Skocz do zawartości

Zdjęcie

łańcuch do d-47

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maly2000

maly2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 luty 2010 - 11:07

łańcuch do d-47 Witam! niedawno zrobiłem nowe burty do przyczepy d-47 wraz z zakładkami. tylko mam pewien problem, głównie jak wożę muto z browarów to ładunek rozpycha burty. ma ktoś może propozycję zrobienia łańcucha do ich spinania?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łańcuch do d-47 Dzisiaj, 20:47
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 10 luty 2010 - 12:19

łańcuch do d-47 ja w zeszłym roku robiłem podwójne borty i mam łańcuch. W jednej i drugiej borcie jest nagwintowany pręt przechodzący przez otwór w borcie, podkładka duża i nakrętka po zewnątrz, w wewnątrz pręt zakończony jest uchem. W środku łańcuch i śruba rzymska do ściągnięcia

#3 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 10 luty 2010 - 12:34

łańcuch do d-47 Nie rozumiem tematu co jest trudnego w założeniu łańcuchów spinających burty??

#4 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 10 luty 2010 - 13:00

łańcuch do d-47 może nie dla wszystkich to takie proste co?

#5 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 10 luty 2010 - 13:35

łańcuch do d-47 zwykły łańcuch przykręcasz do burty a z drugiej strony łańcucha dłuższa śruba z gwintem do burty spawasz płaskownik z dziurą przekładasz śrubę nakrętka z podkładką skręcasz i gotowe;
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#6 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 10 luty 2010 - 13:42

łańcuch do d-47 Też niezły pomysł tylko myśle przy częstym rozładunku przyczepy typu żmijką dobrym rozwiązaniem jest śruba rzymska ładnie ręką się napina i luzuje nie trzeba klucza nosić, luzujesz i zwalasz łańcuch żeby nie plątał się podczas rozładunku

#7 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:03

łańcuch do d-47 a jak z rozpięciem łańcucha podczas gdy ładunek jest na przyczepie i poprostu nie ma do niego dostępu żeby odkręcić tą śrubę rzymską ? do rozwiązania sławka trzeba klucza który nie zawsze jest pod ręką , rozwiązanie ze śrubą rzymską jest lepsze ale ja bym do niego dołożył jeszcze szybką możliwość rozpięcia łańcucha chociaż z jednej (jak nie z dwóch stron) trzeba zrobić taką dźwignię w borcie pod skosem pionowo w dół (na zewnątrz przyczepy) a w środku taki wygięty pręt na który założy się łańcuch a po przekręceniu dźwigni do góry łańcuch się ześlizgnie i bort będzie można odpiąć , ja u siebie tak mam bo jak wożę buraki to z samą śrubą by nie zdało egzaminu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:31

łańcuch do d-47 Jeśli ładunek jest to bym nie proponował rozpinać z oczywistych względów i tak jest umieszczony między 1 a 2 burtą także trochę opróżnić i dopiero rozpiąć

#9 Share maly2000

maly2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:43

łańcuch do d-47 nie jest problemem zrobienie takiego łańcucha, ale mądry polak po szkodzie, dlatego wole zobaczyć wskazówki innych użytkowników, żeby zrobić jak najlepiej! tak jak kolega wueska również wożę buraki i potrzebuje funkcjonalnego rozwiązania!

#10 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 luty 2010 - 10:02

łańcuch do d-47 Marcin ale jak opróżnić jeśli do tego potrzeba rozpiąć borty? maly2000 odezwij sie do mnie na gg to ci dokładnie podpowiem co i jak.

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 11 luty 2010 - 12:26

łańcuch do d-47 Co prawda łańcuch jest przy HL-ce z nadstawkami i założony w dolnej części nadstawki spokojnie otwieram burtę a łańcuch spina nadstawki,stałe nadstawki nie kolidują przy wysypywaniu zboża,HL-ka jest tylko do zboża nie worze słomy czy siana.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 11 luty 2010 - 17:32

łańcuch do d-47

Marcin ale jak opróżnić jeśli do tego potrzeba rozpiąć borty? maly2000 odezwij sie do mnie na gg to ci dokładnie podpowiem co i jak.

Wiesz ja nie wożę buraków i przez to wyleciało mi z głowy otwieranie przy pełnym załadunku :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share maly2000

maly2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 luty 2010 - 23:25

łańcuch do d-47 dobra wueska jak będę miał chwile czasu to się do Ciebie odezwę na gg!