grzesior90

Kupiłem john deera 2140

Polecane posty

grzesior90    23

Witam wszystkich forumowiczów. jestem nowy na forum. Wczzoraj zakupiłem john deera 2140 1984r. 9000mth. Chciałbym sie dowiedziec jakich zasad w eksploatacji tego ciagnika najbardziej przestrzegac. Man jeszcze pytanie dotyczące żółwia i zająca a mianowicie czy mozna jezdzic na tym i na tym ile sie chce bo np wursusach na zółwiu tylko chwile mozna podobno.Czy zdarza sie wam że biegi(1,2,3,4) zgrzytaja troche przy przełączaniu?Ten typ tak ma czy po prostu cos jest nie tak? z góry dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli chodzi o żułwia to można do woli w każdym sprzęcie przeważnie jest to typowy reduktor planetarny tyle tylko że dla ułatwienia życia włącza się go pod obciążeniem a w te bajki że w ursusach można przez chwilę to niewierz Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Gratuluje zakupu. Biegi nie powinny zgrzytać, może masz zapowietrzone sprzęgło (odpowietrza się w dwóch miejscach). Eksploatacja jak u innych ciągników, trzeba pilnować i wymieniać oleje, filtry i powinno być ok. Olej w skrzyni sprawdza się na zapalonym ciągniku (coś o tym wiem bo sam przez to miałem problemy). Żółwia zająca można używać do woli. A jeszcze pytanie, te biegi jak zmieniasz na postoju przy odpalonym silniku i wciśniętym sprzęgle to też zgrzytnie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

No właśnie na postoju wchodzą pieknie i płynnie,a w trakcie jazdy zgrzyta. no z 1 na 2 to tak prawie wcale ale z 2 na 3 i z 3 na 4 to juz nawet na zewnatrz slychac zgrzyt. nie wiem co jest. Gdyby sprzęgło bylo zapowietrzone to pewnie i na postoju byłby problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

No właśnie jakby było coś ze sprzęgłem to na postoju też by zgrzytało. Czyli wygląda tak jakby synchronizacja była zła. Ale ja się za bardzo na tym nie orientuje to ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

A co ile wymienia sie olej w skrzyni w tym ciagniku? Może to wina zużytego oleju w skrzyni. poprzedni właściciel mówi ze wymienial piec lat temu jak go kupił a pracowal na 40ha razem z innymi traktorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

jeszcze nie zagładałem gdzie te filtry sie znajduja....jak sie ociepli to trzeba bedzie mały przeglad ciagnikom zrobic. Kurcze szkoda tyle pieniędzy na olej do skrzyni......bo to bedzie wydatek ok 900zl a gdzie filtry jeszcze,do tego olej silnikowy,:D moze narazie tylko wymienie filtr oleju hydraulicznego....i olej w silniku i filtr silnikowego. jeszcze kontrolka cisnienia oleju silnika mi nie dziala,na poczatku bylo ok a teraz na zgaszonym silniku sie nie pali:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pomiedzy kabina a silnikiem po prawej stronie jest taka duza czarna rozpinana kostka i przewaznie na niej cos nie łaczy.Najlepiej zapsikac czyms do obwodów elektrycznych albo rozebrac i wyczyscic. Na oleju nie ma co oszczedzac i wymianic najlepiej na oryg.JD olej.Koszt niewiele wiekszy niz z zamiennika ale masz pewnosc ze wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

no to jak zrobi sie cieplej bede patrzyl bo na razie i tak sie nic nim nie robi. Tylko jest jeszcze problem z mieszaniem sie oleji poprzez maszyny z hydraulika. kupie nowy olej,a podczepie np do opryskiwacza który pracuje równiez z zetorem i juz olej bedzie wymieszany:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mnie wymiana olejów, filtrów i płynu chłodzącego uszczypnęła na 3500pln nie mniej wiele olejów wymienia sie w tych ciagnikach do 1500mth a filtry co 750 tak wiec jedna wymiana na kilka lat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

No właśnie nie mały koszt......dzużo nie bedzie pracowal to jeszcze troche sie wstrzymam z tym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

oszczędzaj na olejach a na pewno daleko zajedziesz :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Najtańszy będzie kosztował ok 10 zł/litr, zdaje się że tyle Agrol U kosztuje, Orlen UTTO podobnie. Filtr coś koło 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

yacenty To skąd te 3500zl wziałeś? no w sumie to sie uzbiera,grosz do grosza........ filtry powietrza sa podobno drogie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Jeżeli myślisz że po wymianie oleju przestaną biegi zgrzytać to jesteś w błędzie, poprostu synchronizatory są już wytarte i tyle. Zapomnij też o podczepianiu maszyn i mieszaniu oleju z innymi ciągnikami jak chcesz mieć spokój z hydrauliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kverneland    0

Właśnie że się stanie.W ogóle co to za sens zmieniać olej jak chcesz go zmieszać z innymi.Nie radze Ci tego robić.Ja ostatnio zmieniłem olej na orginalny Hy-Gard ,w serwisie chcieli za litr 13.60 zł netto ale ja od znajomego dostałem taniej 10 zł brutto za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ktoś sie mnie pytał o to skad wziałem 3500 - poczytaj temat o cenie serwisu tam podałem kazdy najmniejszy nawet koszt, wszystkie filtry, wszystkie płyny i ich ilości


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Ja właśnie dzisiaj wymieniłem olej i filtry z hydraulice. Za orginalny olej płaciłem 18.50 zł za litr. Musiałem kupić w beczce 55 litrów gdyż nie mieli luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

bardzo drogo kupiłes ten olej - luzem i po negocjacjach wychodzi duzo taniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Taniej w pobliżu nigdzie nie mieli. Miałem do wyboru lublin lub radymno. A zamawiając luzem gdzieś z polski to skąd mam wiedzieć że jest orginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ratuluję dobrego zakupu 2140- to super maszyna sam taką posiadam prawie 2 lata. Olej do silnika kupiłem castrola 10-40 a do skrzyni agrolu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj