Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd 3680

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michu888

michu888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:36

Przedni napęd 3680 Witam forumowiczów. Problem jest taki -`
1.Zerwany frez na wałku napędzajacym przekładnie.
2.Uszkodzone zeby na przekładni planetarnej
3. Roztulejowany most.
Suma sumarum niezła bryndza a podniosłem go do przesmarowania! Doradżcie jak sie za to zabrac ,wszystko już na wierzchu rozebrane tuleje dorobie bo orginał za cienki, ale ten wałek ataku ????.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd 3680 Dzisiaj, 14:49
  •  

#2 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:40

Przedni napęd 3680 walek mozesz dac dorobic w dobrym zakladzie tokarskim.Ja osobiscie dorabialem do agregatu glowny walek skrzyni,i naprawde zrobili to fachowo,czyli odpowiedni material po obrubce utwardzone,jednym slowem bajka. Mozesz,tez kupic cos uzywanego ,sprubuj poszukac na alegro,firma;AGROFARM;powinni cos miec za wmiare przyzwoite pieniadze.

#3 Share michu888

michu888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:25

Przedni napęd 3680 temat znam doskonale mam foto i jestem pomocny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 23:13

Przedni napęd 3680 miałem dokładnie to samo. Tuleje dorobione, wprasowane, aby osadzony most miał zero luzu. Podstawa to wycentrowanie wałka atakującego do wałka wychodzącego ze skrzyni. Następnie u mnie wystarczyło obciąć końcówkę wałka ataku(ścięte frezy) i kupiliśmy wałek womu od c-360. Ucięta końcówka z frezami. Następnie wprasowana na ciepło zimno obcięta końcówka w wałek ataku po czym obspawane wszystko w koło dokładnie. Taki wałek u mnie trzyma już rok czasu i nie ma problemu. Podstawa to, żeby most był dobrze osadzony. Bez luzu i dobrze wycentrowany. Bo jeśli tego nie będzie to i tak nawet nowy oryginalny wałek się rozleci. Na wałku ataku nie ma tak dużego oporu. Wszystko jest spowodowane złym osadzeniem mostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share michu888

michu888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 08:40

Przedni napęd 3680 tak jest , brak osi i wszystko sie sypie. A tuleje dorobiłem z ertalonu -ciekawe.