Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światła robocze w C-330.

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:49

Światła robocze w C-330. witam wszystkich na af mam pytanko do was mam w planie w moim ursusie c-330 na kabinie z przodu i z tył zamontować halogeny roboczę i tak myślę czy ma to sens montować halogeny do takiego starego i małego ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Światła robocze w C-330. Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 08 luty 2010 - 20:58

Światła robocze w C-330. Jeżeli pracujesz w polu, to owszem - załóż. Ale do tego potrzebny jest już alternator. Obwód najlepiej na przekażniku/ach.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:59

Światła robocze w C-330. A czemu nie ? Ja mam na przód założone.......nie dal szpanu a z racji takich potrzeb ....... pracuję zawodowo i nie wszystko mam czas zrobić za dnia ........

#4 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:00

Światła robocze w C-330. a czy na takim małym traktorze dobrze świecą takie halogeny.

#5 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:07

Światła robocze w C-330. To już zależy od konkretnego halogena - wykonanie jego elementów optycznych oraz moc żarówki.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#6 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:10

Światła robocze w C-330. Jeśli masz zamiar pracować po zmroku to czemu nie założyć ! Polecam Wesem bardzo solidne i nie drogie w stosunku do jakości ;[

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#7 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 08 luty 2010 - 21:43

Światła robocze w C-330. ja mam w ciapku założone i wiem że nigdy ich nie ściągne;p nie ma porównania z oryginalnymi lampami...i przyjemniej sie robi gdy masz wszystko wokół oświetlone.

#8 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 08 luty 2010 - 21:49

Światła robocze w C-330. Ogólnie to co za pytanie... Chyba powinieneś sam wiedzieć czy używasz go w nocy...
A i popracuj nad układem zdań bo ciężko wywnioskować o co Ci chodzi.

#9 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:58

Światła robocze w C-330. Jak najbardziej załóż. Mam przy swoim ciapku i zupełnie inna jazda. Szczególnie bo mam przy nim tura.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#10 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 08 luty 2010 - 22:22

Światła robocze w C-330. temat do działu elektryka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:28

Światła robocze w C-330. Ale polecam tak jak kolega wyżej pisał na przekaźnikach bo mogą się różne cuda dziać a na przekaźnikach będzie ok ;[

#12 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:36

Światła robocze w C-330. Witam ja mam halogeny przód i tył po dwa i super sprawa polecam związku że często pracuje w nocy to duży plus. Do tego w turze też lepiej gdy są. Mam bez przekaźników ale odpowiednie przewody i wyłączniki. Obowiązkowo alternator

#13 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:40

Światła robocze w C-330. przekaźniki zastępują -odciążają prad płynacy przez stacyjkę-warto w nie zainwestować i satysfakcja przez lata-jak wyzej pisano tylko z alternatorem..bo pradnica nie wydali-niema szans

#14 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:51

Światła robocze w C-330. No wiadomo. Prądnica standardowa P20c ma zaledwie 150W, co w przeliczeniu na natężenie prądu daje nam tylko 12.5A. Przednie żarówki 40W/45W, postojówki przód 8W, tył 10W na nowych lampach(dwuwłóknowe żarówki), na starych 20W(rurkowe). Daje nam to 110W. Ładowania pozostaje 40W - 3A. Gdzie tutaj jakiekolwiek dodatkowe oświetlenie? Oczywiście to wszystko przy 100% sprawnym układzie ładowania. Standardowy alternator od Poloneza ma 650W. To jest ponad cztery razy więcej. Na forum z resztą jest już wystarczająco dużo tematów dt. montażu oraz wyboru alternatora. ;[

#15 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:11

Światła robocze w C-330. My tu mówimy o halogenach a co jak ciągniesz dwie przyczepy które mają jeszcze obrysówki lipa na samo oświetlenie ciągnika i przyczep nie starcza a gdzie halogeny? Troche nie pomyśleli bo w zachodnich od dawna był montowany alternator.Elektrotech i kielbasa mam pytanko bo widze że dobrzy w te klocki jesteście jaki prąd generuje alternator ? pewnie to zależy od rodzaju ale tak standardowo ? ;[

#16 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:35

Światła robocze w C-330. Alternator daje kopa w zaleznosci jaki stan jest naładowania akumulatora-pradnica to przezytek i smiem stwierdzić na obecny czas ze to przyczyna szykiego zuzycia aku-niedoładowanie -akumulatory szybciej siadają.Alternatorów jest masa...i jaki prad?? ładowania to zalezy jak regulator odpowie..-porówna napięcie

#17 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:15

Światła robocze w C-330. Akumulator pobiera prąd ładowania w zależności od jego stanu, czy jest rozładowany, czy naładowany etc. Nie ma tak, że alternator "pcha" w akumulator cały czas dajmy te 45A. Prądnica to przeżytek tak jak kolega wyżej pisze. Ja nadal mam prądnicę, bo ciągnik ma tylko standardowy zestaw lamp, nawet jednego halogena. Przy następnej awarii zostanie zmieniona na alternator. ;[

#18 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 luty 2010 - 20:19

Światła robocze w C-330. Czyli sercem alternatora jest regulator napięcia tak? i w zależności jaki jest stan naładowania regulator odczytuje ta wartość i alternator ładuje do odp stanu a jak jest dość to regulator daje sygnał do alternatora żeby nie ładować tak ? no a jest jakaś max wartośc prądu którym alternator ładuje aku chodzi mi o to czy to jest np 30 A czy więcej jak aku jest rozładowane ?

#19 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 luty 2010 - 20:59

Światła robocze w C-330. Alternator nie ładuje zależnie od stanu akumulatora. Generuje on (w granicach określonych jego mocą, oraz obrotami silnika) stałe napięcie, które powinno wynosić 13,8V-14,4V. Akumulator można traktować jak rezystor o zmiennej rezystancji zależnej od stopnia naładowania. Zgodnie z prawem pana Georga Simona Ohma, przez ten rezystor przy stałym napięciu będzie przepływał różny prąd. Akumulator ołowiowy w trakcie ładowania pobiera coraz mniejszy prąd. I nie ma określonego prądu, który pobiera akumulator. Przy dużym rozładowaniu w pierwszej fazie ładowania może on pobierać prąd większy niż może wygenerować alternator. Dla przykładu podam, że w samochodzie sprawny akumulator o pojemności 45Ah pobiera prąd około 20A (oczywiście w początkowej fazie ładowania).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 15 luty 2010 - 08:24

Światła robocze w C-330. Zgadza się co poprzednik mówił..