Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Dodatkowy rozdzielacz C-385

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
76 odpowiedzi na ten temat

#61 Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 107 postów
  • 32520053
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:15

Dodatkowy rozdzielacz C-385

Kiprujesz tymi gniazdami? to pod nie podepnij.

pewnie wystarczy dźwignią od podnoszenia ramion dać na podnoszenie bo pewnie pod to gniazdo się podpiąłeś

Nie chcę podłączać tam gdzie wywrót bo często ich używam do innych maszyn :)
..
Podłączyłem do gniazda lewego górnego i rozdzielacz wogóle nie reagował, spróbuję tak, ... a jak by to nie pomogło to co może być ?
  • 0

#62 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5842 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:38

Dodatkowy rozdzielacz C-385 2 złącza z lewej strony są nie czynne, górne jest od siłowników wspomagających, a dolne szybki spływ oleju do skrzyni biegów.
Nie masz wyjścia, musisz podłączyć do kipra, a drugi wąż, możesz z lewej strony dolne szybko złącze, do szybkiego spływu oleju.
I jak będziesz pracował turem, to musisz mieć zawsze kiper włączony.
Możesz jeszcze trochę inaczej, ale do tego szybko złącza założyć zawór trój drożny, i z jednej strony dać tura, a z drugiej szubko złącze, i w zależności co będziesz używał, tak będziesz przełanczał.
3 opcja, wężem z pompy podnośnika, ze skrzyni pośredniej, dać do rozdzielacza tura i z rozdzielacza do podnośnika z tyłu.
  • 0

#63 Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 107 postów
  • 32520053
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 01 luty 2013 - 18:17

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Dzisiaj znowu podłączyłem do tego gniazda, to tur bardzo wolno podnosił, widocznie olej podawała pompka wspomagająca, mam zawór tylko że przelotowy, może spróbuje coś pokombinować z nim
Dzięki za odpowiedzi :)
  • 0

#64 bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:44

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Witam chciałbym odświeżyć troszke temat dodatkowego RBS-a w ursusie. Koledzy dużo pisali o tym ale ciężko mi coś konkretnie skumać z tego ponieważ linki do konkretnych zdjęć zamieszczonych w temacie wygasły i nie można ich zobaczyć. Fotkę plecaka w moim ursusie zamieściłem w linku poniżej i prosiłbym o wskazanie miejsca gdzie fabryka podłączała dodatkowy rozdzielacz. pozdrawiam
http://Dodany obrazek

Edytowany przez bayu86, 23 marzec 2013 - 14:58.

• 0

#65 binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:55

Dodatkowy rozdzielacz C-385 przypatrz się dokładnie zdjęciu http://allegro.pl/po...3086326734.html patrząc z czoła nad drugą, środkową śrubą jest korek - to jest oryginalne zasilanie dodatkowego rozdzielacza.
  • 0

#66 bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:40

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Nie mam takiego korka u mnie niestety :( jest gładki jednolity odlew. Czy jest opcja że mam inny typ podnośnika i to wyjście może być w innym miejscu??

Edytowany przez bayu86, 23 marzec 2013 - 16:41.

• 0

#67 IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 18:25

Dodatkowy rozdzielacz C-385 nie, masz starszy typ w którym nie było takiego wyjścia
  • 0

#68 bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:42

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Czyli wcale nie mam możliwości rozbudowy hydrauliki w tym sprzęcie w fabryczny sposób... tego sie obawiałem. Potrzebuje dodatkowego złącza, chciałbym jakoś podpiąć tzw RBS'a bo już mam dość przepinania tych przewodów. Podpięcie rozdzielacza pod standartowe wyjścia wydaje mi się niepraktycznym rozwiązaniem, nie dość że zajmę już istniejące 2 złącza to jeszcze musiałbym kupić, inny dużo droższy rozdzielacz. Doradźcie panowie jak to zrobić skutecznie i tak żeby nie miało to wpływu na skuteczność pozostałych podzespołów ursuska. pozdrawiam
  • 0

#69 redaa

redaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 10:15

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Masz taki sam podnośnik jak ja.
Na tym zdjęciu nie widać korka.
Pod siedzeniem masz blachę przykręconą na 4 śruby, za nią patrząc od przodu masz trójnik (wg. grene: Zawór odcinający pompy wspomagania) przesłania on widok ale po lewej stronie jest wkręcony korek wykręcasz go wkręcasz w to miejsce złącze rozdzielacza hydraulicznego (88407084) + oring. Ja podpiąłem w to kolanko zarobione na wężu (nie dało się w normalny sposób przykręcić z powrotem blachy, siedzi na tulejkach) drugą stronę węża do rozdzielacza wyjście z rozdzielacza podpięte pod spływ siłownika pomocniczego.

Edytowany przez redaa, 10 wrzesień 2013 - 10:17.

• 0

#70 bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:46

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Kolego a dałbyś radę jakieś fotki wrzucić? Tak żeby to na obrazku pokazać?
  • 0

#71 redaa

redaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 14:24

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Traktor już złożony. Po orkach będę likwidował przecieki to postaram się pamiętać.
  • 0

#72 masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:36

Dodatkowy rozdzielacz C-385 dodatkowego rozdzielacza takich jakich wiele na allegro nie można podpiąć szeregowo pomiędzy pompę hydrauliczną a podnośnik ciągnika, gdyż ten dodatkowy rozdzielacz poprostu rozerwie. a co z rozdzielaczami od bizona? przecież one są połączone szeregowo, a mimo to, ten dwusekcyjny, a z którego wychodzi zasilanie na nastepny rozdzielacz nie pęka? czym to jest spowodowane? czy on jest inaczej skonstruowany?
  • 0
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#73 krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:16

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Ja kiedyś miałem Ursusa 914, to też dokładałem dodatkowy rozdzielacz. Był to RBS taki jak w bizonie, tylko zmniejszyłem go do jednej sekcji (można włożyć dwie sekcje). Wpięty był szeregowo pomiędzy pompę a plecak, tylko nie pamiętam czy podłączałem odpływ od zaworu przeciążeniowego. Raczej tak i podpoiłem to pod to gniazdo od wolnego spływu. Wszystko działało bardzo dobrze.
  • 0

#74 masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 20:06

Dodatkowy rozdzielacz C-385 więc dlaczego tego rozdzielacza od bizona nie rozrywa?
  • 0

#75 krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 20:36

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Jest troszkę inaczej skonstruowany. W tych tanich rozdzielaczach z Allegro linia powrotna (zlewowa T) może być obciążona tylko niskim ciśnieniem (przeważnie 25 bar). Więc gdy taki rozdzielacz wepniesz szeregowo przed "plecakiem" to w momencie podnoszenia cięższej maszyny lub kipowania przyczepy na linii powrotnej pojawia się ciśnienie 165-180 bar (zależy jak masz ustawiony zawór pod plecakiem). I wtedy wiesz co się dzieje. Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi.
  • 0

#76 masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 07:12

Dodatkowy rozdzielacz C-385 rozumiem o co chodzi. tak myslalem, tylko chcialem z kimś skonsultować, czy mój tok myślenia jest poprawny. mam oba rozdzielacze od bizona i chce podłaczyć ten 2 sekcyjny szeregowo między pompę i plecak, bo brakuje mi sekcji do prasy.
  • 0

Google AgroFoto Ads Dodatkowy rozdzielacz C-385

• Reklama google
Dzisiaj, 19:29
  •  

#77 krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 08:51

Dodatkowy rozdzielacz C-385 Mi też potrzebne było sterowanie podbieracza.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s