Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupiłem john deera 2140

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 luty 2010 - 20:00

Kupiłem john deera 2140 Witam wszystkich forumowiczów. jestem nowy na forum. Wczzoraj zakupiłem john deera 2140 1984r. 9000mth. Chciałbym sie dowiedziec jakich zasad w eksploatacji tego ciagnika najbardziej przestrzegac. Man jeszcze pytanie dotyczące żółwia i zająca a mianowicie czy mozna jezdzic na tym i na tym ile sie chce bo np wursusach na zółwiu tylko chwile mozna podobno.Czy zdarza sie wam że biegi(1,2,3,4) zgrzytaja troche przy przełączaniu?Ten typ tak ma czy po prostu cos jest nie tak? z góry dziekuje za odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupiłem john deera 2140 Dzisiaj, 23:43
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 10 luty 2010 - 20:19

Kupiłem john deera 2140 Witam jeżeli chodzi o żułwia to można do woli w każdym sprzęcie przeważnie jest to typowy reduktor planetarny tyle tylko że dla ułatwienia życia włącza się go pod obciążeniem a w te bajki że w ursusach można przez chwilę to niewierz Pozdro.

#3 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 11 luty 2010 - 13:24

Kupiłem john deera 2140 Gratuluje zakupu. Biegi nie powinny zgrzytać, może masz zapowietrzone sprzęgło (odpowietrza się w dwóch miejscach). Eksploatacja jak u innych ciągników, trzeba pilnować i wymieniać oleje, filtry i powinno być ok. Olej w skrzyni sprawdza się na zapalonym ciągniku (coś o tym wiem bo sam przez to miałem problemy). Żółwia zająca można używać do woli. A jeszcze pytanie, te biegi jak zmieniasz na postoju przy odpalonym silniku i wciśniętym sprzęgle to też zgrzytnie czy nie?

#4 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:51

Kupiłem john deera 2140 No właśnie na postoju wchodzą pieknie i płynnie,a w trakcie jazdy zgrzyta. no z 1 na 2 to tak prawie wcale ale z 2 na 3 i z 3 na 4 to juz nawet na zewnatrz slychac zgrzyt. nie wiem co jest. Gdyby sprzęgło bylo zapowietrzone to pewnie i na postoju byłby problem.

#5 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 11 luty 2010 - 18:18

Kupiłem john deera 2140 No właśnie jakby było coś ze sprzęgłem to na postoju też by zgrzytało. Czyli wygląda tak jakby synchronizacja była zła. Ale ja się za bardzo na tym nie orientuje to ci nie pomogę.

#6 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:37

Kupiłem john deera 2140 A co ile wymienia sie olej w skrzyni w tym ciagniku? Może to wina zużytego oleju w skrzyni. poprzedni właściciel mówi ze wymienial piec lat temu jak go kupił a pracowal na 40ha razem z innymi traktorami.

#7 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:00

Kupiłem john deera 2140 To pasuje wymienić, zdaje się że należy wymieniać co 1000mth. Jak będziesz wymieniał to wyczyść filtr siatkowy i wymień filtr hydrauliczny.

tu jest temat o olejach
http://www.agrofoto....liki-i-silnika/

#8 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:14

Kupiłem john deera 2140 jeszcze nie zagładałem gdzie te filtry sie znajduja....jak sie ociepli to trzeba bedzie mały przeglad ciagnikom zrobic. Kurcze szkoda tyle pieniędzy na olej do skrzyni......bo to bedzie wydatek ok 900zl a gdzie filtry jeszcze,do tego olej silnikowy,:D moze narazie tylko wymienie filtr oleju hydraulicznego....i olej w silniku i filtr silnikowego. jeszcze kontrolka cisnienia oleju silnika mi nie dziala,na poczatku bylo ok a teraz na zgaszonym silniku sie nie pali:(

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:18

Kupiłem john deera 2140 Pomiedzy kabina a silnikiem po prawej stronie jest taka duza czarna rozpinana kostka i przewaznie na niej cos nie łaczy.Najlepiej zapsikac czyms do obwodów elektrycznych albo rozebrac i wyczyscic. Na oleju nie ma co oszczedzac i wymianic najlepiej na oryg.JD olej.Koszt niewiele wiekszy niz z zamiennika ale masz pewnosc ze wszystko bedzie ok.

#10 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:40

Kupiłem john deera 2140 no to jak zrobi sie cieplej bede patrzyl bo na razie i tak sie nic nim nie robi. Tylko jest jeszcze problem z mieszaniem sie oleji poprzez maszyny z hydraulika. kupie nowy olej,a podczepie np do opryskiwacza który pracuje równiez z zetorem i juz olej bedzie wymieszany:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 luty 2010 - 22:55

Kupiłem john deera 2140 mnie wymiana olejów, filtrów i płynu chłodzącego uszczypnęła na 3500pln nie mniej wiele olejów wymienia sie w tych ciagnikach do 1500mth a filtry co 750 tak wiec jedna wymiana na kilka lat

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#12 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 luty 2010 - 16:40

Kupiłem john deera 2140 No właśnie nie mały koszt......dzużo nie bedzie pracowal to jeszcze troche sie wstrzymam z tym olejem.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 12 luty 2010 - 16:41

Kupiłem john deera 2140 oszczędzaj na olejach a na pewno daleko zajedziesz :D

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#14 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 luty 2010 - 17:35

Kupiłem john deera 2140 kurcze a skąd najtaniej kupic olej który móglbym wlac do skrzyni? i jak cena za litr?

#15 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 12 luty 2010 - 18:52

Kupiłem john deera 2140 Najtańszy będzie kosztował ok 10 zł/litr, zdaje się że tyle Agrol U kosztuje, Orlen UTTO podobnie. Filtr coś koło 50 zł.

#16 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:01

Kupiłem john deera 2140 yacenty To skąd te 3500zl wziałeś? no w sumie to sie uzbiera,grosz do grosza........ filtry powietrza sa podobno drogie,

#17 Share skrzyp

skrzyp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:42

Kupiłem john deera 2140 Jeżeli myślisz że po wymianie oleju przestaną biegi zgrzytać to jesteś w błędzie, poprostu synchronizatory są już wytarte i tyle. Zapomnij też o podczepianiu maszyn i mieszaniu oleju z innymi ciągnikami jak chcesz mieć spokój z hydrauliką.

#18 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:47

Kupiłem john deera 2140 jak troche sie olej wymisza to chyba nic sie nie stanie

#19 Share Kverneland

Kverneland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 luty 2010 - 22:44

Kupiłem john deera 2140 Właśnie że się stanie.W ogóle co to za sens zmieniać olej jak chcesz go zmieszać z innymi.Nie radze Ci tego robić.Ja ostatnio zmieniłem olej na orginalny Hy-Gard ,w serwisie chcieli za litr 13.60 zł netto ale ja od znajomego dostałem taniej 10 zł brutto za litr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 12 luty 2010 - 23:04

Kupiłem john deera 2140 ktoś sie mnie pytał o to skad wziałem 3500 - poczytaj temat o cenie serwisu tam podałem kazdy najmniejszy nawet koszt, wszystkie filtry, wszystkie płyny i ich ilości