Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bezpiecznik wyskakujący

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 10 luty 2010 - 08:28

Bezpiecznik wyskakujący Czy są bezpieczniki na 12V które się nie palą a wyskakują?? Potem można je wcisnąć i dalej działają. Na 230v są takie ale czy na 12V tez??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bezpiecznik wyskakujący Dzisiaj, 08:48
  •  

#2 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2010 - 08:35

Bezpiecznik wyskakujący Wydaje mi się że nie ma czegoś takiego ale nawet jak są to zwykły bezpiecznik kosztuje ok 1 zł więc małe pieniądze o jeśli instalacja jest zadbana to się nie palą a te wyskakujące byłyby na pewno droższe.

#3 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 10 luty 2010 - 08:37

Bezpiecznik wyskakujący Pewnie można założyć takie same bo one nie są zależne od voltów V tylko od amperów A 16A to zawsze 16A nie zależnie od tego ile jest V. Tylko pytanie po co bo są one dość drogie i poza tym tablica rozdzielcza od nich zajmie jeszcze pół kabiny ale to jest moje zdanie.Tylko nie zakładaj tych 3 fazowych bo jego nie da rady wyrzucić ;[

#4 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 luty 2010 - 08:58

Bezpiecznik wyskakujący jozin ciekawe to co piszesz ;[ ;[ ;[ tylko żeby nikt tego nie odebrał na poważnie.

andrzej2110 takich bezpieczników raczej nie ma, na 98%, piszę raczej bo nie spotkałem się z takimi. Po prostu ich koszt wyprodukowania był by zbyt drogi.

ps masz zwarcie w instalacji i dlatego poszukujesz czegoś takiego.

#5 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:05

Bezpiecznik wyskakujący Ja mam u siebie te normalne ceramiczne i ostatnio bezpiecznik spalił się ponad rok temu chyba od klaksonu.

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:23

Bezpiecznik wyskakujący Nic mi się nie pali ale che trochę dorobić kabelków w kabinie i bym chciał założyć taki bezpiecznik. No ale jak nie ma to założę zwykły. Teraz nie mam tam wogóle bezpiecznika Dodany obrazek połaczone kabelki ze sobą są: http://telewizor.eu/wtyki.html
Dodany obrazek

Edytowany przez andrzej2110, 18 kwiecień 2014 - 15:22.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:33

Bezpiecznik wyskakujący Ja tak kiedyś miałem to popaliło mi koszulki z kabli jak mechanik ominął bezpieczniki trochę strachu miałem heh

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:36

Bezpiecznik wyskakujący Ja to tak mam od kilkunastu lat ;[ to bezpiecznik od wycieraczki i oświetlenia w kabinie. Teraz mam pod to podpięte jeszcze sterowanie sieczkarnio a będzie jeszcze radio

bullet_black.png

#9 Share smokowiec

smokowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:59

Bezpiecznik wyskakujący Oczywiście że są takie bezpieczniki. Sam takiego używam do naprawy instalacji kiedy jest problem ze zwarciem a nie da się go zlokalizować. Są bardzo popularne w ciężarówkach, u kolegi w MAN jest ich z 10. Ale macie racje drogie są z kilkadziesiąt złotych sztuka ;[

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 10 luty 2010 - 10:03

Bezpiecznik wyskakujący Czyli nie warto się w to bawić. Dzięki.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 10:18

Bezpiecznik wyskakujący Teoretycznie wyłącznik nadprądowy instalacyjny będzie działał, z tym, że np B10 wyłączy się przy prądzie 11,3-14,5 A (wyzwalacz przeciążeniowy)a wyzwalacz zwarciowy zadziała powyżej 43A. Problem jest z gabarytem tych wyłączników, to spore klocki jak na ilość miejsca w ciągniku.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 luty 2010 - 11:56

Bezpiecznik wyskakujący Kamaz ma ich dziewięć, część z nich jest całkowicie automatyczna(są zazwyczaj podwójne-dwa w jednej obudowie), druga połowa to takie które trzeba przycisnąć palcem by załączyć. Są one na prądy 7,5A, 15A, 20A, 30A. Cena zależna od tego gdzie kupisz - od kilku do kilkunastu zł.

#13 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2010 - 12:43

Bezpiecznik wyskakujący Moim zdaniem takie bezpieczniki są zbędne w ciągniku te zwykłe są tanie i przecież nie palą się często w macie jakiś link do ty wyskakujących??

Pozdrawiam Krystianrolnik ;[

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 12:45

Bezpiecznik wyskakujący Oczywiście że są. Mają takie same wymiary jak bezpieczniki płytkowe stosowane w samochodach. Co do bezpieczników stoswanych w instalacjach energetycznych to można je stosować w ciągniku jedynie pod warunkiem zamontowania odmiany przeznaczonej do prądu stałego. Te wykonane na prąd przemienny nie nadają się. @Mariusz x wyjaśnij o co Ci chodzi z tymi wartościami bo za bardzo nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi.

#15 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 453 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 10 luty 2010 - 12:54

Bezpiecznik wyskakujący ale z drugiej strony każdy bezpiecznik idzie zalicować oczywiście odpowiedniej grubości drutem ;byle nie gwoździem ;[
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#16 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2010 - 12:58

Bezpiecznik wyskakujący Kiedyś słyszałem że pewien Amerykanin zamiast bezpiecznika zastosował pocisk nastąpiło zwarcie pocisk się nagrzał, wystrzelił i zabił kierowcę to już pech heh

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 13:03

Bezpiecznik wyskakujący

ale z drugiej strony każdy bezpiecznik idzie zalicować oczywiście odpowiedniej grubości drutem ;byle nie gwoździem Dodany obrazek

Za taki post powinieneś dostać %.

#18 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2010 - 13:03

Bezpiecznik wyskakujący Dlaczego ??

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 13:07

Bezpiecznik wyskakujący Nie chodzi mi o Twój post, tylko ten, który zacytowałem. Dlatego, że przez takie porady mniej doświadczeni użytkownicy mogą nawet spalić ciągnik. Bezpieczników nigdy nie należy mostkować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 luty 2010 - 13:13

Bezpiecznik wyskakujący Lepiej zmostkować cieńszym drucikiem stary bezpiecznik, niż założyć nowy o dużo większym prądzie. Więc nie widzę nic złego w naprawianiu starych bezpieczników. Choć nie jestem tego zwolennikiem.