Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ?

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1089 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 06:42

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? czytam brzozak ten temat i kompletnie nic nie kumam. Weźcie chłopaki piszcie rzeczowo. I wszyscy poniżej 10 lat powinni miec zakaz wypowiadania było by połowe postów mniej doczytania

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
John Deere 2850 klimatyzacja

• 39900.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 6130, Tur 633

• 99990.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Dzisiaj, 03:04
  •  

#42 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:41

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Chodzi o ogólny koszt eksploatacji / utrzymania ciągnika . A koszty to nie tylko zakup , wymiana płynów i dolewanie paliwa . Popsuje Ci się coś i raz ciągnik unieruchomiony dwa prawdopodobnie samemu nic nie zrobisz trzeba serwis wzywać 3 koszt serwisu części , a z tymi tulejami to chodziło o to żę silniki FPT ( w NH w case) nie mają wymiennych tulei , tuleje (czy jak się to powinno nazywać) są bezpośrednio w bloku silnika ( jak się silnik zużyje to tulei nie wymienisz bo jej tam nie ma , a fabryka przewiduje podobno max 3 szlify bloku? znaczysie tych tulei w bloku.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#43 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:46

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Ekhm... kolego brzozak2 byłbym wdzięczny gdybyś nie nazywał mnie ignorantem
To może ktoś się orientuje ile ciągnik z silnikiem Perkinsa w porównywalnej mocy i robocie spali i podzieli się swoją wiedzą wynikającą najlepiej z praktyki

#44 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:51

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Zapytaj kolege Avenderion ( chyba dobrze napisałem ) ma MF 6480 i claasa 630 cis-a chyba ( czyli perkins vs prawie power tech plus ) a jeśli Ci się nie chce to napisze co mi odpowiedział , zużycie paliwa takie samo a wydaje się że claas jest silniejszy . I mf od tego roku już chyba nie będzie montował perkinsów 6 cyl a czy też 4 cyl to nie wiem > przechodzi już całkowicie na Sisu power-y ( czy jak się te silniki teraz nazywają).
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#45 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:23

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? 4 cylindrowe będą w dalszym ciągu. Spalanie Perkinsa na CR jest wyższe niż JD na CR. za to ten ze zwykłą pompa , pali mniej niż JD z CR. A SISU to teraz ma ogólnie problemy ze spalaniem... nawet w Fendt pali więcej niż konkurencja

#46 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:25

A SISU to teraz ma ogólnie problemy ze spalaniem... nawet w Fendt pali więcej niż konkurencja

Fendt ma/miał silniki Sisu??? W jakich modelach bo pierwsze słysze , to że miał silnik JD to wiem ale Sisu :huh:
A te Perkinsy z cr i bez to w tej samej normie spalin? Czy z cr wyższa norma w bez cr niższa.

Edytowany przez Andrzej24871, 06 marzec 2011 - 12:28.

#47 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:33

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Patrz seria 200 Vario :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:42

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? :rolleyes: A no tak ;) Hmm czyżby polityka koncernu Fendt-owi bokiem zaczeła wychodzić hah . Zawsze mi się wydawało że Fendt bez względu na wszystko bierze silniki lub inne podzespoły najlepsze na rynku do swoich ciągników ( w końcu ta cena powinna zobowiązywać )

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:54

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? "Fendt ma/miał silniki Sisu??? W jakich modelach bo pierwsze słysze , to że miał silnik JD to wiem ale Sisu :huh:"-
to w jakich ciągnikach Fendt stosował silniki JD ?:D

#50 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:43

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? podłączam się do pytania wyżej ?? :blink:

#51 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:08

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Takie małe wyjaśnienie
Gdy pisałem o tym że ten JD 6530 nie schodzi poniżej 16-17 litrów w orce po rzepaku to miałem na myśli takie spalanie na hektar a nie na godzinę

#52 Share Lewar16

Lewar16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 22:41

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? Ja myślę że ten ciągnik ma dużą wadę. Wstawienie silnika 4 cyl. w ramę 6 cyl. zmienia całkowicie rozkład mas, który w tym ciągniku na pewno będzie do d.

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 23:49

Co sądzicie o John Deere 6534 Premium ? wlasnie wstawia sie go w rame szostki by poprawic rozklad masy w porownaniu do zwyklej czworki.

za kilka lat juz sobie nie pojezdzimy 6 cylindrowymi ciagnikami o mocy 160 KM, ekologi tak wysrubuja normy, ze ciezkie maszyny beda pracowaly z ciagnikami 4, a nawet 3 cylindrowymi i wlasnie takie zabiegi pozwola na stabilna prace.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:22

"Fendt ma/miał silniki Sisu??? W jakich modelach bo pierwsze słysze , to że miał silnik JD to wiem ale Sisu :huh:"-
to w jakich ciągnikach Fendt stosował silniki JD ?:D

Dokładnie Ci nie odpowiem , były testy w top agrarze Fendt 4 cyl skrzynia całkowicie mechaniczna synchronizowana bez pół biegów moc około 100 km , poszukam jak coś znajde to edytuje post.
Edit kurde nie dobrze , nic nie znalazłem ale może ktoś kojarzy ten artykuł skrzynie chwalili za łatwość zmiany biegów mimo że nie miała pół biegów pod obciążeniem i był jakiś taki tekst o tym fendzie "wilk w owczej skórze" między innymi były testowane w transporcie i nawet pronar był też testowany a jakie inne ciągniki to nie pamiętam . Ale możliwe żeby na tej stronie nie był wymieniony ten model? A tak nawiasem mówiąc co to jest za silnik KHD czy BF....?

Edytowany przez Andrzej24871, 21 marzec 2011 - 13:05.