Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kondycjoner wody

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:06

Kondycjoner wody

Witam. Piszcie co wiecie o kondycjonerach wody, łączeniu z pestycydami, adiuwantami, itp.

Everything is dust in the wind

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kondycjoner wody Dzisiaj, 21:36
  •  

#2 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:48

Kondycjoner wody Interesowałem się tym sporo 1,5 roku temu i na rynku polskim znalazłem tylko jeden prawdziwy kondycjoner o nazwie Niagara co do zastosowania skutecznie wtedy odstraszyła mnie cena około 30zł/ha, nie wiem jak jest teraz.
Uważam że potrzeba zastosowania kondycjonera występuje tylko gdy użytkuje się większy opryskiwacz tzn. czas pomiędzy wlaniem środka do opryskiwacza a jego wypryskaniem na polu jest dłuższy niż 1 godzina. Problem wynika z tego że większość z nas używa wodę o pH około 7. Optymalne pH to 5-6. Więc najpierw badamy wodę np. moja ma 7,2.
Mam opryskiwacz polowy o pojemności 1600l i często na pole dojeżdżam 10km, natomiast wypryskanie 1500l opryskiwaczem sadowniczym to 2-3godziny. Aby zakwasić wodę stosuję kwas azotowy około 0,5l na mój opryskiwacz
koszt o ile dobrze pamiętam to niecałe 40zł za 20 litrową bańkę (za pierwszym razem + kaucja za bańkę później wymiana). Można również zakwasić colą ;[ ale to już tak tanio nie wychodzi. Teraz mam już taką praktykę że kwas wlewam zawszę do opryskiwacza tylko trzeba pamiętać aby się przypadkiem nie polać, dobrze wypłukać naczynie no i żeby najpierw wlać kwas a później środek.
Nie robię prób i porównań ale nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś oprysk mi kiepsko zadziałał i to uważam za pozytywny aspekt. Uważam że kondycjonery na pewno nie szkodzą, a czasami zastosowanie ich może oznaczać że dany oprysk zadziała jednak narazie cena mnie odstrasza i zostaję przy swoim tanim sposobem co prawda sprowadza się głównie do obniżenia pH ale moim zdaniem jest to najważniejsza sprawa.
O pH cieczy roboczej, a także kondycjonerach polecam opracowaniach prof. G. Skrzypczaka (obecnie rektora) z katedry herbologii na UP Poznań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 luty 2010 - 09:56

Kondycjoner wody ja w zeszłym roku stosowałem AS500.ok 25 zł na ha.dawałem 1l na hektar.dawałem nawet do targi gdzie nie zalecają adiuwantów na ściernisko nie pocięte.dawkę targi obniżyłem o 25%.tzn zamiast 4l to 3l.perz dostał dobrze.znaczy AS chyba jest skuteczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 20 luty 2015 - 11:34

Kondycjoner wody

https://www.youtube....4&feature=share coś sie dzieje w tym temacie zdaje sie ze sens jest

Edytowany przez Vladoo1, 20 luty 2015 - 11:35.