grzesior90

Kupiłem john deera 2140

Polecane posty

koks10    0

Wiat wszystkich ,też niedawno kupiłem JD 2140 i mam problem z hydrauliką . po krótkiej pracy ciągnika nic nie działa ( ni wspomaganie ,ni podnoszenie ramion ) a gdy ciągnik pochodzi z 15 min i da się mu w pedał to wszystko jakby działa ale gdy znów dam mu wolne obroty to nic nie działa . bardzo proszę o pomysł rozwiązania tego problemu ., z góry dzięki :P

 

Wiat wszystkich ,też niedawno kupiłem JD 2140 i mam problem z hydrauliką . po krótkiej pracy ciągnika nic nie działa ( ni wspomaganie ,ni podnoszenie ramion ) a gdy ciągnik pochodzi z 15 min i da się mu w pedał to wszystko jakby działa ale gdy znów dam mu wolne obroty to nic nie działa . bardzo proszę o pomysł rozwiązania tego problemu ., z góry dzięki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

A sprawdzałeś stan oleju? Może filtry masz przytkane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks10    0

stan olej jest dobry ,a filtry sprawdzałem . Obawiam się że to będzie coś z pompą :P. tylko nie wiem co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

co do kontrolki ciśnienia oleju to jak wyżej wystarczy przeczyścić kostkę a jak to nie pomoże to delikatnie puknąć w kontrolkę oleju to działa pamiętaj przewody i styki elektryczne z czasem śniedzieją prawa fizyki,jeżeli chodzi o olej hydrauliczny w skrzyni kategorycznie odradzam pożyczanie przyczepy czy tez innej maszyny pobierającej olej z skrzyni,większość ciągników ma osobny zbiornik do wywrotu i tam to może być wszystko jak podłączysz przyczepe ... resztę sam sobie dopowiedz!


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Witam.

Również kupiłem niedawno JD 2140 i mam pytanie.

Jak można przełączyć wom z 540 na 1000 obrotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z prawej strony fotela przy podlodze masz przełacznik 540/1000.Na srodku masz polozenie N czyli walek wyłaczony. Musisz tak pociagac i przekrecac dzwignie zeby strzalka na niej pokazywala wymagane obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Z prawej strony fotela przy podlodze masz przełacznik 540/1000.Na srodku masz polozenie N czyli walek wyłaczony. Musisz tak pociagac i przekrecac dzwignie zeby strzalka na niej pokazywala wymagane obroty.

 

 

Rozumiem, że w miejscu tej śruby powinna być jakaś dźwignia?

 

IMG0010A-1.jpg

 

To mam pytania:

Czy jeśli będę kluczem kręcił tą śrubę do przodu i do tyłu to mogę coś zepsuć?

Jak się przesuwa dźwignię to wałek rozpędza się stopniowo czy po prostu kręci się lub nie?

Czy tą śrubę należy przekręcić "do końca" w przód lub w tył aby uzyskać obroty 540 lub 1000 czy są to pośrednie ustawienia.

Jeśli ktoś ma możliwość to prosiłbym o jakąś fotkę tej dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Tej śruby nie ruszaj ona nie jest od WOM tylko podnośnika. Poszukaj po tej stronie ale w podłodze dźwigni (prawdopodobnie żółta) i nią wybierasz prędkość obrotów. Tu są tylko dwie prędkości 540/1000 i nic pomiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Wygląda na to, że u mnie nie ma tego przełączika. Jedyna żółta dźwignia jest przy kierownicy i służy do włączania i wyłączania wałka. Chociaż trochę to dziwne bo na liczniku mam zaznaczone 540 i 1000 obrotów.

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam u siebie nie wymieniałem oleju w hydraulice bo po pierwsze jest czyściutki, oraz jest odpowiedni poziom, po drugie mam zwykłą mechaniczną skrzynie bez półbiegów, a po trzecie bardziej ufam temu angielskiemu olejowi niż tym polskim ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Wygląda na to, że u mnie nie ma tego przełączika. Jedyna żółta dźwignia jest przy kierownicy i służy do włączania i wyłączania wałka. Chociaż trochę to dziwne bo na liczniku mam zaznaczone 540 i 1000 obrotów.

Dzięki za podpowiedzi.

 

Jeżeli niema wajchy to obroty 1000 zmieniasz poprzez zamianę wałka wom na drobne frezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wien, ale jeszcze nie teraz, robie rocznie 250mtg więc za rok wymienie i sądze że się nic nie stanie, na jesieni wymienie silnikowy, najprawdopodobniej Turdus wleje.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Jerzy muszę Cię zmartwić, nie każdy john ma 1000 obrotów, na liczniku masz i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

Witam.

Lekko podgrzeje kotleta ;).

Do skrzyni 2140 Agrol U badz Orlenowski Stou (ale jaki 10w30 czy 10w40 ?) i jaki filtr do hydrauliki, bo wkrecanego nie mam koło koła. Sasiad ma 3350 i u niego jest u mnie niet. I czy moj jelonek powienien miec wzmacniacz obrotow (hi-lo) bo dziura na wajche jest po lewej stronie kiero a dzwigni nie ma ( 85 rok z turbo). Może jakis manual ktos posiada do ciagnika - byłbym wdzieczny bo narazie po omacku szukam :/

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj