rzeznik13

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
19Damian89    0

Damian,wracając do poprzedniego, możesz i otworzyć drzwi ale zaraz wszystko w kabinie będzie pokryte kurzem,albo przy wywożeniu obornika to wytrzymać nie idzie,a w nowych traktorach to te kabiny to "szklarnia" więc klima to dobra sprawa.Uwierz mi że jak robisz traktorem kilka godzin bez wysiadania to się nie przeziębisz.Najgorzej jak wsiadasz i wysiadasz :D

 

 

Masz racje jak sie nie wysiada to jest ok. a co do szklarni to mysle ze klima jest po to zeby nie otwierac drzwi i zeby sie nie kurzylo do srodka na elektronike bo by sie zakurzyla i by pewnie ja szybko szlak trafil

 

 

kumpel kupil JD 5820 i dawal za niego z vatem kolo 200tys a za pierwszy przeglad placil 2500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

o widzę ze z 4-5 tys za przegląd zeszłeś już na 2,5 tys... moze jutro znów coś opuścisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

4-5tys placil kto inny za wiekszego jelonka. a dzis gadalem z kuzynem i sie go pytalem wiec nie boj sie nie zjade nizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

Adrian co do rewersa sie zgodze ze w dodatku do ladowacza moze ulatwic prace, ale co ma klima do komfortu? nie umiecie otworzyc drzwi okiem czy dachu zeby troche wialo? a co do zdrowia to nie wiem czy wiesz ze wlasnie przez klime duzo osob sie przeziebia? a czy bedzie pracowal w zlych warunkach majac tanszego farmera czy zetora?? i nawet na tym lepiej wyjdzisz bo w pozniejszym czasie wydasz mniej na czesci i naprawy przeglady w nich niz w JD. Za pierwszy przeglad jd zaplacisz kolo 4-5tys jak sie nie myle z tego co kumpel placil a ma 5090R

4 5 tys heheh kolego dowiec sie lepiejj ile tak naprawde on zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

nie przesadzaj ze tyle przegląd pytałem sie przeglad takiego jd 5080M kosztuje w granicach 1200 do 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

1 2 przeglad około 1400 zł z dojazdem 3 jest droższy około 2100 bo wszystko wtedy wymieniają tak mi powiedział diler i tak zapisał mi w ofercie a nie jakieś 4 tys jak kolega napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

To mam dla ciebie propozycję kup sobie takiego belarusa jak ja mam z turem i cię to bedzie kosztować jedyne 115tyś brutto i do tego kupisz całą mase innych maszyn jak ja,a ciągnik jak ciągnik a że komfort słabszy niż JD,kiedyś jak się miało C-360 to było też dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ale ja chce ciągnik na 20 lat a nie na 7 czy 10 lat

a na ropie tez ja nie spie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ale prawdę mówiąc Proxima Power spokojnie by ci wystarczyła. Nie wiem dokładnie ile kosztuje ale gdzieś w granicach 130 tyś. zł. Moim zdaniem JD serii M i Proxa Power to już jednolity konkurent na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

ale ja chce ciągnik na 20 lat a nie na 7 czy 10 lat

a na ropie tez ja nie spie

 

Tak sie składa że JD wcale nie pali mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mniej od belarusa i spółki... :D

Nie chcę się powtarzać ale wujek ma jaśka 6220 i na spalanie w nim nie narzeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Wersja m własnie jest oszczędna bo jest robiona tzn zamawian z turem

a do tura trzeba oszczędny silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michagro    0

Witam serdecznie, chciałbym potwierdzic, że cena za 1 przegląd w JD kosztuje ok 1200 zł- jestem posiadaczem JD 5720

Jeśli chodzi o wybór JD - mam pytanie czy ta wersja kórą zamierzasz kupować ma półbiegi pod obciążeniem, wiem ze niektóre nowe wersje sa ubogie i nie posiadają takiego wyposażenia. Wersja R na pewno posiada. Półbiegi w tym ciągniku są konieczne. A jeszcze zdecydowanie doradzam reduktor i 3 pare złączy hydraulicznych (do silników hydraulicznych) jesli nie ma tego w standardzie.

Mam natomias wątpliwości czy ten ciagnik sprawdzi sie jako jedyny w gospodarstwie. Duzo lekkich prac spowoduje ze wykonywanie nim tych czynnosci bedzie kosztowne. Jesli tylko jeden ciągnik dlaczego nie 70 konny?

 

Dla mnie wyznacznikiem mocy ciagnika jest zapotrzebowanie maszyny, która ma w gospodarstwie największe zapotrzebowanie (uzasadnione). Jaka to maszyna w Twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

A sądzisz że JD będzie palił mało ^^ w USA to wszystko jest paliwo rzerne ale jak chcesz to bierz pewnie dla sąsiadów chcesz sie pokazać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mój kuzyn ma kilkuletniego JD (żadnych awarii, suuuper sprzęt, lecz dużo pali. Jak kolega wyżej napisał amerykanie nie liczą się z ropą i dlatego te ciągniki są tak paliwożerne ^^. Na ten areał byłby odpowiedni jakiś MTZ czy Pronar, a nawet może za duży (o wiele tańszy od JD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michagro    0

Pozwole sie nie zgodzić z opiniami przedstawionymi powyżej, opinia o jakiejs bliżej nieokreślonej paliwożerności spowodowana jest tym, ze moc ciągnika jest niewystarczająco wykorzystywana. Zazwyczaj stwierdzenia takie pochodzą od osób, które zmieniają ciagnik na większy bez zmiany sprzętu na większy - niestety to jest sytuacja bardzo powszechna. Czesto widuje ciągniki 120 konne i wieksze z jedną przyczepą 4 t, a takze 80- 90 koni z pługami zagonowymi 3 skibowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michagro    0

Moj zakup ciągnika był bardzo dokładnie przemyslany, zdecydowały parametry techniczne, jednym z najważeniejszych było wyposażenie w 4 biegi zmieniane pod obciązeniem,. Pisałem o tym w tym temacie. W tamtym czasie tylko JD miał takie wyposazenie w ciągnikach o małej mocy. Jesli ktos jest fanem MTZ-ta lub Pronara bardzo prosze, ja niestety nie polecam tych marek do intensywnego wykorzystywania na duzych obszarach i w ciezkich pracach (w pełnym obciążeniu). Na małe gospodarstwa może i tak - rzeczywiście pare lat pochodzi. Jeśli ktoś chce tanio niech wyremontuje swój stary ciągnik a nie pcha się w nowy. Znam przypadki, gdzie remont starego kosztowałby tyle co piwrwszy przegląd nowego ciągnika. Gość wydaje ponad 100 000 i nic sie w gospodarstwie nie zmienia (poza zwiększonymi wydatkami na paliwo i raty kredytu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 10.02.2010 o 13:49, prox7441 napisał:

śmiech na sali. Rozwojowe to te co generują odpowiedni zysk pozwalający żyć ich właścicielom i które dają możliwość dalszego inwestowania. Zainwestować w nowy JD który nie będzie wykorzystany nawet w 15 % i którego spłacanie pochłonie większość zysku z gospodarstwa to dla mnie żaden rozwój tylko głupota i nie odnosze się do autora tematu tylko tak ogólnie koło tematu

Racja kolego zgadzam się w 100 procentach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj