel który łaczy akumulator z rozrusznikiem ma przejście

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share grodzioman

grodzioman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 luty 2010 - 13:43

Zetor 16245 -- odpalanie Hmmm... nie ładuje mówisz. odpala na 24v z tego co mi wiadomo, a w 30 minut chodzenia nie naładujesz akumulatorów. poza tym jest ładowany tylko jeden akumulator. Najlepiej to podłącz prostownik na noc i rano śmiga. :P