Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania.

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 luty 2010 - 17:18

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Witam!!

Dzis musialem uruchomic beczkowoz po raz kojejny tej zimy i spotkal mnie maly problem. Otoz silownik przy otwieraniu zaworu w beczce nie otwiera sie na maksymalne rozwarcie i otwierajac robi tylko z jakies 5cm skoku czyli w zasowie robi sie tylko szczelina ze 3cm i napelnienie beczki to prawdziwa katorga. W zaden sposob nie mozna zrobic wiekszego otarcia. Czemu nie otwiera sie do konca? Czy moze jest zapowietrzony? Czy moze cos w srodku jego boluje np sprezyna? Ktos z was mial juz taki problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Dzisiaj, 17:19
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 luty 2010 - 17:57

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Ta druga strona siłownika jest "otwarta" do atmosfery? Jeśli tak, to może w tej chwili masz tam lód.

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 10 luty 2010 - 18:13

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. w środku raczej nic go nie blokuje, jakby to był lód to by go raczej wypchneło.a po za tym co by w nim zamarzło kolego zorzyk2? olej?.Niewiem, u mnie wszystkie siłowniki działają, nie w beczce ale np. w turze. Sąsiad wczoraj woził szambo i mu wszystko dobrze szło, mimo ze beczkowóz stał na dworze.Niemam pojęcia.Mam pytanie, czemu to jest temat na "zrób to sam" ?

#4 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:18

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Siema moim zdaniem nie szukaj winy w siłowniku tylko w zaworze może tam coś zamarzło a siłownik po prostu nie może z tym sobie poradzić, spróbuj wymontować siłownik i spróbować na "sucho"
i życie toczy sie dalej.........

#5 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:30

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. odkręć wąż przy siłowniku i spróbuj go rozruszać.

#6 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:58

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. @przemrolnik nie wiedzialem w jakim innym dziale zamiescic ten temat wiedz umiescilem w tym. Jesli jest inny dzial to prosze o przeniesienie. @jawoweres rozebral ten zawor caly i nic tam nie blokowalo zasowy nawet jak byl rozebrany tez silownik sie nie chcial schowac. Luzowalem przewod od oleju i tez to nic nie dalo. Na obudowie silownika w gornej czesci jest tam taka srobka myslalem ze to cos da jej poluzowanie i tez nic nie dalo. Ten kto ma beczkowoz joskina bedzie wiedzial ze jest tam taka srobka przy obudowie silownika. I kompletnie nie mama pojecia co sie stalo.... ;[

#7 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:00

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Spróbuj go jeszcze polać gorącą wodą, ewentualnie wymontować i spróbować na luzie go rozruszać.

#8 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 10 luty 2010 - 19:26

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Ja tak miałem w POMOT gdy żle ustawiłem hydraulikę w ciągniku i za mało oleju szło na zewnątrz albo kiedy nie do końca zakręciłem przewód olejowy do ciągnika ,te same objawy troszkę otwierał i koniec
ja stawiam że mało oleju idzie na zewnątrz a siłownik jest OK
jak coś żle ustawię w ciągniku robi to się bardzo często a znowu jak za bardzo pójdzie ciśnienie to aż olej z niego wywala i jest kałuża ale właśnie taką mają wadę te jednostronne ,plusem jest to że przykręca się tylko 1 przewód do ciągnika a w meprozet 2
jaki to ciągnik to może podpowiem?
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#9 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:39

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. A ja Ci poradzę żebyś odkręcił wąż od siłownika i niech 2 osoba w ciągniku zacznie otwieranie siłownika(oczywiście bańka to podstawa) jeżeli olej sika dobrze to wina leży albo na zasuwie albo siłowniku. Jeżeli oleju jest mało i słabo leci to szukaj winy w ciągniku.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#10 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:54

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Hydraulika w ciagniku jest ok jest to ursus 912. Przewod jest dobrze dokrecony do gniazda przy ciagniku, przewod juz tak wlasnie luzowalem a poza tym cisnienie dobre jest dawane bo widac jak przewod sie "prostuje" gdy puszcza sie olej do silownika. Jutro otworze ile bede dal raduy wsadze lomika w ta szczeline opuszcze silownik odkrece przewod od silownika i wtedy sprobuje lomikiem delikatnie probowac otworzyc bardziej ten zawor i schowac silownik. Jesli to nic nie da to trzeba bedzie silownik sprbowac rozebrac....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 10 luty 2010 - 20:00

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. To jest pomot?
bo tam rozebranie jest bardzo proste, gorzej ze złożeniem bo nie można ścisnąć sprężyny ale da się radę robiłem to kilka razy bo mi olej cieknął ale niewiele się to zdało ,poprawiło na krótko
to jest prosta budowa i chyba tylko 1 uszczelka

#12 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 10 luty 2010 - 20:15

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. a może długo nie używałeś i zardzewiał zawór i jaka to beczka że siłownik jednostronny
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#13 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 luty 2010 - 22:08

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Pisalem wczesniej ze to jest beczka Joskina. Kupilismy ja jakies chyba 4lata temu i chyba we wszystkich teraz wstawiaja silownik jednostronnego dzilania. Zerdzewiec napewno nic nie zerdzewialo bo bardzo czesto jej uzywam i zawor zawsze dzialal jak nalezy...

#14 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:01

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. A za każdym razem idzie tylko ten sam kawałek?? Nigdy wiecej? I próbowałeś na silę z łyżka? Tzn podnieść ile się da i niech jeden siedzi ciągniku i włączy podnoszenie a ty łyżką byś na siłe otwierał. I jak masz oborę przejazdową to może nim wjedź na dzień. Wiadomo że tam zawsze cieplej niż na dworze. A zamyka bez problemu?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#15 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 luty 2010 - 09:22

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Zamyka bez problemu i caly czas otwiera na taka sam szczeline. Dzis byle w sklepie i pytalem znajomego sprzedawce to mowil ze to pewnie uszczelniacz przepuszcza olej i dlatego nie moze sie uniesc silownik bo w calym silowniku jest takie same cisnienie. I chyba ma rajce, zaraz pojde i rozbiore i zobacze. Pytalem o nowy silownik ile kosztuje to zaspiewal 500zl. ;[

#16 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 luty 2010 - 11:30

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Rozebralem ten silownik i czyste jajca jak dla mnie... Zamiast sprezyny jest tam cos takiego jakby gazowy amortyzator uszczelniacz jest i dobrze wyglada. Wychodzi na to ze ten amortyzatro gazowy sie zacia czy cos. W zaden sposob nie mozna jego choc troche wcisnac.

#17 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 11 luty 2010 - 12:24

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. U mnie jest wielka sprężyna ale na zewnątrz średnicy ok.80mm osłania cały zawór a w środku malutki siłowniczek i oring
zasada działania to olej wypycha do góry a powrót samoczynnie za pomocą sprężyny która się rozciąga z 50 cm

#18 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 luty 2010 - 13:05

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Jaka siła jest podana na amortyzatorze? Umieść go w ciepłym miejscu. Mógł zamarznąć-konstrukcyjnie może to być gazowo olejowy.

#19 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:07

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Tak umiescilem go w cieplym miejscu i sobie polezy do jutra i wety zobacze co sie bedzie dziac. A sila na nim jest napisana 2500 N. Jezeli nic nie da sie z nim zrobic to pomysle wstawic zamiast tego amortyzatora, sprezyne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 luty 2010 - 16:51

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania. Przy takiej sile zapomnij o wciśnięciu go siłą ciała.