Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha

66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 13 luty 2010 - 19:59

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Na pewno mniej od belarusa i spółki... :D
Nie chcę się powtarzać ale wujek ma jaśka 6220 i na spalanie w nim nie narzeka....

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Dzisiaj, 05:08
  •  

#62 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 14 luty 2010 - 02:02

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Wersja m własnie jest oszczędna bo jest robiona tzn zamawian z turem
a do tura trzeba oszczędny silnik

#63 Share michagro

michagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2010 - 02:23

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Witam serdecznie, chciałbym potwierdzic, że cena za 1 przegląd w JD kosztuje ok 1200 zł- jestem posiadaczem JD 5720
Jeśli chodzi o wybór JD - mam pytanie czy ta wersja kórą zamierzasz kupować ma półbiegi pod obciążeniem, wiem ze niektóre nowe wersje sa ubogie i nie posiadają takiego wyposażenia. Wersja R na pewno posiada. Półbiegi w tym ciągniku są konieczne. A jeszcze zdecydowanie doradzam reduktor i 3 pare złączy hydraulicznych (do silników hydraulicznych) jesli nie ma tego w standardzie.
Mam natomias wątpliwości czy ten ciagnik sprawdzi sie jako jedyny w gospodarstwie. Duzo lekkich prac spowoduje ze wykonywanie nim tych czynnosci bedzie kosztowne. Jesli tylko jeden ciągnik dlaczego nie 70 konny?

Dla mnie wyznacznikiem mocy ciagnika jest zapotrzebowanie maszyny, która ma w gospodarstwie największe zapotrzebowanie (uzasadnione). Jaka to maszyna w Twoim przypadku?

#64 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 15 luty 2010 - 20:35

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha A sądzisz że JD będzie palił mało ^^ w USA to wszystko jest paliwo rzerne ale jak chcesz to bierz pewnie dla sąsiadów chcesz sie pokazać :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:03

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Mój kuzyn ma kilkuletniego JD (żadnych awarii, suuuper sprzęt, lecz dużo pali. Jak kolega wyżej napisał amerykanie nie liczą się z ropą i dlatego te ciągniki są tak paliwożerne ^^. Na ten areał byłby odpowiedni jakiś MTZ czy Pronar, a nawet może za duży (o wiele tańszy od JD).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#66 Share michagro

michagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 00:18

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Pozwole sie nie zgodzić z opiniami przedstawionymi powyżej, opinia o jakiejs bliżej nieokreślonej paliwożerności spowodowana jest tym, ze moc ciągnika jest niewystarczająco wykorzystywana. Zazwyczaj stwierdzenia takie pochodzą od osób, które zmieniają ciagnik na większy bez zmiany sprzętu na większy - niestety to jest sytuacja bardzo powszechna. Czesto widuje ciągniki 120 konne i wieksze z jedną przyczepą 4 t, a takze 80- 90 koni z pługami zagonowymi 3 skibowymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share michagro

michagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 00:49

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha Moj zakup ciągnika był bardzo dokładnie przemyslany, zdecydowały parametry techniczne, jednym z najważeniejszych było wyposażenie w 4 biegi zmieniane pod obciązeniem,. Pisałem o tym w tym temacie. W tamtym czasie tylko JD miał takie wyposazenie w ciągnikach o małej mocy. Jesli ktos jest fanem MTZ-ta lub Pronara bardzo prosze, ja niestety nie polecam tych marek do intensywnego wykorzystywania na duzych obszarach i w ciezkich pracach (w pełnym obciążeniu). Na małe gospodarstwa może i tak - rzeczywiście pare lat pochodzi. Jeśli ktoś chce tanio niech wyremontuje swój stary ciągnik a nie pcha się w nowy. Znam przypadki, gdzie remont starego kosztowałby tyle co piwrwszy przegląd nowego ciągnika. Gość wydaje ponad 100 000 i nic sie w gospodarstwie nie zmienia (poza zwiększonymi wydatkami na paliwo i raty kredytu).