Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ?

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 13 luty 2010 - 10:38

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Niepotrzebnie się panowie unosicie :P . Sam sie przymierzam do kupna ciągnika tej marki i nie zamierzam lać do niego opału i wole mieć silnik nowszej generacji. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Dzisiaj, 15:36
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 luty 2010 - 11:03

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Nie unosimy-tylko staramy się pisać sprawdzone informacje...

#23 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:01

I nie każdy chce mieć 4zaworowy silnik który jest wrażliwy na słabe paliwo, którego naprawy są o wiele bardziej kosztowne i recyrkulacja spalin z 4zaworowego silnika robi strasznego muła. No i cenna ok 50tyś więcej.
Nie odkryłeś ameryki i każdy o tych różnicach wie. A ty się tak zachowujesz jak to by był spisek i na niemcy by robili porządne 4 zaworowe silniki, a na polskę wciskali 2zaworową tandetę.

A co 4 zawory na cyl mają do psucia sie od słabego paliwa ( no chyba że był to skrót myślowy w którym miałeś na myśli to że 4 zaworowy silnik w JD ma CR a dwu zaw. silnik nie ma CR) Panowie a JD premium ma jakiś czujnik czy przypadkiem w paliwie wody nie ma?? Lub jakiś rodzaj filtra wyłapującego wode z paliwa (takie coś co ma grupa SDF)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2010 - 21:17

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Skoro NH ma takie coś, to JD chyba tym bardziej musi to mieć. :)

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 maj 2010 - 13:54

no chyba że był to skrót myślowy w którym miałeś na myśli to że 4 zaworowy silnik w JD ma CR a dwu zaw. silnik nie ma CR

teraz 2V tez maja zasilanie CR
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share junior13

junior13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:01

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Może temat już nie aktualny bo od pół roku żadnego wpisu ale wtrącę dwa zdania.
Jest już test DLG (można sprawdzić na ich stronach) porównania 6534 premium i 6630 premium i wynika z niego że przy obciążeniu silnika 80% w tej samej pracy 6534 spala o 2,5 litra ON/h mniej niż 6630.Więc jeśli ktoś zamierza tyrać ciągnik w orce 4-skibową obrotówką na glinie na głębokość ponad 25cm to 6534 będzie mało.
Chciałem zauważyć też jeszcze jedną rzecz: mój 6420 niby ta sama moc co 6534 ale w opryskiwaczu amazone UG 2200 z 18 metrową belką ma problemy. Nie chodzi o moc tylko o to że zjeżdżając ze zbocza o nachyleniu 12% z pełnym opryskiwaczem i gdy trzeba wykonać skręt na uwrociu, kopiujący ślady ciągnika dyszel opryskiwacza potrafi robić cuda z ciągnikiem. Więc w takim przypadku chyba miałby sens zakup 6534.
Acha jeszcze jedno: wg DLG 6534 jest cięższy od 6430 tylko o bodajże 275kg więc nie można mówić o tym że 4-cylindrowiec będzie się męczył w większej ramie.

#27 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:27

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Ja JD to tylko za dopłatą bym wziął :D
A tak bardziej serio: to prawda że są komfortowe i rzadko się psuja ale jednocześnie to smoki na paliwo ( poczytaj sobie i popytaj właścicieli ) i mają drogie części i serwis a tylko serwis może je naprawiać tak więc na dłuższą metę JD wychodzi drogi w eksploatacji

Edytowany przez kedziorek, 01 marzec 2011 - 09:29.

#28 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:26

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? A moim zdaniem przy założeniu że rzeczywiście więcej palą to i tak JD wcale nie wychodzi* drogo. Mniej się psuje (tylko fendt jest mniej awaryjny, a wiadomo ile naprawy w zachodnich ciągnikach kosztują) i przy sprzedaży takiego używanego Johna można wziąść więcej (nie traci tak na wartości)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#29 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:36

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Mała awaryjność jest ważna bo jak się coś spie**** w np żniwa to lipa

Zauważyłeś że jest w sprzedaży bardzo dużo takich JD używanych do 3 lat sprowadzonych z zachodu zwłaszcza Niemiec??

