Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady.

111 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:47

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. To ty źle interpretujesz schemat. Z twoich postów wynika iż mtz-et ma 9 szosowych do przdu 1 szosowy wsteczny, 4 polowe w przód i jeden polowy wsteczny, a w rzeczywistości mamy 10 biegów szosowych w przód 2 szoswe w tył, 8polowych w przód i 2 polwe w tył.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Dzisiaj, 10:09
  •  

#62 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:49

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Jak się pisze Lamborghini panie "mam własną firmę, lata praktyki i wiem co mówie"?
@zbigi123 gdzie ja tak napisałem?

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 22:51

Z kims kto zawodówki nawet nie skonczył to nawet nie bede pisał, mam własną firmę, lata praktyki i wiem co mówie. Jak dał bym ci do naprawy Lamborgini z przekładnią 72/72 to byś sie osr.. a nie naprawił byś, a ja to juz naprawiałem. Z ludźmi o ograniczonej mozliwości rozumienia to nie ma co pisać, ( chodzi o ciebie Niudizain)

Poczekaj niech no tu Ferdek zaglądnie,ten to ci za ten post pojedzie po rajtach :D .Uświadom sobie raz na zawsze-Lamborghini się nie psuje i jeszcze nikt nigdy skrzyni w nim nie naprawiał :D
Pięknie się temat rozwija ,ile można czytac -jaki ciągnik na 23ha 67a. :D B) W końcu coś się dzieje :D

#64 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:55

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. "Chodzi mi o to , że nie ma 6 szosowej/polowej. Jest 6 i koniec." Prosze bardzo chociażby z tego to wynika. Jak nie ma 6 polowej to analogicznie jest tak ze wszystkimi biegami, a że nie ma 9 polowej to wychodzi na to ze masz w swoim mtz-ecie 4 biegi polowe do przodu.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#65 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:56

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. A może to wam się przyda co?? http://www.agrofoto....image98514.html
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 22:58

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Mi się przydał bardziej "Żubr",którego aktualnie sączę i delektuję się jego smakiem :D

#67 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:58

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. No bo tak jest. Wszystko rozbija się o to jak się rozumie oznaczenia dźwigni. Dla mnie jest tylko 6 na zającu lub 6 na żółwiu. i finito.

#68 Share krzysztofjas

krzysztofjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:00

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Literówek sie czepiają, no to to widzisz ale schematu czytać nie umiesz!! Jak sie nie psuje, jak naprawiałem, ciągnik miał już ponad 20 tyś. motogodzin i chodził w lesie, a siadło łożysko na głównym wale i nic poza tym, ale roboty żeby to rozebrać to sporo było :D nie wiem ile Ferdek ma motogodzin na swoim, i jak go oszczędza to mu chodzi :D

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 23:01

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Ja mam gałkę z Audi i obsługując ciągnik w/g schematu na niej wychodzą jaja :D .
Oryg. schemat jest do d*py,bo nie widziałem nigdy żółwia, który ma większą kitę jak zając.Chociaż na terenie dawnego ZSRR były poligony jądrowe i szlag wie jakie mutacje zaszły w ich zółwiach. :D
Idąc tym tokiem myślenia można by polować na zające z żółwiem zamiast chartem :D

#70 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:04

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. No ja o tym pisze od początku... tylko że w moim rozumieniu i zgodnym z instrukcją żółw/zając  = polowe/szoswe. Wychodzi na to ze posprzeczaliśmy sie o nazwy potoczne. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:07

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Dobrze @zbigi123 piszesz "mamy 10 biegów szosowych w przód 2 szoswe w tył, 8polowych w przód i 2 polwe w tył" z czego z tym, że prawą wajchą mamy:
5 szosowych w przód 1 wsteczny i do każdego tego biegu jest reduktor żłów-zając (dźwignia pod kierownicą) co daje nam 5*2=10 i 1*2=2
4 polowe w przód 1 wsteczny i do każdego tego biegu jest reduktor żłów-zając (dźwignia pod kierownicą) co daje nam 4*2=8 i 1*2=2

Dobre @xemit u nich na schemacie powinien być raczej wilk i zając

#72 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:09

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Bardzo dobrze to ujełołeś. Chyba napisałes to w najjasniejszy sposób.

