Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady.

111 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzysztofjas

krzysztofjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:14

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. no dobrze Zbigi napisał, bo Nudizajn uświadomił sobie że ma 18 biegów do przodu i teraz to już sie pogubi bo to juz wyższa technika dla niego :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Dzisiaj, 09:55
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 22:19

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Mój Boże! Słyszysz i nie grzmisz..Nudizajn opisał to najbardziej logicznie.
Biegów do przodu jest 9,a przełożeń 18.Dzwignią reduktora nie zmienia się biegu,czy to tak trudno pojąć.To naprawdę nie jest aż tak skomplikowane jak wynika z naszych postów.

#43 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:19

Polowe są tylko 4 biegi do przodu i jeden do tylu.Jak można nazwać 9 polową,jeśli ciągnik ma na tym biegu szpulę większą jak 360 na pełnej kicie  :D mimo użycia reduktora

Nie chciałem motac ludziom z tymi 9 ze nie występują w wersji polowej. Polowych jest tak naprawde 8 do przodu i 2 do tyłu. A szosowych jest 10 do przodu i 2 do tyłu. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#44 Share krzysztofjas

krzysztofjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:21

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. polecam lekture instrukcji obsługi, a dopiero potem użytkowanie ciągnika !!!!!!!!!!!!!! a jak ktoś nie umie czytać to niech sie zapyta njabliższego serwisanta, to mu wytłumaczy!!!!

#45 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:28

żółw I 7/4 9 2/1
N
zając II 8/5 6/3 2/1 (wsteczne)
zrobiłem mały błąd przy rysowaniu schematu, I N i II tyczą się dźwigni pod kierownicą. a zakres żółw/zając przełączasz przyciągając dźwignie po prawej stronie maksymalnie do siebie (tak jak do zapalania) i do tyłu to masz polowe, a gdy przesuniesz do przodu to masz szosowe.
A wiem co pisze bo jestem mechanikiem i nie jednego Mtz widziałem już od środka i kilka tysięcy godzin na nich już wyjeździłem. nie wieżysz to sprawdź jutro sam, we własnym ciągniku a kopara Ci opadnie

Jak nie masz racji to już Ci sie nie chce z nami gadać, to oznaka małego ilorazu inteligencji

Skoro jesteś mechanikiem i piszesz takie rzeczy to chyba interes się nie kręci co mnie wcale nie dziwi.
Pierwsze primo : określenie "żółw / zając" dotyczy dźwigni pod kierownicą.
Drugi primo: "I N II" dotyczy położenia dźwigni głównej od skrzyni biegów.
Poczytaj kolo instrukcję obsługi bo chyba tego was w zawodówce nauczyli tylko pamiętaj: czytamy ZE ZROZUMIENIEM.

@Xemit": drzwi zawsze szeroko otwarte dla ciekawych ludzi!!!

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#46 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:28

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Wystarczy zerknąć na schemat i zobaczyć że kolega @xemit ma rację bo jak można nazwać 9 polową skoro jej zakres zaczyna się od 20 km/h
http://www.fotosik.p...2bdca76020.html

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 22:32

żółw I 7/4 9 2/1
N
zając II 8/5 6/3 2/1 (wsteczne)
zrobiłem mały błąd przy rysowaniu schematu, I N i II tyczą się dźwigni pod kierownicą. a zakres żółw/zając przełączasz przyciągając dźwignie po prawej stronie maksymalnie do siebie (tak jak do zapalania) i do tyłu to masz polowe, a gdy przesuniesz do przodu to masz szosowe.
A wiem co pisze bo jestem mechanikiem i nie jednego Mtz widziałem już od środka i kilka tysięcy godzin na nich już wyjeździłem. nie wieżysz to sprawdź jutro sam, we własnym ciągniku a kopara Ci opadnie

Jak nie masz racji to już Ci sie nie chce z nami gadać, to oznaka małego ilorazu inteligencji

Jesteś użytkownikiem forum od godziny i straszysz starych wyjadaczy swoją inteligencją.
Pamiętaj że nie jeden z nas jest po wymianie klawiatury zużytej na pisaniu postów na tym forum i choćby dlatego zastanów się co piszesz.

#48 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:33

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Właśnie nie!!! Określenie "żółw / zając" dotyczy dźwigni głównej od skrzyni biegów, a "I N II" dotyczy położenia dźwigni pod kierownicą.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#49 Share krzysztofjas

krzysztofjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:33

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. jak dla ciebie PAN MGR INŻ, to ty sie naucz czytać, ja więcej lat jeździłem MTZ niż ty ich widziałeś. idź na studia mechaniczne to sie dowiesz jak sie czyta schematy. oznaczenie żółw zając dotyczy dźwigni po prawej stronie w maksymalnym wychyleniu w lewą stronę, zakres I N II dotyczy dźwigni pod kierownicą !! najpierw sprawdź wszystkie położenia dźwigni!!!
stary wyjadacz, a nie wie gdzie ma polowe i szosowe, jak ktoś nie umie obsługiwać ciągnika to niech sie na ten temat nie wypowiada!!
a konto właśnie dlatego założyłem, że tak tylko obserwowałem a ten temat mnie zainteresował

#50 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:35

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Na PANA to trzeba mieć wygląd i pieniądze koleś. I weź nie pal więcej tego świństwa!A te studia to chyba u Rydzyka robiłeś i głupią propagandę siejesz. foto Popatrz dokładnie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:37

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Ales ty kur...a inteligentny masz mtz-eta rok a nawet biegów nie znasz. Zrobiłes 700mth i w dalszym ciągu nie znasz mozliwosci skrzyni swojego ciągnika. 

#52 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:39

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. A ty chyba za dużo masz tych ciągników i już ci się biegi pier...

#53 Share krzysztofjas

krzysztofjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:39

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. ja wiem to z praktyki i żadnych obrazków nie potrzebuje, w Olsztynie de...lu studia kończyłem

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 22:40

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Najśmieszniejsze jest to że wszystkim nam chodzi o to samo :D

#55 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:41

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady.  Komu sie biegi pierd... to się pierd... jak bys miał szesc ciągników to całkiem byś sie zgubił. Teraz mi odpowiedz ile według ciebie biegów ma mtz-et i c-360??? 

#56 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:43

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. No to panie mgr inż od jakiej litery się zdanie zaczyna?

No widzisz nie muszę mieć sześciu żeby wiedzieć że baran jesteś.

#57 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:44

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Człowieku na Mtz-ecie przepracowałem 9tys mth i ty smiesz mi powiedziec ze biegów nie znam... 

#58 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:45

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Może i znasz tylko źle nazywasz a to już jest problem.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 22:46

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Mój mtz ma 24 biegi.18 do przodu, 4 do tyłu oraz dwa luzy,szosowy i polowy. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysztofjas

krzysztofjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:47

Belarus MTZ 820 , problemy na samym początku i porady. Z kims kto zawodówki nawet nie skonczył to nawet nie bede pisał, mam własną firmę, lata praktyki i wiem co mówie. Jak dał bym ci do naprawy Lamborgini z przekładnią 72/72 to byś sie osr.. a nie naprawił byś, a ja to juz naprawiałem. Z ludźmi o ograniczonej mozliwości rozumienia to nie ma co pisać, ( chodzi o ciebie Niudizain)

Widze że Xemit ma już wszystkie biegi :D, a Niudizain jeszcze z podstawówki swiadectwa nmie odebrał!!

Dodaj odpowiedź