Ciekawe to mi się wydaje

#30 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:58

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Może nie tak dużo z Niemcowni jak z UK odpowiedź jest bardzo prosta > biorą nówki nabijają im nie żadko po 2tyś mtg na rok gwarancja mija i do ludzi :) a dla czego akurat JD bo jest wytrzymały i takie przebiegi nie robią na nim wrażenia (czyt. stosunkowo łatwo je sprzedać za dobrą cene) i dla tego właśnie firmy lub wielkie gospodarstwa nie bawią się tylko biorą nówki i tłuką je ile wlezie coś sie zepsuje to na gwarancji naprawiają a jak gwarancja mija to sprzedają i znowu biorą nówki . Jakby to były lipne ciągniczki to interesu by nie mieli bo kto by je od nich kupił . Ja przynajmniej takiej rocznej czy dwu letniej używki z pod znaku wierzgającego jelenia zbytnio bym się nie obawiał :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 20:14

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Do tego samego wniosku doszedłem

#32 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 22:57

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? kedziorek możesz podać na to jakieś dowody ze Janki to smoki nie chodzi mi o typu ze sąsiad sąsiada mówił ze ten tyle i tle w orce wypali bo <_<

#33 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 23:17

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Ja na szczęście nie mam JD więc niestety nie zrobię filmu czy zdjęć :) ale zawoziłem sąsiadowi który ma JD 6530 ropę na pole bo nie miał na czym wrócić do domu, on wcześniej miał Ursusa 1224 i mówi że w np orce po rzepaku ( pług obracany 4x40 albo 4x45 nie pamiętam już) JD w spalaniu ma takie wyniki jak Ursus poniżej 16-17 litrów nie schodzi, moc ciągników jest porównywalna, uważam ze można mu zaufać znamy się od wielu lat, pożyczamy sobie sprzęt można powiedzieć ze się przyjaźnimy więc uważam ze mówił szczerze ale dodam też że ceni sobie markę za wytrzymałość i bezawaryjność
A sąsiad sąsiadowi czy znajomi na targach to się przeważnie chwalą jakie to oszczędne ciągniki kupili jak to im mało palą :) Pozdrawiam

#34 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:05

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? widziałem temat wcześniej i podałeś ten sam przykład tylko ze inny model (6430) i chyba coś wkręcasz, a poza tym to jestem ciekawe ile on w tym polu robił(2, 3 dni bez przerwy ze nawet nie maił czasu zatankować???) ze paliwa mu starczyło a druga sprawa to jedzie w pole i nie wie ile ma w baku , nie patrzy na wskazówki????

#35 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:15

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Bo o tym samym człowieku mówiłem ale mój błąd chodziło mi o 6530 wtedy i teraz ( zakładam ze się wtedy pomyliłem )
Tu nie jest istotne ile miał w baku czy wyjechał z pełnym czy nie chodzi o Jego porównanie i o wiadomość że Jego egzemplarz i w Jego przypadku ( może coś ma źle ustawione ) tyle pali

Uważam że najlepszym sposobem zdobycia informacji ( ja tak często robię ale moi zaufani znajomi mają tylko JD NH i Ursusa teraz jeden kupił )jest osobista rozmowa z jakimś właścicielem którego się dobrze zna, te ciągniki nie są już taką rzadkością więc myślę że każdy powinien kogoś znaleźć

Edytowany przez kedziorek, 06 marzec 2011 - 00:20.

#36 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:24

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? tak tylko ze chyba by się szcaił ze ma coraz mniej paliwa to by pojechał zatankować a nie orać tak długo aż nie biedzie kropli w baku <_<

#37 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:27

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Mi tylko raz ale jednak zdarzyło się że wypaliłem wszystko i zapowietrzyłem silnik ( ale w Ursusie ) :P więc jest to możliwe ale jeszcze raz mówię nie o to w tym chodzi
Jak tak czytam wypowiedzi innych użytkowników to piszą podobnie więc chyba troszkę niesłusznie mnie podejrzewasz

Edytowany przez kedziorek, 06 marzec 2011 - 00:29.

#38 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:43

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? wiesz większość użytkowników na tym forum się tak wypowiada chociaż nie maja tych ciągników( nie twierdze ze wszyscy ) :P, poza tym jak mu się nie podobał to spalanie to mógł się zapytać serwisu czy jest wszystko w porządku

nie rozumiem dlaczego tak najeżdżasz na tą markę piszesz w prawie co drugim temacie jakie to one smoki na paliwo i jakie drogie w eksploatacji :huh:

Edytowany przez John6930P, 06 marzec 2011 - 00:52.

#39 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:56

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Przecież jak mu spala 16-17 litrów zakładajac ze na godz to i tak w tą godz hektar położy.I to wg Ciebie jest dużo i ciagnik jest nie oszczedny?zastanów sie zanim kolejny raz cos napiszesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 01:03

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? a niech se najezdza co sie przejmowac ignorantem, ktory testy oddaje na makulature i wierzy w to co mu powiedza przyjaciele ;) .

poza tym czego sie sasiad spodziewal, ze jak kupi nowy ciagnik to na dobra wole bedzie chodzil? jak pali tyle co ursus to bardzo dobrze o nim swiadczy, bo to oszczedne ciagniki byly.

jak mu sie tulej tzn. wlasnie jaka tulej w nh? odmowi poslugi to wtedy wyjdzie ta ekonomika :lol: .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!