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 23:14

Dobrze @zbigi123 piszesz "mamy 10 biegów szosowych w przód 2 szoswe w tył, 8polowych w przód i 2 polwe w tył" z czego z tym, że prawą wajchą mamy:
5 szosowych w przód 1 wsteczny i do każdego tego biegu jest reduktor żłów-zając (dźwignia pod kierownicą) co daje nam 5*2=10 i 1*2=2
4 polowe w przód 1 wsteczny i do każdego tego biegu jest reduktor żłów-zając (dźwignia pod kierownicą) co daje nam 4*2=8 i 1*2=2

Śmiem mieć inne zdanie.Mamy 9 biegów do przodu i 2 do tyłu.Istniejący reduktor pozwala na każdym biegu zmienić przełożenie o stalą wartość procentowa dla każdego biegu.
Reduktor istnieje np.w autach terenowych i nikt nie twierdzi ze mając takie auto ma 10 biegów do przodu i dwa do tyłu.Ma po prostu 5 biegow do przodu i wsteczny+reduktor.

#74 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:18

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Fakt wszystko zależy od interpretacji wg. twojej teorii trzeba by poprostu podawać w opisie tej skrzyni 9/2 plus reduktor. Co wychodzi na to samo.

#75 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:27

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. A wracając do schematu to czy zbigi123 lub pan mgr byliście kiedyś w Pronarach tych nowszych? Tam ten schemat jest podzielony i rysunek "żółw i zając" jest przyklejony koło kolumny kierownicy a cały schemat biegów łącznie z rysunkiem I N II jest naklejony koło głównej dźwigni zmiany biegów wiec logika nakazuje uznać że dźwignia pod kierownicą obsługuje reduktor a główna zakresy prędkości I - wolne a II - szybkie.

#76 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:30

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Mam pytanie o co wy sie w ogóle sprzeczacie?? Bo jakoś nie moge was pojac. Macie tu rysunek i już http://www.agrofoto....image98514.html wiec o co kaman? Inna skrzynia czy jak inny mtz?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 23:31

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Pronar wie o tym że polskie żółwie są wolniejsze od zajęcy i podszedł do tematu racjonalnie.Pojęcie żółwia-pędziwiatra jest obce w krajach wolnych od broni jądrowej.
P.S. Mtz-ty mają różne skrzynie o różnej liczbie przełożeń.Rozumiem że piszemy o mtz 82-820.

#78 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 12 luty 2010 - 08:33

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Trochę się bałagan porobił więc napisze co myślę :
1)Dźwignia pod kierownica włączą/wyłącza się reduktor/wzmacniacz/żółwia
2)Dźwignią główną zmienia się biegi i zmienia zakres prędkości szybkie/wolne lub jak kto woli polowe/szosowe
3)Nie istnieje takie coś jak 6 polowa
4)Tak Xemit ja piszę o standardowej skrzyni biegów montowanej w MTZ/Pronar/Belarus 82/820/82,1/ ... potocznie nazywanej skrzynią 18/4
5) Współczuję warmińsko-mazurskim mechanikom jeśli musi ich reprezentować taki kolo jak ten co tu się udzielał.
6) Jak to co napisałem komuś nie pasuje to niech mnie cmoknie.

A teraz czekam na % za off topa i jednocześnie na bana na 7 dni za 40% ale i tak zdania nie zmienie.

#79 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 12 luty 2010 - 08:47

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. No no jestem pod wrażeniem cztery strony postów,a gdzie ten co zadał temat może przerażony ogromem problemów z biegami zamieni ciągnik na taki z automatyczną skrzynią.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2010 - 09:53

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Ewentualnie,wzorem naszych pradziadów powróci do trakcji konnej.Tym samym skończą się problemy z "nazewnictwem-interpretacją" nazw przełożeń, gdyż pracując w polu poczciwym gniadym będzie miał biegi polowe,natomiast wyjeżdżając na szosę-szosowe. :D

Dodaj odpowiedź